تاریخ ارسال : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت باید جدی تر در برابر یاوه گویی های ترامپ موضع گیری نماید/ رفتار کنونی دولت در راستای مواضع سازش گرایانه گذشته است

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور، عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس دهم در گفت و گو با خبرنگار سیاسی پایگاه ۵٩٨ در خصوص مواضع انفعالی دولت یازدهم دربرابر لفاظی های دولت جدید آمریکا علیه ایران اظهار داشت: دونالد ترامپ تنها نسبت به ایران مواضع هجومی خود را اتخاذ نکرده است بلکه نسبت به بسیاری از کشورها و اقوام دنیا چنین رفتاری را صورت داده است.

وی ادامه داد: این رفتارها به این دلیل است که ایشان از نظر ریشه ای نژاد پرست، از نظر شخصیتی مستبد و دیکتاتور و از نظر اخلاقی فاسد و درنده خو است و ما دیدیم که با مهاجران و همچنین ایرانیان چه برخوردی را انجام داد در نتیجه می توان گفت که ترامپ چهره بدون روتوش آمریکا است.

ذوالنور تصریح کرد: متاسفانه دولت ما نیز از موضع قاطع و محکمی وارد نشده است این در حالی است که بعضی از کشورها که ترامپ علیه آنان مواضع تندی را اتخاذ کرده بود، پاسخ جدی و محکمی به وی دادند ولی متاسفانه دولتمردان ما چنین رفتاری را صورت ندادند لذا به نظر بنده این رفتار در راستای همان رفتار سازش گرایانه گذشته می باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و دستگاه دیپلماسی کشورمان باید قوی تر و قاطع تر از حیثیت و عزت انقلاب اسلامی و مردم دفاع کند. بسیاری از دلسوزان نظام و سیاستمداران نیز معتقدند که دولتمردان باید جدی تر و قوی تر با یاوه گویی های رئیس جمهور جدید آمریکا مقابله نماید.

ذوالنور ادامه داد: در دیپلماسی این یک اصل است که اگر یک طرف از موضع ضعف برخورد کند باعث جری تر شدن طرف مقابل می شود مخصوصا وقتی طرف مقابل دشمنی مانند امریکا باشد که در عرصه های مختلف دشمنی آنها با ما به اثبات رسیده است بنابراین دیپلماسی یک جنگ است و تعارف بردار نیست.

وی تصریح کرد: طبق این اصل هر چقدر ما کوتاه بیاییم آمریکایی ها جری تر می شوند بنابراین ما باید محکم در مقابل دشمن بایستیم تا چنین اتفاقی صورت نگیرد. از طرفی رفتار ترامپ قابل پیش بینی نیست پس باتوجه به دو مسئله فوق طبیعتا ما به مواضع انقلابی ، حکیمانه و عزتمتدانه نیاز داریم تا طرف مقابل احساس نکند در برابر دیوار بدون حفاظی قرارداشته و هرجور دلش خواست رفتار کند.

ذوالنور گفت: اگرچه این موضوع به این معنی نیست که ما مواضع هجومی نسبت به تمام مردم دنیا و دولتها اتخاذ کنیم بلکه باید در دفاع از منافع کشورمان، مواضع هجومی اتخاذ کنیم.

وی درپایان خاطرنشان کرد: موفق ترین پدافند، آفند است و وقتی طرف ما از  روی جنگ با ما وارد شده است ما نیز باید هجومی برخورد کنیم و اگر از باب دوستی با ما رفتار نمود مانیز دوستانه نسبت به برخورد خواهیم کرد بنابراین اگر دیپلماسی ما ، دیپلماسی تهاجمی باشد ما می توانیم گلیم خود را از آب بیرون بکشیم و اگر انفعالی رفتار کنیم باید همیشه منتظر هجمه های بعدی باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=40956

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.