تاریخ ارسال : ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت با برگزاری دیدار اخیر، پرچم‌دار دیدار فرمایشی شد!

 اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

بهگام، دبیر تشکل جامعه اسلامی دانشگاه ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، دانشجویان قشری جوان و دارای پشتوانه علمی هستند، این موارد موجب شده این قشر امتیازاتی داشته باشند، برای مثال مطالباتشان مستدل تر و منطقی تر بوده و جوان بودن باعث می شود وابستگی به قدرت، ثروت و جریان های سیاسی نداشته باشند.

 

وی افزود: ارتباط با این نیروی انسانی عظیم سبب بهبودی مسائل و مشکلات می شود و در اهمیت ارتباط با این قشر همین کافی است که رهبر انقلاب هر سال دیدار دارند و نظرات آنان را استماع می کنند و جدا از درستی یا غلط بودن نقدها روحیه نقادانه را می ستایند.

 

دبیر تشکل جامعه اسلامی دانشگاه ارومیه تصریح کرد: اخیرا هم رهبر انقلاب و هم رئیس جمهور در ماه مبارک رمضان با دانشجویان دیدار داشته اند، ولی تفاوت اینجاست در دیدار رهبری از هشت نماینده دعوت می شود که هر یک، نماینده تشکل ها یا انجمن های علمی یا نشریات دانشگاهی هستند و در دیدار سه ساعته که نزدیک به دو ساعتش در اختیار دانشجوها بود به سه نماینده که بعضا انقلابی تر از بقیه هم شاید باشند وقت نمی رسد؛ ولی مسئولان از همه تفکری به جلسه دعوت می کنند و حتی رهبر انقلاب خود قبل از شروع سخنانشان اشاره می کنند که حرف هایی که اینجا زده شد حرف تمام دانشجویان نیست.

 

بهگام ادامه داد: با این حال دیدار رئیس جمهور با دانشجویان در حالی برگزار می شود که از نمایندگان اتحادیه های دانشجویی که بعضا سابقه شان بیش از انقلاب است، دعوت هم نمی شود؛ خیلی جالب است خودشان پرچم دیدار فرمایشی را بلند می کنند؛ در حالی خود از همه فرمایشی تر هستند، این ها کسانی هستند که تبلیغ خیلی چیزها را می کنند، مثل قانون مداری، اخلاق مداری و آزادی و.. در حالی خود خلاف آن عمل می کنند؛ این ها پرورش یافته مکاتب غربی هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: سخنان هانتینگتون (عدم خشونت را تبلیغ کن و خود خشونت بورز) را سر لوحه کار خود قرار داده اند، البته عدم حضور نماینده اتحادیه تشکل های مزکور بد هم نبود، دانشجویان تشکل های یک بار مصرف را که سابقه فعالیتشان بعضا کمتر از تشکیل دولت است را بهتر بشناسند، همچنین تعریف و تمجید در خون دانشجویان ارزشی نیست؛ اگر جایی بروند حقوق مردم را مطالبه می کنند این هم برای بعضی ها تلخ است.

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=53106

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.