تاریخ ارسال : ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت با حواشی کنسرت ها مردم را سرگرم می کند تا کارنامه اقتصادی اش دیده نشود

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد گفت : چون دولت در بخش اقتصادی و تامین معیشت مردم کارنامه ای ندارد دنبال حاشیه می گردند تا یک دوقطبی موهوم بینهنرمندان و مخالفان آن ایجاد کننند.

به گزارش گلستان ما، سید محمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر پنجشنبه ۱۵ مهرماه  در جمع خبرنگاران گلستانی در خصوص وضعیت سینمای ایران گفت : سینمای ایران دارای دو بخش دولتی و خصوصی است که نهادهای مختلفی در این زمینه کمک می کنند .

حسینی افزود: هر ساله شاهد تولید فیلم های خوبی چون “ایستاده در غبار” ،” امکان مینا” و “سیانور” در خصوص وضعیت منافقین ، “بادیگارد” و “یتیم خانه” که مربوط به تاریخ کشور ایران و ظلمی است که روس و انگلیس در حق مردم کشور روا داشته اند و یا فیلم” نفس” که به بررسی نقش کودکان در دوران دفاع مقدس می پردازد.

وی تصریح کرد : در کنار این موارد ، بخش خصوصی اما  به گیشه نگاه می کند و رواج ابتذال و حرفهای رکیک و خارج از چهارچوب در اینگونه فیلم ها دیده می شود و به اسم واقعیتهای اجتماعی می خواهند برخی ناهنجاری ها را قبح زدایی کنند .

در انتخاب فروشنده بدسلیقگی شد

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد در خصوص اینکه چرا “فروشنده “نماینده ایران در اسکار شد ، خاطرنشان ساخت : یک فیلمی بنام “گذشته” در زمان وزارت بنده در کشورفرانسه ساخته شد که در یک محیط آپارتمانی بود و چند تا بازیگر ایرانی نیز در آن حضور داشتند که من گفتم بگذارید این فیلم اکران شود و اتفاقا آن سال در اسکار هم رفت اما برنده جایزه ای نشد .

حسینی اذعان کرد : اینکه فروشنده نماینده ایران در اسکار شده با این همه منتقد جدی و حرف و حدیث هایی که هست بنظرم نوعی بدسلیقگی صورت گرفته در حالیکه فیلم های قوی دیگری هم بودند که می توانستند جای این فیلم را بگیرند .

وی با اشاره به اینکه ما نباید دنبال جایزه باشیم ، اضافه کرد : در زمان بنده اولین بار برنده اسکار شدیم اما در سال بعد از آن به دلیل توهین به پیامبر (ص) ، ما هم اسکار را تحریم کردیم بنابراین نباید اصل برای ما جایزه و حضور در اسکار باشد ، اسکار باید فرصتی برای تبیین هویت و تاریخ و فرهنگ مردم ایران است .

طاغوت هم رعایت حال مشهد و قم را می کرد

وزیر دولت نهم و دهم در خصوص حواشی کنسرت ها گفت : مسئولان ارشاد در خصوص کنسرت قم گفته اند همخوانی بوده اما حاشیه های زیادی داشته و ما هم اگر در گذشته مجوز نمی دادیم به دلیل مخالفت با کنسرت نبود بلکه به دلیل همین حواشی آن بود چون تجربه نشان داده نمی توان حرکات و حواشی جمعیت زیاد سالن را کنترل کرد.

حسینی بیان داشت : در قصه کنسرت قم مراجع تقلید مانند آیت الله صافی گلپایگانی و مکارم شیرازی و و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آن را محکوم کردند و نمایندگان مجلس و خصوصا نمایندگان قم و شخص رئیس مجلس نیز با این موضوع برخورد کرد .

این مقام سابق یادآور شد : بالاخره شهرهایی مثل قم و مشهد یک قداستی دارند و بهتر است این قداست حفظ شود ، حتی در زمان طاغوت حکومت وقت رعایت حال این دو تا شهر را می کرد حال چه اصراری داریم که حساسیت های مردمی این دو تا شهر را تحریک کنیم .

کنسرت ادرس غلطی است تا از عدم تحقق وعده هایشان فرار کنند

وی در توجیه دلیل اصرار دولت بر کنسرتها گفت :چون دولت در بخش اقتصادی و تامین معیشت مردم کارنامه ای ندارد دنبال حاشیه می گردند تا یک دوقطبی موهوم بین هنرمندان و مخالفان آن ایجاد کننند در حالیکه کسی با کنسرت مخالفت ندارد اما اینها دنبال دو قطبی اند ، بعد به جامعه آدرس غلط می دهند ، چون وعده غلط و دروغ به مردم داده اند ، مردم می بینند که گرانی کمرشکن وجود دارد ،کارخانه ها و اشتغال وضعیت خوبی ندارد و لذا این کنسرت ها حاشیه امنی برای آنها ایجاد کرده تا مردم را فعلا سرگرم کنند .

سید محمد حسینی که در جمع فعالان رسانه ای استان گلستان صحبت می کرد آنها  را توصیه به واکنش منطقی در برار کنسرتها و اینگونه دو قطبی ها نمود و گفت : سال گذشته ۴۵۰۰ کنسرت  در کشور برگزار شد در حالیکه ممکن است یک تعدادی لغو شده باشد یا همین امسال مثلا ۲ هزار کنسرت به نسبت پارسال برگزار شده که خود وزیر گفت ۳۰۰ کنسرت فقط در یک استان اجرا شده در حالیکه امسال فقط ۹ کنسرت لغو شد و این موضوع چرا باید مسئله اول ایران
شود ؟

روی انتخابات ریاست جمهوری متمرکز هستیم نه شورای شهر

عضو جبهه یکتا گفت : روی انتخابات ریاست جمهوری متمرکز هستیم و  این انتخابات برای ما از شوراها مهم تر است و برنامه ما نیز در جهت رفع فقر زدایی ، محرومیت زدایی و حرکت به سمت عدالت و تلاش برای خروج از وضعیت رکود اقتصادی ارائه شده است .

حسینی یادآور شد: جریان رقیب فقط از راه تخریب به دنبال رسیدن به قدرت است که این درست نیست ، ما قطعا گزینه داریم ولی روی فرد خاصی نظر نداریم ولی با این فکری که رئیس جمهور فعلی و اطرافیان وی دارند قطعا وی جزو نامزدهای مورد نظر نیروهای ارزشی و انقلابی نخواهد بود .


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26609

برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.