تاریخ ارسال : ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۴:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت با شعار اشتغال اعضای هیات علمی را بیکار می‌کند

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

جلال عادلی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد دندانپزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به عدم تایید تمام کدرشته های حذف شده دانشگاه آزاد از سوی وزارت علوم گفت: سیاسی کاری وزارت علوم در ماجرای حذف کدرشته های دانشگاه آزاد به وضوح مشخص است.

 

وی در همین زمینه افزود: متاسفانه وزارت علوم در این ماجرا به دنبال تسویه حساب سیاسی است و شاهد دیکتاتوری آموزشی دولت در این زمینه هستیم. قانون شکنی وزارت علوم دولتی که شعار قانون مداری می دهد، مشهود است. متاسفانه مثل بحث بورسیه ها که با اهداف سیاسی مطرح شد و کار به خودکشی یک دانشجو کشید، این بار نیز وزارت علوم با این سیاست غلط ،دانشجوها را قربانی میکند و هیچکس پاسخگو نیست.

 

این فعال دانشجویی با اشاره به تناقضات بین شعار و عمل در دولت گفت: اگر وزارت علوم داعیه قانون مداری دارد، به ماجرای غیرقانونی بودن مدرک برادر رئیس جمهور که توسط مجلس هم تایید شده است، ورود کند. می بینیم دولت علاوه بر مباحث سیاسی، در بحث آموزشی هم صدای مخالفین و منتقدین را خفه می کند.

 

عادلی با اشاره به شعارهای انتخاباتی دولت در زمینه تولید شغل افزود: جای تعجب دارد که با شعار ایجاد سالی یک میلیون شغل توسط دولت، دارند اعضای هیات علمی، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد را بیکار می کنند.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد دندانپزشکی تصریح کرد: آقایان شعار آزادی بیان و زنده باد مخالف من میدهند، اما به دلیل اینکه دکتر ولایتی با سیاست هایشان همراهی نمی کند، این بلا را بر سر دانشگاه آزاد و دانشجویان می آورند.

 

این فعال دانشجویی در پایان گفت: وزارت علوم باید به مصوبه مجلس پایبند باشد و به آن تمکین کند. متاسفانه وزارت علوم گوی سبقت قانون شکنی را از باقی ارکان دولت ربوده است و به مصوبات مجلس و نمایندگانی که کاملا با دولت همسو هستند، عمل نمی کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56230

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.