تاریخ ارسال : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت برای تعیین و تکلیف کردن دو سد در لرستان دستور ویژه داد

محمد بیرانوندی،  نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: به همین دلیل برای جبران کاستی‌های گذشته احداث سد‌هایی همچون سد زیبا محمد باید در دستور کار دولت قرار گیرد تا بتوان حداقل کار ممکن در جهت حمایت از مردم این دیار یعنی آبی کردن اراضی کشاورزی و تأمین آب مورد نیاز شرب و صنعت را در دستور کار قرار داد.

دولت برای تعیین و تکلیف کردن دو سد در لرستان دستور ویژه داد

وی ادامه داد: متأسفانه اکنون میانگین اراضی آبی کشور در حدود ۴۶ درصد بوده، این در حالی است که میزان اراضی آبی لرستان در حدود ۲۳ تا ۲۴ درصد هستند و فاصله زیادی با میانگین کشوری داریم.

این نماینده در مجلس دهم اظهار کرد: به همین دلیل بار‌ها در جلسات مختلف احداث سد‌هایی همچون سد زیبا محمد را پیگیری کرده‌ایم.

عضو مجمع نمایندگان استان در ادامه با اشاره به نشست نمایندگان لرستان با معاون اول رئیس‌جمهور، بیان کرد: در این نشست اعلام شد که تکمیل سد‌های بختیاری و زیبا محمد به عنوان مطالبه اصلی مردم این حوزه انتخابیه بوده که معاون اول رئیس‌جمهور نیز دستور رسیدگی ویژه به این دو پروژه را صادر کرد.

عضو فراکسیون امید گفت: به هر حال دستور ویژه دولت برای تعیین تکلیف وضعیت این دو سد صادر شده و امیدواریم در آینده نه چندان دور شرایط برای تحقق این وعده‌ها مهیا شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73301

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.