تاریخ ارسال : ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت ترامپ تعطیل گردید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، در پی ناکامی قانونگذاران سنای آمریکا برای توافق بر سر لایحه بودجه موقت، دولت فدرال آمریکا تعطیل گردید.

دولت فدرال آمریکا به سبب عدم موافقت نمایندگان کنگره این کشور بر سر لایحه بودجه تعطیل گردید.

برای ممانعت از تعطیلی دولت فدرال آمریکا، کنگره باید تا انتهاء ساعت ۲۴:۰۰ جمعه به وقت واشنگتن بر سر لایحه بودجه توافق می کرد اما چنین توافقی رخ نداد.

مجلس نمایندگان آمریکا پنجشنبه شب لایحه ای را با ۲۳۰ رأی قبول کننده و ۱۹۷ رأی مخالف به تصویب رساند که خواستار ادامه تأمین هزینه های دولت تا چهار هفته آینده هست و این لایحه را به سنای آمریکا فرستادند اما در سنا لایحه بودجه موقت با ناکامی رو به رو گردید.

 

 تعطیلی دولت زمانی اتفاق می افتد که ریاست جمهور آمریکا و کنگره این کشور نتوانند قانون ذی ربط به تخصیص اعتبارات نهادهای دولتی را در موعد قطعی به امضا برسانند.  

  با تعطیلی دولت فدرال آمریکا در حالی که تنها یک سال از ریاست جمهوری دونالد ترامپ می گذرد، این نوزدهمین بار هست که از سال ۱۹۷۶ دولت فدرال در این کشور دچار تعطیلی می گردد.

آخرین بار در سال ۲۰۱۳ بود که دولت فدرال آمریکا در زمان باراک اوباما به مدت ۱۶ روز تعطیل گردید.

آسوشیتدپرس گزارش کرد: با گذشتن از نیمه شب جمعه(به وقت واشنگتن)، دولت فدرال آمریکا تعطیل گردید و همه خدمات حیاتی بجز خدمات حیاتی دولت، متوقف می گردد؛ سوژه ای که یک سال بعد از مراسم تحلیف ریاست جمهور دونالد ترامپ، نشانه آشکاری از اختلال کارکرد در واشنگتن است».

بنا به گزارش شلمچه نیوز به نقل از این رسانه آمریکایی، گفتگوها دقیقه نودی در سنای آمریکا به بن بست رسید و دموکرات های سنا مانع از تصویب تمدید چهار هفته ای بودجه گردیدند. 

 آسوشیتدپرس در گزارش خود اضافه می کند: «از قبل هم رای سنا مشخص بود البته با توجه به اینکه تعطیلی دولت در اوائل تعطیلات هفته(روز شنبه در آمریکا) شروع گردید، زیادی از تاثیرات سریع این مبحث برای اغلب آمریکایی ها محسوس نخواهد بود».


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83987

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.