تاریخ ارسال : ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۲۰:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت جدید آمریکا باید به برجام عمل کند/ گزارشی از آخرین وضعیت توافق هسته‌ای به مراجع ارائه شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق،  علی‌اکبر صالحی امشب در نشست خبری که در سالن امام رضا(ع) فرمانداری قم برگزار شد، بابیان اینکه توافق‌ها در دولت‌های گوناگون تغییری در روندشان ایجاد نمی‌شود، اظهار داشت: دولت جدید آمریکا باید به توافق برجام عمل کند، در غیر این صورت اعتبار آن‌ها زیر‌سؤال می‌رود.

وی در مورد دیدارهای امروز خود با مراجع عظام تقلید گفت: مسئولان نظام برای اینکه بتوانند خدمت را همراه توفیق کنند، نیاز به دعای خیر مراجع دارند، امروز گزارش مختصری از آخرین وضعیت توافق هسته‌ای به خدمت مراجع ارائه کردیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با تأکید براینکه در شرایط حساس کنونی ما نیاز به انسجام داخلی داریم، افزود: مراجع بزرگوار هم همگی تأکید داشتند ما باید این چندصدایی را به‌گونه‌ای نشان بدهیم که سبب تفرقه نشود.

صالحی در ادامه سخنانش با بیان اینکه در سال ۹۶ شاهد بهبود شرایط اقتصادی خواهیم بود، افزود: ما نمی‌گوئیم به آنچه که به‌دست آوردیم راضی هستیم؛ این درحالی است که به‌نظر برخی‌ها وضیعت کشور قبل و بعد از برجام فرقی نکرده است. برخی می‌خواهند افکار عمومی را منحرف کنند. ما در بهترین شرایط سالی ۱۲ تن کیک زرد تولید می‌کنیم، ۲۰۰ تن سوخت یک سال راکتور اراک بود.

وی با اشاره به آثار برجام عنوان کرد: ما همچنان مطالبه‌گر هستیم، بعد از برجام ۲ قرارداد مهم با شرکت بوئینگ و ایرباس بسته شد. داریم وارد فضای انتخاباتی می‌شویم؛ نقدها باید منصف باشند و برخی رسانه‌ها نباید اذهان عمومی رو منحرف کنند. از افرادی که مخالف هستند و می‌خواهند نقدی کنند تقاضا داریم که خبر را منصفانه بدهند و جوسازی نکنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=40399

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.