تاریخ ارسال : ۰۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت حتی در ماه‌های پایانی رفتار صادقانه‌ای با مردم ندارد/ بسیج دانشجویی پیگیر فیش‌های نجومی خواهد بود

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در نامه‌ای به رئیس جمهور، با بیان اینکه بیش از پنج ماه از فرمان رهبر انقلاب نسبت به برخورد با صاحبان فیش‌های نجومی می‌گذرد، نوشت: به نظر می‌رسد دولت محترم حتی در ماه‌های پایانی رفتار صادقانه‌ای با مردم ندارد.

 

جناب آقای رییس جمهور
سلام علیکم 
ضمن عرض تسلیت به مناسب ایام پایانی ماه صفر و آرزوی توفیق خدمتگزاری برای شما و همکارانتان در دولت تدبیر و امید
نیک مستحضر هستید اعتماد و باور مردم به انقلاب اسلامی یکی از ارزشمندترین و مهم ترین سرمایه های این نظام مقدس بوده و بر پایه همین منبع عظیم کشور عزیزمان با وجود همه تهدیدها و محدودیت های موجود و دشمنی های خارجی و داخلی همچنان با قدرت مسیر خود را ادامه میدهد.

بسیج دانشجویی از همان روزهای ابتدایی که بحث فیش های نجومی مطرح شد به آقایان مسئول هشدار داد که این مورد نه تنها همه ارزش ها و شعارهای انقلاب اسلامی را به سخره می گیرد، بلکه میتواند ضربه هولناکی به اعتماد مردم علی الخصوص مستضغفین جامعه وارد نماید. هرچند حضرتعالی در بدو امر اعتقاد به مسکوت نگاه داشتن قضیه داشتید و اعتقاد داشتید که نباید مسئله را بزرگ کرد اما دامنه داستان آن قدر گسترش پیدا کرد که در حرکتی کم نظیر از طرف جنابتان به مردم نامه صریحی نوشتید و قول دادید که در این راه با کسی عقد اخوت نبسته اید و قضیه را پیگیری خواهید کرد. متاسفانه به نظر میرسد آن نگارش نامه آخرین اقدام جدی حضرتعالی در حوزه پیگیری جدی در برخورد با این قضیه بوده است.

بیش از ۵ ماه است که از فرمان رهبر معظم انقلاب نسبت به برخورد با صاحبان فیش های نجومی که از مصادیق هجمه مستقیم به ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی است می گذرد، در این مدت سخنگوی دولت شما، صاحبان فیشهای نجومی را ذخیره انقلاب و نظام نامیدند، نمایندگانی از مجلس که به تعبیر شما ادامه دهنده راه دولت در مجلس هستند انقلاب را در حد سفره تنزل دادند و مقابل ملت سینه سپر کردند که حقمان را برداشتیم و در نهایت معاون اول دولت محترم با حالتی که حاکی از تمام شدن قضیه داشت فرمودند که تخلفی صورت نگرفته و تنها با یک تعداد پرداخت های نا متعارف طرف بوده ایم، از سوی دیگر گزارشات دیوان محاسبات ، سازمان بازرسی کل کشور و همچنین اظهارات سخنگوی محترم قوه قضائیه گواه بر انجام گرفتن تخلفات متعدد در سطح وسیعی می باشد که نمیتوان نسبت به آن بی تفاوت بود. 

 

متاسفانه آنطور که به نظر میرسد دولت محترم حتی در ماه های پایانی رفتار صادقانه ای با مردم ندارد…اینکه شما بعد از ۴سال حضور در راس قوه مجریه کشور همچنان مانند یک منتقد مطبوعاتی سخن میگوید و یا اینکه پس ازگذشت نزدیک به  ۴۰ ماه از عمر دولت همچنان از گشایش های ندیده و نشناخته برجام تعریف میشود و یا اینکه به تازگی و بعد از عبور چندباره از رکود به تازگی مسائلی مانند اشتغال، بیکاری بحران های اقتصادی و محیط زیستی وارد ادبیات دولت شده است، بحث جدا و مستقلی است؛ اما در این حوزه به خصوص بر اساس اظهارات سخنگوی محترم قوه قضائیه دولت تا کنون همکاری محسوسی نداشته است و هیچ سند و گزارشی ،علیرغم تحقیقات گسترده سازمان بازرسی کل کشور ،دیوان محاسبات و  دیگر نهادهای نظارتی از سوی دولت محترم ارائه نشده است.

اما برجام… با این که جنابتان همچنان اصرار بر ماهیت آفتاب گونه برجام داشته و نوید هوایی تازه در فضای دیپلماتیک کشور را می دهید.. اما به گواه بسیاری از کارشناسان و حتی مسئولان امر موانع و مشکلات بسیاری در روند اجرای برجام وجود دارد که ریشه بسیاری از آنها در بدعهدی و خباثت طرف مقابل و البته عجله در اجرای امر که باعث غفلت از برخی مواضع رخنه و نفوذ است می باشد. بدیهی است در بدو امر پذیرش این موضوع از سوی جنابتان و اتخاذ برنامه و سناریوی جدید و کارآمدتری نسبت به قبل میتواند گام اولیه و بلندی در جبران خسارات محضی که مستند به اظهارات برخی دولتمردان به کشور وارد شده است باشد.

آقای رئیس جمهور؛ به عنوان جوانان متعهد و دلسوز  نسبت به آینده انقلاب اسلامی و سرمایه های عظیم مردمی آن، معتقدیم در حوزه پیگیری مسائلی که مستقیما به اعتماد و اعتقاد مردم به نظام و انقلاب ، گره خورده است، حتی یک روز تاخیر نیز جایز نیست و البته این موضوعات بسیار مهم تر و اثرگذار تر از لغو سخنرانی یک نفر یا مسائل دیگر است .

لذا در راستای مساعدت به بازسازی اعتماد مردمی دستور بفرمایید که همکاری های لازم بین قوا و دیگر نهادهای نظارتی فارغ از مسائل جناحی و ملاحظات سیاسی  صورت گرفته و گزارش آن هر چه سریع تر به افکار عمومی ارائه شود، قطعا نزد مردم پذیرفته نخواهد بود که نهادی از یک پدیده هیچ گونه تخلف و عمل غیرقانونی و ظالمانه ای را برداشت نکند و نهاد دیگری در نقطه مقابل آن به نتیجه برسد. قطعا این تعارض و تضاد در نتیجه گیری تبعات مخربی در افکار عمومی خواهد داشت.

بر خود لازم میدانیم که مجددا تاکید کنیم بسیج دانشجویی تا حصول نتیجه و ارائه گزارش قانع کننده به آحاد مردم دست از مطالبه این مورد برنخواهد داشت. مسلما بررسی این پدیده و برخورد با آن  علی الخصوص با وجود امر مستقیم رهبر معظم انقلاب نباید مشمول زمان طولانی گردد و این امر از سوی مردم پذیرفته نخواهد بود. 

والسلام علیکم و رحمه الله


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31924

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.