تاریخ ارسال : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۰۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت حق‌آبه خوزستان را براساس ظرفیت‌ها مشخص کند

سیدراضی نوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز با اشاره به مشکلات استان خوزستان در زمینه آب و چالش‌های مرتبط، اظهار داشت: دولت مسأله مشکلات مربوط به حوزه آب را در دستورالعمل نخست خود قرار دهد و در ابتدای سال نیز مصوبه‌ای مبنی بر رفع مشکلات آب و فاضلاب خوزستان را به تصویب رساند.

وی بیان کرد: نوسانات برقی و مسائل حادی که اتفاق افتاد از چالش‌هایی بود که مردم خوزستان آنها را در سال جاری تاکنون تجربه کرده‌اند و این وقایع  ناشی از زیرساخت‌های فرسوده و عدم بازسازی به موقع آن‌ها است.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: برای ماه‌هایی که در پیش‌رو داریم باید تمامی تمهیدات اندیشیده شود تا همچنان شاهد رنج و سختی مردم خوزستان نباشیم.

نوری با بیان اینکه خوزستان باتوجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در زمینه ریزگردها دارد نیازمند رعایت شدن حق‌آبه استان از سوی دولت است،  گفت: در صورت اختصاص حق‌آبه بدون شک میزان گرد و غبار در سطح استان خوزستان کاسته و مردم از امنیت سلامتی بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان این‌که دولت دوازدهم نسبت به ظرفیت‌ها وقابلیت‌های خوزستان توجه ویژه‌ای داشته باشد، عنوان کرد: استان خوزستان می‌تواند با اتکا بر پتانسیل‌هایی از قبیل کشاورزی، گردشگری، انرژی و نفت  ریشه بیکاری که در استان به یک معضل بزرگ تبدیل شده را خشکاند.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار سال که از سوی رهبرمعظم انقلاب مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» انتخاب شد، افزود: امید است که در این سال شاهد اشتغال جوانان باشیم تا آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌های که ناشی بیکاری به جامعه ضرر و  زیان وارد را کم کنیم.

نوری با بیان این‌که وزیر نیرو دولت دوازدهم باید نسبت به مشکلات و مسائل این حوزه آشنایی کامل را داشته باشد، اظهار داشت: وزیر پیشنهادی باید نسبت به انتقال آب و سدسازی غیرکارشناسی که طی چند سال اخیر رخ داده برنامه و راهکار داشته باشد.

وی گفت: وزیر نیرو دولت دوازدهم باید براساس ظرفیت‌های هر استان حق‌آبه و برق آن را تأمین و برنامه مشخص و شفاف داشته باشد تا این چالش وارد فاز حاد نشوند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=66264

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.