تاریخ ارسال : ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۴۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت دزد را رها کرده و به‌اهل خانه می‌گوید چرا پنجره را نبسته‌اید؟

محمد کاظم انبارلویی

یک کارشناس سیاسی با بیان اینکه معاون اول رئیس جمهور در تناقضی آشکار می‌گوید که آمریکا به تعهدات بین المللی خود پایبند نیست اما پای برجام را امضا می‌کند گفت: این شرایط باعث شده اموال ایران توسط آمریکا مصادره و سرقت شود.

به گزارش شلمچه نیوز، محمد کاظم انبارلویی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در خصوص دستبرد آمریکایی ها به اموال ایران، مسائل بهت‌آوری را مطرح کرده و این موضوع را به دولت قبل مرتبط دانسته‌ است.

وی افزود: معاون اول رئیس جمهور اعلام کرده که دولت قبلی بی تدبیری کرد و با علم به اینکه آمریکایی‌ها به مقررات بین المللی پایبندی ندارند، بخشی از منابع بانک مرکزی را برای خرید اوراق مدیریت کرد و با بی‌تدبیری کامل ۲ میلیارد دلار از آمریکایی‌ها اوراق خریداری کرده که امروز با دستبرد آمریکایی‌ها مصادره شده است.

رئیس مرکز سیاسی حرب موتلفه اسلامی ادامه داد: دولت یازدهم با علم به اینکه آمریکایی‌ها به مقررات بین المللی پایبندی ندارد و هیچ پیمان و تعهدی را رعایت نمی‌کند، چرا در برجام با آمریکا به توافق رسیده است؟ و همه تعهدات خود را در حالی انجام داده که آنها(آمریکایی‌ها) هیچ کدام از تعهدات خود را انجام نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: دولت قبل با آمریکا سرستیز داشت و این برخورد آن در دنیا زبا‌نزد عام و خاص بود اما با این وجود دولت آمریکا جرات نکرد که پول های ایران را آن مقطع مصادره و در واقع سرقت کند.

انبارلویی افزود: دولت یازدهم در حالی با آمریکایی‌ها به توافق رسیده و به آنها دست داده است که آنها قول داده‌اند پول‌های مصادره شده ایران را آزاد کنند اما نه تنها آزاد نکرده‌اند بلکه دست به سرقت و مصادره مجدد پول های کشور زده اند.

وی تاکید کرد: دولت قبل با تدبیر خود پول‌های نقد و منابع مالی ایران در خارج کشور را تبدیل به طلا کرد و ۱۳ تن طلا را از خارج به کشور به ایران آورد.

انبارلویی اضافه کرد: این طلا ها زمانی که خریداری شد هرانس آن  ۶۰۰ دلار بود اما وقتی که به کشور آمد، طلا به انسی هزار و ۸۰۰ دلار رسیده بود و قیمت این محصول افرایش یافت و در واقع نه تنها منابع ایران در خارج کشور از دست نرفت بلکه ارزش افزوده مناسبی به آن اضافه شد.

این کارشناس سیاسی افزود: باید دولت فعلی به دولت قبل افتخار کند که اولاً، بخشی از منابع مالی کشور را از خطر دستبرد نجات داد. ثانیاً، ارزش آن را به دو برابر نیز افزایش داد. از آن زمان تاکنون قیمت طلا هر اونس ۱۲۰۰ دلار کمتر نشده است.

وی گفت: یکی از راه‌های فرار از خطر بلوکه شدن، تبدیل ذخائر وجه نقد به شبه نقد یا در حکم وجه نقد بود که مصداق آن همین خرید اوراق بود. اولاً، از زمان قطع رابطه ایران و آمریکا بیش از ۳۰ میلیارد دلار از منابع مالی ما در آمریکا ضبط و بلوکه شده است و دولت موسوی نتوانست با قرارداد الجزایر آن را به کشور برگرداند. آمریکا بخواهد به منابع ما دستبرد بزند از آن ۳۰ میلیارد دلار برمیدارد نه از این ۲ میلیارد دلار! ثانیاً، دولت تدبیر و امید ۳ سال است روی کار است، چرا برای صیانت از همین ۲ میلیارد دلار تدبیر نکرد؟ دولت فعلی ۳ سال فرصت داشته است که به تدابیر خود جامه عمل بخشیده و به حفظ منابع مالی ما در خارج از کشور اقدام کند اما هیچ تدبیری انجام نشد و تنها تدبیر انجام شده توافق برجام بود.

این کارشناس مسائل اقتصادی گفت: برجام درحالی به امضا رسیده است که دولت فعلی می‌گوید، ما با علم به اینکه دولت آمریکا به تعهدات بین المللی خود پایبندی ندارد، توافق نامه امضا کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه ایران در برجام به آمریکایی‌ها امتیاز داد اما آمریکایی‌ها به تعهدات خود پایبند نیستند گفت: با دیپلماسی لبخند پای سندی امضاء شده که هزینه آن امضاء به تاراج رفتن دست آورد‌ها هسته‌ای کشور است اما آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نکرده اند و در عوض دست به سرقت اموال ایران زدند.

انبارلویی گفت: به کسانی که می‌گویند، به سرقت رفتن اموال ایران توسط آمریکایی‌ها تقصیر دولت قبل بوده است، باید یاد آور شد که پس شما چه کار می‌کردید؟ و بی‌تدبیری خودتان را نباید به گردن دولت قبل بیندازید.

وی تاکید کرد: سرقت و مصادره پول‌های ایران توسط آمریکا و اظهارات دولتمردان به مثابه آن است که “دزد رها شده و اعلام می‌شود که اهل خانه چرا پنجره را نبسته اند. ”

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: حمله بد به دولت قبل نوعی تطهیر و نیز توجیه عمل زشت دزدی آمریکاییهاست و نوعی آدرس غلط دادن به مسائل جاری است آن هم به هنگام فروش آب سنگین اراک که گفته می شود به یک سوم قیمت واقعی و ده ها برابر قیمت تمام شده بوده است.

انبار لویی با بیان اینکه در ارتباط با بلوکه شدن پول‌های ایران باید صورت مساله حل شود گفت: باید به این نکته توجه داشت که دولت این موارد را به چه دلیلی و برای کوچک کردن چه مسائلی مطرح می‌کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15410

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.