تاریخ ارسال : ۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت راستگویان باز هم تکذیب کرد

با مراجعه به سابقه دولت و تکذیب‌های انجام گرفته، می‌توان به موارد زیادی از بازی “اول بگو بعد تکذیب کن” برخورد که به چند مورد اشاره می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ از سال ۹۲ که دولت راستگویان مسئولیت دستگاه اجرایی کشور را برعهده گرفت مردم شاهد موجی از اخبار و مصاحبه‌ها از سمت مسئولین دولتی بودند که چندی بعد تکذیب می‌شد اما تکذیب این اخبار همان و به وقوع پیوستن آن همان!

در آخرین مورد حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی دولت با حضور در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلام که با هدف تدوین قوانین حجاب و عفاف برگزار شده بود به عنوان نماینده دولت از مجلس خواسته بود قوانین حجاب و عفاف را به شیوه کشور های ترکیه و لبنان (که حجاب یا بی حجابی در آن آزاد است) تدوین کنند.

انتشار این پیشنهاد دولت به مجلس توسط روح افزا معاون سازمان بسیج دانشجویی و معاون طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی – اجتماعی زنان با واکنش معاون پارلمانی دولت مواجه شد.

انصاری در مصاحبه با ایرنا مدعی شد او چنین موضوعی را مطرح نکرده است و به دلایل سیاسی این سخنان به وی منتسب شده است.

با این حال با مراجعه به سابقه دولت و تکذیب های که انجام گرفته است می توان به موارد زیادی از بازی اول بگو بعد تکذیب کن برخورد که به چند مورد اشاره می شود:

سخنگوی دولت با تکذیب افزایش قیمت بنزین در ۵ اسفندماه وعده داد در سال ۹۴ در بنزین و گازوئیل گران نخواهد شد با این حال ۵خرداد ماه دولت رسما قیمت حامل های انرژی را افزایش داد.

سخنگوی دولت همچنین اظهارات وزیر اقتصاد و سرپرست دفتر مطالعات اجتماعی وزارت رفاه در مورد حذف یارانه افراد پر درآمد را نیز تکذیب کرده بود اما به فاصله زمانی اندک این تکذیب هم عملا با حذف یارانه بخشی از افراد جامعه تکذیب شد!

حمید انصاری برادر معاون پارلمانی دولت نیز ید طولا در تکذیب آنچه گفته است دارد وی مصاحبه خود با خبرگزاری دانا را تکذیب کرد که این خبرگزاری صوت گفت و گو را منتشر ساخت.

نمونه ای دیگر از این بازی «اول بگو بعد تکذیب کن» را می توان در مصاحبه رهامی با خبرگزاری تسنیم دید. وی مجید انصاری را رابط اصلاح‌طلبان و دولت خوانده بود که با فشار دولت مجبور به تکذیب آنچه گفت بپردازد که با افشاگری خبرگزاری تسنیم روبرو شد.

ادعای ورود پول های کثیف به انتخابات توسط وزیر کشور و سپس تکذیب آن و همچنین مسکن مهر را طرحی مزخرف خواندن توسط وزارت راه و شهرسازی و تکذیب آن در مجلس.

اینها تنها مشتی از خروارها تکذیب از سر اجبار دولت‌مردان است.

گفتنی است معاون سازمان بسیج دانشجویی در واکنش به تکذیب سخنانش توسط حجت الاسلام انصاری از وی به عنوان معاون پارلمانی دولت و مجلس شورایی اسلامی درخواست کرد برای شفاف شدن موضوع و قضاوت عموم مردم، صوت جلسه و سخنان انصاری منتشر شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=3740

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.