تاریخ ارسال : ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت زیرساخت های سینما را ترقی ببخشد/ قسمت شخصی همت کند

مرضیه برومند کارگردان سینمای کودک در صحبت با خبرنگار مهر در مورد سینمای کودک بیان کرد: ما در حال بیرون شدن از زیر چتر پشتیبانی دولت و ایستادن روی پای خودمان هستیم در دستاورد یک بازار ارائه و تقاضا ایجاد می گردد و لازم هست آن سینمای گلخانه ای را پشت سر بگذاریم.

وی اضافه کرد: صرفا مبحثی که در سینمای کودک جای گلایه دارد این هست که آثار کودک صرفا سه ماه در سال سرپا می باشند زیرا در سایر ماه ها بچه ها تا ساعت ۱۷ در مدرسه به سر می برند در دستاورد اگر تعلیم و پرورش با سینماها معیت کند در طول روز هم سالن های سینما پر می گردد. از همین رو من تفکر می کنم یکی از مسایلی که به سینمای کودک ضربه می زند، همین امر هست.

برومند بیان کرد: از نکات دیگری که میتوان به آن اشاره نمود این هست که زیرساخت های ما ضعیف هست به همین سبب تفکر می کنم اگر دولت قصد پشتیبانی دارد، لازم هست در زیرساخت ها سرمایه گذاری کند به طور مثال ما یک استودیو یا سوله مطلوب و مجهز برای ساخت آثار نداریم از انجایی که سینمای کودک سینمای تخیل است؛ ما برای اینکه یک فیلم تخیلی بسازیم و از تکنولوژی روز بهره دریافت کنیم احتیاج به یکسری زیر ساخت ها داریم از انجایی که این زیرساخت ها فراهم نیست.

برومند در انتهاء با اشاره به ضرورت سرمایه گذاری قسمت شخصی در این حوزه بیان کرد: بنظرم لازم هست قسمت شخصی همت و روی سینمای کودک سرمایه گذاری کند تا این سینما بتواند از اقبال مطلوبی برخوردار گردد البته اگر مردم هم دوست دارند که کودکان آنان سینمای کودک دارا باشند و در هر زمان بتوانند آنان را برای تماشای آثار به سینما ببرند، لازم هست از فیلم ها استقبال کنند و بصورت خانوادگی به تماشای فیلم ها بنشینند در این صورت چرخ سینمای کودک به حرکت درمی آید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78769

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.