تاریخ ارسال : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت لیست دستاوردهای برجام را منتشر کند و نگران شرمندگی ما نباشد

خبرگزاری فارس: دولت لیست دستاوردهای برجام را منتشر کند و نگران شرمندگی ما نباشد

نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه دولت لیست دستاوردهای برجام را منتشر کند و نگران شرمندگی ما نباشد! گفت: ما هم وعده‎هایی که از سوی غرب در برجام داده شد اما عملی نشد را منتشر می‎کنیم.

به گزارش شلمچه نیوز، احمد آریایی‌ن‍ژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اظهارات رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به منتقدان مبنی بر اینکه «اگر لیست برجام منتشر شود، نزد خانواده خود شرمنده می‌شوید» اظهار کرد: از دولت می‎خواهیم لیست دستاوردها را منتشر کند و نگران شرمندگی ما نباشد!

وی با بیان اینکه ما هم وعده‎هایی که از سوی غرب در برجام داده شد اما عملی نشد را منتشر می‎کنیم، افزود: سؤال اینجاست که آیا با انتشار این مهم، دولتی‎ها در برابر ملت ایران شرمنده نخواهند شد؟

نماینده مردم ملایر در مجلس افزود: البته مردم آگاه هستند و متوجه شده‌اند که برجام دستاوردی در حل مشکلات اقتصادی کشور نداشته است.

وی با اشاره به غیر قابل اعتماد بودن دشمن و اینکه از روز اول مذاکرات تذکرات لازم در این زمینه به دولت داده شده بود، ادامه داد: دولت مدعی شد با مذاکرات، تمام مشکلات کشور حل می‌شود؛ این در حالی بود که نه تنها چنین نشد بلکه مجبور شدیم از برخی از دستاوردهای خود دست برداریم.

*طرح مضرات و منافع برجام از سوی منتقدین و موافقان آن

آریایی‎ن‍ژاد خواستار طرح مضرات و منافع برجام از سوی منتقدین و موافقان آن شد و گفت: بعد از انعکاس این موارد از سوی رسانه‎ها، مردم قضاوت خواهند کرد که در برجام چه دادیم و چه گرفتیم!

وی با بیان اینکه وقتی به دولت در خصوص بدعهدی طرف غربی هشدار دادیم ما را «دلواپس» نامیدند! اظهار کرد: موارد زیادی از این دست بوده که هشدارهای لازم داده شد، اما توجهی از سوی دولت نشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت گفت: در عین حال که کار بزرگی در این زمینه صورت گرفت اما ایراداتی نیز به آن وارد است که در ابتدای اجرای طرح با وجود تذکرات داده شده به آن توجهی نشد.

وی کاهش زیرمیزی را یکی از مزایای این طرح برشمرد و ادامه داد: البته بی‎توجهی به مقوله «پیشگیری» و سوق هزینه‌ها تنها به سمت «درمان» یکی از مشکلات این طرح است.

آریایی‌نژاد گفت: در شرایط کنونی چون هزینه درمان کاهش یافته، مردم با کوچکترین مشکل به سوی بیمارستان‎ها روانه می‌شوند به طوری که امروز وزیر بهداشت به یکی از دلواپسان برای تأمین منابع این طرح تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه هزینه مورد نظر برای اجرای این طرح به طور غیر مستقیم از جیب مردم داده می‌شود، اظهار کرد: میزان پرداختی به متخصصان این طرح توسط دولت تأمین می‎شود این در حالی است که این پول نیز از جیب مردم یا همان بیت‎المال پرداخت می‎شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: از طرف دیگر در جریان اجرای این طرح، فرد فقیر و ثروتمند برای درمان خود در بیمارستان‎های دولتی به یک میزان پرداخت می‎کنند که این نیز خارج از عدالت است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16793

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.