تاریخ ارسال : ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دولت منحصرا در سخن از “تولید داخلی” پشتیبانی می کند

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت، جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ، اظهار داشت: متاسفانه مدیران و مدیران به طور مستمر اشتیاق واردات داشته‌اند و علی رغم اینکه در سیاست‌گذاری‌های خود از تولید درونی پشتیبانی می‌کنند ولی عملاً شاهد تناقض سخن با عمل آن ها هستیم.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های اقتصاد پایداریی ضروری هست از تولید درونی در کشور پشتیبانی گردد، اظهار داشت: اکنون سئوال این هست آسیب‌هایی که به تولید‌کنندگان به‌ویژه کشاورزان و برنجکاران شمالی بر اثر واردات بی‌رویه وارد شده سیر در این طریق بوده هست.

نماینده مردم رشت در مجلس بیان کرد: میزان تولید درونی برنج در کشور ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن هست و تقریباً می‌توان اظهار کرد که  قادر به تهیه احتیاج بازار درونی هستیم ولی آن چیزی که که تا هم حالا شاهد آن بوده‌ایم واردات بی‌رویه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج به کشور بوده هست.

کوچکی‌نژاد به مشکلات چای کشور نیز اشاره کرد و اظهار داشت: یارانه‌ای که حالا به صنعت چای تعلق داده می‌شود به هیچ وجه قابل قیاس با برنج نیست و سوء مدیریت‌ آن چیزی هست که در کشور با آن رو به رو هستیم.

وی اضافه کرد: عدم اجراء اداره درست و اصولی موجب شده تا همواره چای کار از دولت طلبکار و دولت نیز همان طور بدهکار چای کاران بر جای بماند و اگر تدبیری در این مورد اندیشیده نشود مافیای چای نیز از مجال بکارگیری کرده و  20 هزار تن تولید چای درونی را به سود خود از بین می‌برد.
  


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76324

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.