تاریخ ارسال : ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۲۲:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دوومیدانی معلولان ایران قهرمان آسیا شد

پنجمین و آخرین روز از رقابت‌های دو و میدانی معلولان آسیا و اقیانوسیه که برای کاروان ایران با طلای مختاری آغاز شده بود، با نشان طلای الهی به پایان رسید.

به گزارش شلمچه نیوز، علی الهی، در فینال رقابت‌های دو ۱۵۰۰ متر، کلاس T13 با ثبت رکورد ۴ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۳۶ صدم ثانیه به عنوان قهرمانی دست یافت و آخرین و بیست و سومین نشان طلای کاروان را به نام خود ثبت کرد.

بدین ترتیب، پرونده رقابت‌های دو و میدانی معلولان آسیا و اقیانوسیه برای کاروان ایران با کسب ۴۰ نشان رنگارنگ ۲۳ طلا، ۱۰ نقره و ۷ برنز، بسته شد.

در رقابت‌های روز پنجم، علیرضا مختاری در پرتاب دیسک طلایی شد، نورمحمد آرخی در پرتاب نیزه نقره گرفت، آرش خسروی در دو ۲۰۰ متر طلایی شد و احمد اجاقلو نیز در رقابت‌های دو ۴۰۰ متر نیز به نشان طلا دست یافت و امین عبدالپور نیز در همین ماده به عنوان هشتم رسید.

زهرا شامحمدی در رقابت‌های دو ۲۰۰ متر به عنوان سوم رسید و از کسب مدال بازماند، مهدی اصغری در پرتاب وزنه طلایی شد، مهدی مرادی از اتمام رقابتش در فینال دو ۴۰۰ متر بازماند و علی الهی نیز در فینال دو ۱۵۰۰ متر اول شد.

رقابت‌های دو و میدانی معلولان آسیا و اقیانوسیه با حضور ۲۵۰ ورزشکار از ۲۴ کشور از ۱۷ تا ۲۲ اسفند به میزبانی امارات برگزار شد و کاروان ایران با ۲۹ ورزشکار خود ( ۲۶ مرد و ۳ زن) موفق شد مقتدرانه بر سکوی اول این رقابت‌ها بایستد.

پس از ایران، چین با ۳۱ و هند با ۳۰ مدال دوم و سوم شدند، ژاپن با ۲۵ مدال چهارم شد و عنوان پنجم نیز به کشور میزبان، امارات با ۲۰ مدال رسید.

ملی پوشان ایران بعدازظهر فردا، یکشنبه، ۲۳ اسفند ماه، به میهن باز خواهند گشت.

ایسنا

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12988

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.