تاریخ ارسال : ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دو طرح آبرسانی در شهر شیرگاه به بهره برداری رسید

همزمان با هفتمین روز هفته دولت ، دو طرح آبرسانی به شهر شیرگاه با اعتبار ۲میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال و برخورداری ۶هزار و ۲۲۴ خانوار از مزایای آن، با حضور مدیرعامل آبفاشهری مازندران، فرماندار و امام جمعه سوادکوه شمالی و مسوولان شهرستانی به بهره برداری رسید.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، در این مراسم مهندس ذاکری مدیر عامل شرکت، با بیان اینکه ۹۴درصد از منابع آب این استان از طریق آبهای زیر زمینی  و ۶درصد با استفاده از آبهای سطحی تامین می شود، گفت: به منظور بهره مندی بیشتر از آبهای سطحی نقشه راه تا افق ۱۴۴۰ تدوین  و طراحی و استان مازندران به ۹ زون تقسم شد.

AX-SHIRGAH

وی، کاهش میزان بارندگی طی سالهای اخیر را هشدار و زنگ خطری برای نسل کنونی و آینده دانست و افزود: مشترکین با اعمال مدیریت مصرف باید منابع آب موجود را حفظ و به نسل بعدی انتقال دهند.

مدیرعامل شرکت آبفاشهری مازندران، ادامه داد: مشترکین محترم و مجموعه آب وفاضلاب در بحث مدیریت مصرف دوبازوی مکمل یکدیگر محسوب می شوند.

مهندس ذاکری، با بیان اینکه در فصل تابستان میزان مصرف آب افزایش می باید، تصریح کرد: با صرفه جویی حداقل ۲۰ درصدو به کارگیری شیوه های مدیریت مصرف، تابستانیبدون تنش را پشت سر خواهیم گذاشت.

وی، در بخش دیگری از سخنانش، به کمبود اعتبارات مالی در کشور اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۱۶ درصد بودجه این شرکت تخصیص یافت که سعی نمودیم با اولویت بندی ، طرحها را اجرایی نماییم.

مدیرعامل شرکت آبفاشهری مازندران، اظهار داشت: سیاست وزارت نیرو استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی و سرمایه گذاری خارجی و داخلی  در اجرایطرحهاست.

مهندس ذاکری،  با بیان اینکه اجرای طرحهای فاضلاب نیز از اولویتهای این شرکت می باشد، گفت: بخشی از مطالعات مربوط به اجرای طرح فاضلاب در سواد کوه شمالی به اتمام رسید و بخشی دیگر نیز در حال انجام می باشد.

امامجمعهشیرگاه نیز در سخنانی، بر رعایت عدالت در تخصیص بودجه توسط دولتمردان تاکید کرد و گفت: با توجه به کمبود اعتبارات، طرجهای عمرانی در مازندران در حال اجراست.

حجتالاسلاممهدوی با اشاره به تلاش کارکنان آبفا شهری در تامین آب مشترکین اظهار داشت: تلاش این افراد در گرما و سرما قابل تقدیر است.

مدیر امور آبفاشهریشیرگاه در این مراسم، گفت: به منظور ممانعت از قطع آب شهر به دلیل ناپایداری پایه های پل بر اثر آب شستگی، نشست و تخریب سازه نگهدارنده خطوط انتقال ناشی از سیلاب و بازسازی تاسیسات آبرسانی، طرح پدافندغیرعامل اجرا شد.

مهندس علی نژاد،  با بیان اینکه در این طرح پایه های پل در سه مرحله مقاوم سازی شد، افزود: اجرای فاز ۲ آبرسانی به مسکن مهر شیرگاه  با احداث شبکه توزیع داخلی در قطرهای ۱۱۰ تا ۱۶۰ میلی متری یکی دیگر از پروژه های افتتاح شده در هفتمین روز هفته دولت می باشد.

وی، تصریح کرد: این طرح با هدف افزایش توان انتقال آب از منابع تامین به شبکه توزیع برای افق ۱۴۲۰ و تامین آب ساکنان مسکن مهر اجرایی شد.

مدیر امور آبفاشهریشیرگاه، ادامه داد: برای اجرای این دو طرح در مجموع ۲میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار صرف و ۶ هزار و ۲۲۴ خانوار از مزایای آن برخوردار شدند.

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23871

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.