تاریخ ارسال : ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دو نرخی شدن حامل های انرژی، موجب تورم می گردد

دو نرخی شدن حامل‌های انرژی موجب تورم می‌شودبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با عرضه لایحه بودجه ۹۷ به مجلس دولت پیشنهاد افزایش نرخ حامل‌های انرژی را مطرح نمود که سر انجام کمیسیون انرژی با آن مخالفت کرد.

افزایش نرخ حامل‌های انرژی با عللی من جمله تورم و مشکلات اقتصادی مردم و پشتیبانی از اقشار لطمه پذیر با مخالفت کمیسیون انرژی مجلس همراه گردید.

به دنبال گفت و گو اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس و اشاره به پیشنهاد ریاست مجلس شورای اسلامی، برای دو نرخی کردن بنزین، گمانه زنی‌هایی برای برگشت به سهمیه بندی بنزین طرح شده هست.

دونرخی بودن حامل‌های انرژی، بازار دلالی سوخت را داغ می‌کند

مجیدرضا حریری عضو اتاق بازرگانی تهران در صحبت با خبرنگار اقتصاد و انرژی  با اظهار اینکه مداخله بی‌رویه دولت در اقتصاد تجربه موفقی نبوده هست، اظهار کرد: برگشت به دونرخی بودن حامل‌های انرژی و کارت سوخت، استفاده از تجربیات شکست خورده کشور‌های کمونیست هست که با عرضه کوپن و سهمیه بندی بهمراه مداخله وسیع دولت؛ اهتمام درکنترل بازار داشتند.

عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به تجربه اقتصاد کوپنی در زمان جنگ تأکید کرد: اقتصاد کوپنی در زمان جنگ توجیه پذیر بود و به اشکال متفاوت از آزاد، نیمه آزاد و مطلق اجرا گردید، اما تجربه نمایش داد که این طرح تاثیری در میزان استفاده نداشته هست.

وی با اظهار اینکه برگشت به سهمیه بندی بنزین پرسش ها بیشماری را در ذهن مردم ایجاد می‌کند، گفته بود: استفاده از کارت سوخت در کشور از سال ۸۶ شروع و در سال ۹۴ خاتمه یافت. حال این سؤال در اذهان عمومی به وجود می‌آید که اگر استفاده از کارت سوخت تجربه درستی بوده، به چه دلیلی متوقف گردید، اگر هم موفق نبوده سبب برگشت به این طرح چیست؟

حال این سؤال در اذهان عمومی به وجود می‌آید که اگر استفاده از کارت سوخت تجربه درستی بوده، به چه دلیلی متوقف گردید، اگر هم موفق نبوده سبب برگشت به این طرح چیست؟حریری با اظهار اینکه فروش سوخت به نرخ جهانی پیش نیاز‌هایی دارد، اضافه کرد: زمانی می‌توان بنزین را با نرخ جهانی در بازار داخل عرضه کرد که درآمد سرانه مردم نیز نزدیک به نرخ جهانی باشد.

وی اضافه کرد: نرخ خودرو‌های وارداتی در داخل کشور با وضعیت گمرک به دوبرابر نرخ کلیدی می‌رسد، در صورت عرضه بنزین به نرخ جهانی باید نرخ خودرو نیز با همان تعرفه محاسبه گردد.

عضو اتاق بازرگانی تهران با اظهار اینکه فروش سوخت در کشور به یک نرخ، بدون در نظرگرفتن قدرت اقتصادی مردم منطقی نیست، تاکید کرد: هنگامی نرخ حامل‌های انرژی در پایتخت به همان اندازه‌ای باشد که در روستای از منطقه های دور افتاده هست؛ عدالت را زیر سؤال می‌برد. باید با استفاده از پیمایش خودرو و گرفتن عارضه ها برای استفاده از ابزار نقلیه شخصی در شهر‌های بزرگ استفاده از سوخت را اداره نمود.

وی با اظهار اینکه هرنوع افزایش نرخ در اقلام مصرفی مردم و حامل‌های سوخت موجب افزایش تورم می‌شود، اقرار کرد: دو نرخی شدن حامل‌های انرژی موجب تورم می‌شود و چون در بازار نرخ سوخت بالاتر مبنا قرار می‌گیرد، عملا دو نرخی بودن فرقی با تک نرخی بودن ندارد.

حریری در انتهاء با اظهار اینکه دو نرخی شدن سوخت موجب رایج شدن دلال بازی و رانت خواری می‌شود، اظهار کرد: دو نرخی شدن حامل‌های انرژی موجب افزایش اندک درآمدی برای دولت و یک فساد عظیم برای دلالان هست که مشخص نیست به کجا منتسب هستند، این مبحث به عدم شفافیت در اقتصاد دامن می‌زند.

سهمیه بندی سوخت، راهکاری مناسب برای کاهش استفاده

ابراهیم بهادرانی مشاور عالی رییس اتاق بازرگانی تهران در صحبت با خبرنگار اقتصاد و انرژی  با اشاره به فراهم بودن شرایط برای سهمیه بندی سوخت، اظهار کرد: با توجه به زیر ساخت‌های کشور در راستای کارت سوخت و سهمیه بندی آن که از گذشته به جا مانده هست، اجرای این طرح موجب هدفمند شدن پرداخت یارانه می‌شود.

مشاور عالی اتاق بازرگانی تهران با اظهار اینکه سهمیه بندی سوخت استفاده را کاهش می‌دهد، تأکید کرد: استفاده سهمیه بندی بنزین به اندازه احتیاج مردم، موجب مدیریت استفاده سوخت می‌شود و افرادی که از خودرو شخصی زیادتر استفاده می‌کنند؛ باید هزینه آن را پرداخت کنند.

به گفته وی؛ در صورت تصویب دونرخی بودن سوخت، قیمتِ سوخت سهمیه‌ای ثابت می‌ماند و اضافی بر استفاده با نرخ آزاد محاسبه می‌شود.

وی با اظهار اینکه استفاده سوخت در کشور رو به افزایش هست، تاکید کرد: استفاده همه روزه ۸۰ میلیون لیتر بنزین کشور را با مشکلات زیست محیطی و اتلاف سرمایه رو به رو کرده هست. با سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین آزاد می‌توان استفاده از خودرو شخصی را کاهش داد و مراجع حاصل از آن را در بخش‌های حمل و نقل عمومی هزینه کرد.

بهادرانی در انتهاء با رد این مبحث که دو نرخی بودن سوخت در کشور منتج به رانت خواری می‌شود، یادآور گردید: پیش از اجرای این طرح؛ بنزین به طور سهمیه‌ای عرضه می‌شد و فروش کارت سوخت تاثیر چندان چشمگیری در ایجاد بازار سیاه نداشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83197

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.