تاریخ ارسال : ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دکترین ایران طبق قویتر کردن پدافند هوایی منسجم و قوی است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان،

فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با اظهار اینکه رهبر معظم انقلاب امنیت را پایه و اساس پیشرفت پیوسته در هر کشوری می‌دانند، اظهار کرد: وی در ملاقات با فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) در تاریخ ۱۲ شهریور ۹۶ پدافند هوایی را خط مقدم دفاع از امنیت، حیثیت و آبروی نظام دانستند.

وی اضافه کرد: پدافند هوایی دربردارنده کلیه کارهایی هست که در جهت  به کارگیری کلیه ابزارها به منظور جلوگیری از هجوم ها هوایی دشمن و کم کردن خسارت‌های متاثر از آن انجام می‌گیرد.

حدادی در ادامه با اظهار اینکه هیچ نیروی نظامی بدون برخوردار بودن چتر امنیتی قابل اعتماد، قادر به انجام رزم در میدان جنگ نیست، اظهار کرد: برقرار کردن این چتر امنیتی به عهده قرارگاه پدافند هوایی هست.

وی اهتمام کرد: در عملیات‌های ارزشمند ۸ سال دفاع مقدس نیز پدافند هوایی با انهدام شمار بسیاری از هواپیماهای دشمن، زمینه را برای پیشروی رزمندگان فراهم می‌کرد.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی اظهار داشت: عنوان «سنگرسازان بی سنگر» مناسب کارکنان پدافند هوایی در سرپنجه‌های عملیاتی هست به چه علت که هیچ نوع جانپناهی در خلال هجوم دشمن برای آنان تشریح نشده هست. 

حدادی در ادامه با اظهار اینکه در جنگ‌ها‌ی نوین برتری از آن کشوری هست که برتری هوایی خود را تا انتهاء درگیری محافظت کند، اظهار کرد: این برتری یا از طریق یک آفند قوی هست یا یک پدافند زیاد قوی.

وی در این مورد اضافه کرد: دکترین جمهوری اسلامی ایران ایران طبق قویتر کردن پدافند هوایی منسجم و قوی هست.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی در ادامه اهتمام کرد: در سال‌های موخر با دقت به ناامن شدن کریدورهای هوایی منطقه از یک سو و از سوی دیگر اظهار آسمان ایران به عنوان امن‌ترین آسمان غرب قاره آسیا از سوی ایکائو، تقاضای کشورها برای گذر هواپیماها از آسمان ایران بشدت زیاد شدن یافت.

حدادی با اظهار اینکه شناسایی دقیق اطلاعات مرتبط به این هواپیماها از قبیل نوع هواپیما، ارتفاع پرواز، مبدا، مقصد و غیره به عهده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)  هست، اظهار کرد: چنانچه هواپیما یا هر نوع پرنده دیگری – مشخصاتی غیر از آن چیزی که برای گذر از آسمان کشور تشریح شده هست –  داشته باشد  به عنوان متخاصم معروف و از طریق شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشف، رهگیری و منهدم خواهد گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75171

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.