تاریخ ارسال : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دکتر آرام در جمع خبرنگاران:ایجاد شغل برای ۲۲۵۰ معلول مازندرانی در سال جاری

به گزارش شلمچه نیوز، مدیر کل بهزیستی مازندران در جمع خبرنگاران استان گفت: یکی از اصلی ترین مطالبات معلولین ، تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولین است که امیدواریم هرچه زودتر این قانون به تصویب برسد.

 

دکتر آرام به مناسبت ۱۲ آذر روز جهانی معلولین با اشاره به اینکه این قشر بزرگترین اقلیت جامعه است، اظهار داشت: اگر به دنبال توسعه پایدار هستیم باید از ظرفیت های معلولین استفاده ای بهینه ببریم.

 

وی با بیان اینکه اداره کل بهزیستی مازندران ۵۰ هزار معلول تحت پوشش دارد، گفت: بزرگترین گروه تحت پوشش ما معلولین جسمی و حرکتی با ۴۵ درصد هستند و معلولین ذهنی ۲۲ درصد، شنوایی ۱۲ درصد، اختلالات بینایی ۱۰ درصد ، اختلالات روانی ۹/۵ درصد و نیم درصد دیگر اختلالات گفتاری است.

آرام تصریح کرد: ۱۲۴۰۰ معلول مستمری دریافت می کنند و ۲۴ مرکز به صورت شبانه روزی، ۱۸ مرکز به صورت ویزیت، ۱۸ مرکز مراقبت در منزل و ۵۸۰۰ معلول از این مراکز خدمات دریافت و ماهیانه ۱/۷۰۰/۰۰۰/۰۰۰تومان یارانه به مراکز خدماتی و درمانی از سوی این اداره پرداخت می شود.

 

مدیرکل بهزیستی مازندران به توزیع مستمر لوازم کمک توابخشی نیز اشاره و با بیان اینکه در سال ۹۵ حدود ۲۸/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال برای این منظور هزینه و به صورت رایگان توزیع شده است ، از صرف هزینه ۱۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ریالی اداره متبوعش در ۶ ماه سال جاری برای این منظور خبر داد و یادآور شد: اداره کل بهزیستی مازندران دستگاه برتر در زمینه اشتغال در سال گذشته بوده است و برای این منظور در سال گذشته ۴۶ میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرد و چشم انداز ما در سال جاری بر روی ایجاد شغل برای ۲۲۵۰ معلول متمرکز شده است.

 

دکتر آرام عنوان کرد: ۱۴۲۰۰ معلول در روستاها شناسایی شده اند و ۲۰۰۰ معلول روستایی از خدمات بیمه عشایری استفاده می کنند.

 

وی به مناسب سازی برای معلولین نیز اشاره و اظهار کرد: کارهای بسیاری در این زمینه صورت گرفته اما ما همچنان به حد استاندارد خود نرسیده ایم البته در بحث ناوگان حمل و نقل عمومی برای معلولین ۲ دستگاه خودروی مناسب سازی شده خریداری و در اختیار شهرداری ساری قرار داده شده است.

 

این گزارش حاکیست دکتر آرام مدیر کل بهزیستی مازندران در این نشست خبری از رونمایی از سامانه ملی کاهش طلاق در مازندران، واگذاری ۵۰  واحد مسکونی به معلولین و مرکز نگهداری از کودکان بدسرپرست و بی سرپرست در ساری خبر داد و خاطر نشان کرد: برای احداث و راه اندازی این مرکز نگهداری حدود ۲/۵ میلیارد تومان هزینه شده که غالباً به همت خیرین بوده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77273

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.