تاریخ ارسال : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دکمه استارت کاتسا را فشار ندهیم

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، «امید رحمانی» در یادداشت روزنامه «وطن امروز» درج کرد: 

پس از مقدمه چینی زیاد، آمریکایی ها لیست اول مبحث تحریم کاتسا را منتشر نمودند. در حقیقت کاتسا صرفا به جنبه حقوقی اعمالی شده و نه در حقیقت. پرسش این هست که به چه سبب پس از ان همه زمینه چینی در سطح سخنرانی اعلام سیاست از طریق ترامپ، آمریکایی ها نتوانسته یا نخواسته اند کاتسا را اعمالی کنند؟

پرسش این هست که به چه سبب پس از ان همه زمینه چینی در سطح سخنرانی اعلام سیاست از طریق ترامپ، آمریکایی ها نتوانسته یا نخواسته اند کاتسا را اعمالی کنند؟ لیستی از عوامل و دلایل فنی در جواب به این پرسش قابل عرضه هست اما ارزشمند ترین این دلایل نه بیرون از مرزهای ایران لکن داخل آن هست. هدف غایی کاتسا دوقطبی کردن اقتصاد ایران و تقسیم آن به یک قسمت سفید و یک قسمت سیاه هست. به نوعی که آمریکایی ها بدانند پس از اعمالی شدن تحریم کاتسا، حداقل قسمتی از اداره سیاسی مالی و اقتصادی با این تحریم معیت خواهند کرد.

بر تصویر دفعات قبل این بار قسمتی از قوای سیاسی ایران این طریق روایی کاتسا را فهم کرد و آگاهانه در پی بستن آن برآمد. به نوعی که معیت احتمالی مقام های سیاسی ایران با کاتسا برای سیاست گذار آمریکایی ابهام آمیز گردید.

آ آقای ریاست جمهور برای یک عزیمت زیست محدودهی به پاریس دعوت شده اند.

حقیقت آن هست که اروپایی ها به نوعی دقیق همان اغراض کاتسا را قصد دارند بدون آنکه به جنبه فنی قدرت اعمال وعده خود- دفاع از ایران در برابر تحریم کاتسا- را دارا باشند. ..  . ایجاد شکاف اجتماعی در ایران مقدمه اعمال کاتساست و تا هنگامی این شکاف زمینه ظهور نداشته باشد، اوفک از اعمال کاتسا دستاوردی نخواهد دید.

مقدمه شکاف اجتماعی یک پالس رسمی در یک دیدار مورد توجه رسانه ای هست. به چه سبب با دست خودمان امکان شروع عملیات رسانه ای موثر را به فرانسوی ها بدهیم از انجایی که زمان به سود ما عمل می کند؟  به چه سبب دکمه استارت کاتسا را فشار دهیم از انجایی که راه تقابل با فلسفه کاتسا را یافته ایم؟

آ اما هر چقدر از دیماه فاصله دریافت کنیم از فشار عوامل فصلی در بازار ارز کم می شود و بخت اثربخشی کاتسا کاهش می یابد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78203

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.