تاریخ ارسال : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دیابت یکی از ۱۰ بیماری جهان که لقب قاتل خاموش به خود گرفته است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛  تا به حال برایتان پیش آمده که دستاورد تست خود را دریافت کنید وبا دیدن نشانه * در برابر فاکتورهای اندازه گیری شده به بیم و وحشت بیفتید؟

دیابت یا همان بیماری خاموش نوعی اختلال متابولیک در بدن هست که به سبب ناتوانی در تولید انسولین به واقع شدن می پیوندد،اما به چه علت این بیماری در زمره بیماریهای خاموش جای می گیرد؟

بیماری دیابت از آن جهت بخشی از بیماریهای خاموش شمرده می شود که نشانه ها به خصوصی ندارد و۵۰درصد مبتلایان به دیابت ازبیماری خود بی اطلاع می باشند.

رسول توقع مهدی معاون کارها بهداشت دانشگاه علوم دکتری وخدمات بهداشتی ودرمانی آذربایجان غربی در عنوان کرد و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛  رسول توقع مهدی معاون کارها بهداشت دانشگاه علوم دکتری وخدمات بهداشتی ودرمانی آذربایجان غربی در عنوان کرد و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛  بیان داشت:تعداد واحدهای دیابت در استان آذربایجان غربی ۱۸ واحد خواهد بود که این واحدها در بیمارستان ها ساکن و مجهز به پزشکان متخصص می باشند.

دیابت یکی از ۱۰ بیماری جهان که لقب قاتل خاموش به خود گرفته است

توقع مهدی  در مورد اهم کارهای صورت گرفته از طریق دانشگاه علوم دکتری استان در راستای پیشگیری ودرمان دیابت بیان داشت:اجرای تستی برنامه پن با کشف بیش از۶۴۰ مریض دیابتی،ارزیابی ماهانه مریض ها دیابتی از طریق بهورز،مراقب تندرستی و بررسی هرسه ماه یکبار از طریق دکتر بااستفاده از تست قندخون ناشتا و هموگلوبین گلیکوزیله،غربالگری در جمعیت بالای ۳۰سال مناطق شهری وروستایی با کشف بیش از۵۰۰۰ مریض دیابتی و ادغام برنامه پیشگیری وکنترل بیماریهای غیرواگیر درنظام شبکه  از با اهمیت ترین فعالیتهای دانشگاه علوم دکتری استان طی سالهای موخر بوده هست.

وی بیماری های ارثی وژنتیکی را درابتلا به دیابت موثر دانست وگفت:چاقی واضافه وزن،کاهش فعالیت بدنی وتحرک فیزیکی کم،اختلالات چربی های خون،فشارخون بالا وسابقه دوبار سقط بدون دلیل درخانم های باردار از دلائل مستعد کننده شیوع بیماری دیابت می باشند.

انتظارمهدی در مورد راههای پیشگیری از دچار شدن به دیابت عنوان کرد:اصلاح روش زندگانی ازجمله کم شدن وزن بااستفاده از رژیم غذایی سالم،فعالیت بدنی با شدت متوسط واصلاح الگوی تغذیه از دچار شدن به دیابت جلوگیری می کنند.

گزارش از مهسا محسنی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74460

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.