تاریخ ارسال : ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۱۸ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دیدار محقق سرشناس مازندرانی باآیت الله العظمی صافی گلپایگانی

حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمّد امیری سوادکوهی، محقق و نویسنده جوان شیعه در گفتگو با خبرنگار شلمچه نیوز در شهر مقدس قم، از  دیدار  با مرجع عالیقدر شیعیان جهان، حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی خبر داد و از عنایت و مرحمت این مرجع عالیقدر شیعه، به ایشان خبر داد.
وی در این گفتگو ضمن تجلیل از شخصیت ارزشمند و ماندگار حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، ایشان را فقیهی کامل و جامع دانسته که خدمات علمی و معنوی این بزرگ مرد در تاریخ تشیع کم نظیر است.
حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی در بخش دیگری از این گفتگو به دیدار اخیر خود با مرجع عالیقدر و عنایت ایشان به این نویسنده ی جوان اشاره داشته و افزودند: برای حقیر، تنها همین لبخندِ رضایتشان کافی بود…! ؛ ولی آنقدر ذره پروری نمودند که عرق شرم تمام وجودم را فرا گرفت. با شور و شعف و در کمال آقایی و فروتنی، بنده نوازی نموده و تأییدات خود را ابراز داشتند.

Capture
سوادکوهی افزود: یکی از خصوصیات بارز این مرجع عالیقدر تواضع غیر قابل وصف ایشان است که حقیقتاً مبهوت فروتنی این دریای فقاهت و مرجعیت گشته ام.
وی تأکید کرد: مرجع عالیقدر جهان تشیع، شیخ الفقهاء حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی مدظله العالی ، فقیهی جامع ، محققی متتبع و متعبدی روشن ضمیر می باشند که محضر علمی و معنوی ایشان برای عارفان به مقام علمی شان غنیمت و برای معاندان و مخالفان فرصتی است که بتوانند از صافی و صفا و زلالی این دریای با فضیلت بهره مند و از تاریکی ها و سرگردانی رهایی یابند.

شخصیت با عظمت و گرانسنگی که معرفت و عرفان حقیقی را تنها در کلمات و ادعیه ی حضرات معصومین علیهم السلام، خصوصاً مناجات های امام العارفین، حضرت زین العابدین علیه السلام می بیند و راهی جز مرام و مسلک خاندان بیت رسالت نپیموده و غیرآنرا« غیر طریقنا اهل البیت» می پندارد و مرید و مراد پروریِ اهل توهّم و تخیّل که برچسب عرفان، بر نداشته های علمی شان می نهند را آفتی  بزرگ برای جامعه ی علمی و اسلامی تلقی می کند.
در توصیف شخصیت والای این مرجع والاتبار، همین بس که امام خمینی قدس سره در موارد مختلف، اندیشه ی فقاهتی و حضور مدبرانه و آگاهانه ی ایشان را در بطن مسائل مهم جاری، ارج نهادند و از همین روی ایشان را به ایفای نقش در شورای نگهبان که در آن زمان مهم‌ترین و آخرین مرکز تصمیم گیری درباره تأیید قوانین کشور و مطابقت آن با شرع و قانون، محسوب می‌گشت برگزیدند.
امیری سوادکوهی در ادامه گفت: خدای متعال وجود مبارک و با برکت این مرجع بیدار و سایر مراجع و فقهای عالیمقدار شیعه و مدافعان حریم ولایت را مستدام بدارد و ما را قدردان نعمت علم و فقاهت و مرجعیت بگرداند.
تصویر فوق حضور حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی در محضر مرجع عالیقدر جهان تشیع، عاشق و دلباخته ی امام زمان ارواحنافداه، حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی را نشان می دهد که معظم له در حال رؤیت آثار و مکاتبات علمی این پژوهشگر جوان می باشند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=11865

  • موسوی ۱۳۹۴-۱۲-۰۴ - ۰۹:۱۱ - پاسخ دادن

    خدا این یار رهبری را حفظ کند

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.