تاریخ ارسال : ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۵۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دیروز در مجلسی پرتنش کلیات طرح برجام با ۱۰۰ مخالف به تصویب رسید و همزمان وزارت دفاع کشور از شلیک موفقیت‌آمیز موشک بالستیک «عماد» خبر داد

به گزارش شلمچه نیوز،  ۱۹ مهر ۹۴ را باید به عنوان روزی تاریخی در تحولات سیاسی جمهوری اسلامی ایران ثبت کرد، روزی که طی آن کلیات طرح «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» در میان مخالفت سرسختانه نمایندگان به تصویب رسید.
آن سو‌تر از مجلس، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران حاضر شد و از شلیک غرورآمیز موشکی خبر داد که عنوانش «عماد»بود؛ موشکی دور برد از خانواده بالستیک و با قابلیتی جدید و شگرف.
سردار دهقان با اشاره به اینکه همه مراحل طراحی وساخت این موشک که به دست دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع انجام شده است، تأکید کرد: ما برای افزایش قدرت دفاعی و توان موشکی خود از هیچ‌کس اجازه نمی‌گیریم و برنامه‌های دفاعی خود را به ویژه در حوزه موشکی با قاطعیت پیگیری می‌کنیم.
گرچه همزمانی این دو را می‌توان یک اتفاق دانست تا یک طراحی، اما هر چه باشد باید به فال نیک گرفت. مجلس در چنین روزی به یاری دولت آمد و با تصویب کلیات طرح برجام، اجازه داد دولت در چارچوب توافق وین این تفاهمنامه را اجرایی کند.
هر چند تا تصویب نهایی و جزئیات همچنان فاصله وجود دارد، اما اراده نمایندگان خانه ملت با رأی دیروز بر این استوار است که برجام را تأیید کنند. در کنار این اتفاق آزمایش موشکی وزارت دفاع این پیام آشکار را با خود همراه داشت که جمهوری اسلامی ایران هرگز حاضر نیست توانمندی‌های دفاعی و تسلیحاتی خود را متأثر از قطعنامه‌های ظالمانه شبیه آنچه که در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل پس از توافق وین صادر شد؛ تحدید کند.
موضوعی که در همان ساعات اولیه صدور این قطعنامه هم مورد تأکید دستگاه سیاست خارجی کشورمان قرار گرفت و در بیانیه‌ای آن را غیر قابل قبول خواند. پیام دیگر عماد به همسویی برخی در داخل با پروژه نفوذ امریکایی است تا بدانند برای عمود خیمه نفوذ، موشک عماد آماده شلیک است. روز گذشته روزنامه امریکایی نیویورک تایمز به همزمانی این دو اتفاق واکنش نشان داد و نوشت: «‌ایران ساعاتی قبل از اینکه پارلمان در یک جلسه پر سر و صدا کلیات توافق هسته‌ای ماه جولای با قدرت‌های بزرگ را تصویب کند، یک موشک بالستیک دوربرد هدایت شونده را آزمایش کرد. » نیویورک تایمز مدعی شده که این موشک جدید ممکن است ناقض توافق هسته‌ای باشد(!)

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=2818

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.