تاریخ ارسال : ۰۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ذوالنور: موفقیت حج ۹۶ بمعنی عقب‌نشینی از پرونده فاجعه «منا» نیست

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به پایان یافتن مناسک حج ۹۶ و باقی ماندن پرونده فاجعه منا، اظهار داشت: حادثه منا یک فاجعه دلخراش و فراموش نشدنی و غیرقابل اغماض است.

وی تصریح کرد: آنچه که امسال در حج گذشت، باید طبیعت برنامه‌های هر ساله حج باشد و منتی بر سر مردم ما نیست؛ چرا که وقتی حکومتی خودش را خادم‌الحرمین نامیده، باید به طور تمام و کمال رعایت حقوق و احترام حجاج را داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: آنچه در حج امسال گذشت قابل قبول بود و جای تشکر از مسئولان بعثه و سازمان حج و زیارت دارد، اما موفقیت حج امسال به معنای عقب‌نشینی از پرونده فاجعه منا نیست.

ذوالنور تصریح کرد: فاجعه منا حساب جداگانه دارد و حتی باید از حج امسال و آب شدن یخ روابط دوجانبه برای پیگیری دقیق‌تر و سریع‌تر آن پرونده استفاده شود، نه اینکه از حقوق قربانیان فاجعه کوتاه بیاییم.

وی با بیان اینکه پرونده منا باید تا آخرین حد آن پیگیری شود، خاطرنشان کرد: البته پیگیری‌هایی هم شده است، اما چون طرف مقابل یعنی خاندان سعودی اقدام مناسبی انجام نداده، دستگاههای مسئول یعنی وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت ما باید جدی‌تر و دقیق‌تر این پرونده را پیگیری کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=67846

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.