تاریخ ارسال : ۰۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رئیس جمهور پرسش مهر امسال را از دانش آموزان مطرح کرد

رئیس جمهور گفت: پرسش مهر امسال بنده از دانش آموزان سراسر کشور این است که خشونت از کجا نشأت گرفته است؟

به گزارش شلمچه نیوز،  صبح امروز شنبه(۳ مهرماه) در مراسم آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی که در دبیرستان نمونه دولتی حضرت نرجس برگزار شد،گفت: بزرگترین سرمایه‌ای که خداوند به ما عنایت کرده منابع انسانی و پرورش نوجوانان و جوانان کشورمان است.

وی افزود: مدرسه به عنوان بزرگترین منبعی است که عالی‌ترین سرمایه را برای کشور تربیت می‌کند، از این‌رو دانش‌آموزان باید به فکر آینده کشور و خودشان باشند و بی‌تردید آینده کشور با علم، دانش، تلاش و کوشش تأمین می‌شود.

رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه محیط مدرسه باید محیط تعلیم و تربیت باشد، ادامه داد: باید در کنار تلاش خانواده، دولت و جامعه بتوانند بر اهدافشان دست یابند زیرا نه مدرسه، نه جامعه، نه دولت و نه خانواده نمی‌توانند به تنهایی این مسیر را هموار کنند.

رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: خانواده، دولت، جامعه و مدرسه باید دست به دست هم دهند تا آینده کشور به بهترین شکل ساخته شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه محیط مدرسه باید محیط پیشرفت علم و دانش باشد، تأکید کرد: باید اخلاق در محیط مدرسه و همچنین اعتدال و میانه‌روی حاکم شود، اوهام و خشونت در مدرسه وجود نداشته باشد و در کلاس درس با احترام با یکدیگر برخورد کنند.

روحانی اظهار داشت: کودکان، نوجوانان و جوانان باید از روز اول زندگی در خانه و خانواده شاهد احترام به شخصیت خود باشند.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به خشونت در منطقه و جهان، گفت: امروز مشکل بزرگ در منطقه و جهان خشونت است اما شما در محیطی امن درس و کلاس خود را در مدرسه آغاز می‌کنید، در همسایگی ما عراق، سوریه و یمن مدارسشان ویران شده و دوستان دانش‌آموز آنها به خاک و خون کشیده شدند.

روحانی با بیان اینکه خشونت تنها جنگ و ترور نیست، افزود: بی‌احترامی به یکدیگر، نبود اخلاق و برادری نوعی خشونت است و همچنین محروم کردن نوجوانان از تعلیم و تربیت نوعی خشونت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه واردار کردن جوانان به کار پرزحمت خشونت است، تصریح کرد: رفتار در داخل خانه خارج از چارچوب اخلاقی و دینی و اسلامی خشونت است، البته باید ببینیم خشونت و بی‌اخلاقی از کجا نشأت گرفته و همچنین باید دریابیم که چه راهی وجود دارد تا جامعه، منطقه و جهان ما از خشونت آسوده شود.

رئیس جمهور کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با طرح پرسش مهر ادامه داد: پرسش مهر امسال بنده از دانش آموزان سراسر کشور این است که خشونت از کجا نشأت گرفته است؟ چگونه عده‌ای خشونت را می‌آموزند، در برابر خشونت چگونه باید ایستادگی کرد؟ چگونه می‌توانیم کشور و جامعه‌ای داشته باشیم دارای رحمت اسلامی و نبوی و چگونه می‌توانیم جوامع منطقه‌مان و جهان را از خشونت برهانیم؟

روحانی با تأکید بر اینکه محیط کلاس دانش آموزان باید محیط سوال باشد و هرگز از سوال کردن نباید شرمنده شوند، ادامه داد: آنچه که ما را به پیشرفت می‌رساند سوال درست و دریافت پاسخ صحیح است از این رو از معلمان می‌خواهم که اجازه دهند دانش آموزان سوال بپرسند و آزادی را به خوبی احساس کنند.

رئیس جمهور افزود: از آغاز دبستان کلا‌س‌ها را به تیم‌های مختلف تقسیم و دانش‌آموزان را وادار به رقابت کنید، چرا که علم و دانش در سایه رقابت تیم‌های کلاسی امکان‌پذیر است. ما می‌توانیم با بیان کردن مطالب رقابت و علمی آینده بهتری را برای کشورمان پیش‌بینی کنیم.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=25759

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.