تاریخ ارسال : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رئیس مجلس سنای افغانستان خواستار افزایش فشار نظامی بر طالبان شد

 به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از آوا، «فضل‌هادی مسلمیار» رئیس مجلس سنای افغانستان در نشست علنی این مجلس تاکید کرد: دولت افغانستان در کنار باز نگه اشتن درهای صلح  برای آنانی‌که قوانین نافذ و دستاورد های سال های گذشته دولت را پذیرفته اند، باید از طریق نظامی نیز بر دشمن چنان فشار و ضرباتی وارد کند تا از جنگ دست بردارند و یا به هلاکت برسند.

وی تصریح کرد که دولت افغانستان باید فشارهای نظامی بر طالبان را به حدی افزایش دهد که این گروه مجبور به صلح شود و یا اینکه نابود شود.

 مسلمیار با اشاره به راهبرد جدید آمریکا گفت که فشارها بر پاکستان به عنوان کشور حامی تروریسم قابل درک است و سیاسیون افغانستان نیز باید از آن حمایت کند.

در همین حال، شماری از اعضای مجلس سنای افغانستان از راهبرد جدید آمریکا حمایت کرده و اعلام کردند که حملات  هوایی اخیر نیروهای آمریکایی در ولایت «قندوز» اثرگذار بوده است.

آنان تاکید کردند که در کنار سرکوب دشمنان، به روند صلح افغانستان با طالبان هم باید توجه صورت گیرد.

این در حالی است که تعدادی زیادی از اعضای مجلس نمایندگان این کشور در نشست علنی دوشنبه گذشته مخالفت خویش را با راهبرد جدید آمریکا اعلام کرده و تاکید کردند این راهبرد به ادامه جنگ و خونریزی در افغانستان می انجامد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=64664

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.