تاریخ ارسال : ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۸:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور: تکفیر خطری برای جهان اسلام و بشریت است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از قابوس نامه، حجه الاسلام والمسلمین علی خیرخواه افزود: یکی از دستورات قرآن کریم، وحدت و اتحاد امت اسلامی است که تشکیل امت واحده را در بر دارد و مقابل آموزه های قرآنی، آموزه های شیطانی و استکباری است که به اختلافات دامن می زند و تفرقه می افکند.

خیرخواه تصریح کرد: در شرایطی که همه پیروان امت اسلامی به دنیال این بودند و هستند که این وحدت و اتحاد در سراسر جامعه اسلامی تقویت شود، در عصر کنونی با تکفیر مواجه هستیم. وی اضافه کرد:با توجه به گسترش اسلام
گرایی خصوصا در اروپا و غرب، دشمن با راه اندازی تکفیر بزرگترین خنجر را به پیکر جامعه اسلامی وارد کرد که جلوی بیداری اسلامی را بگیرد.

takfir__2

رئیس مرکز بزرگ اسلامی همچنین گفت: جریان تکفیر هم دشمنان و گروهای انحرافی در خاور میانه به راه انداختند تا ضربه به جهان اسلام بزنند که در راستای مقابله با این جریان باید پشتکار داشت و مرزداران و نگهبانان مبانی اعتقادی امت اسلامی باشیم.

حجه الاسلام خیزخواه خاطر نشان کرد: علما و مرجعیت می توانند پیش قدم این مبارزه باشند و با تشریح و تبیین مبانی انحرافی آنها جامعه را بیدار کنند چرا که اتحاد و همدلی و وحدت عاملی است در جهت مقابله با این جریان که
وابسته به صهیونیست می باشد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس نیز در ادامه این همایش اذعان کرد:جریان تکفیری به تکفیر دیگر مسلمانان می پردازد که کسانی که برخلاف افکار و اندیشه پلیدشان باشند از دایره اسلام خارج می دانند.

آخوند نوریزاد اظهارکرد: شریعت اسلام یک شریعت پویا وکامل است که برای انسانها تا قیامت خواهد ماند وجامعۀ آنها در برمی گیرد و شفا بخش جامعه خواهد بود.

وی اضافه کرد: خداوند با دینی که پیامبر(ص) او آورده است انسان را مشقت نیانداخته بلکه انسان را در راستای سعادت و اسلام گام بر میدارد.راهی که در آن نگرانی و تاریکی وجود ندارد، دین مبین اسلام از کسی روی برنمی گرداند مگر آنکه به هلاکت خداوند گرفتار شده باشد.

نوریزاد مبنای دین اسلام را اطمینان خاطر درون عنوان و تصریح کرد: یعنی در دین اسلام مال و جان انسان محترم است در حالیکه جریان تکفیری از سوی دیگر خون مسلمانان را حلال و مباح شمرده اند و بر ناموس و جان و مال مسلمانان می تازند و اسلام را به ازمحلال و نابودی کشانده اند.

takfir__5

امام جمعه اهل سنت با اعلام برائت اهل سنت از جریان تکفیر ادامه داد: دین مبین اسلام دین رأفت و مهربانی است و مذاهب اسلام شیعه و سنی باید در مقابل دشمنان که برای هر دو مذهب اسلامی یکی است متحد باشیم و وظیفه
مسلمانان در برابر جریان تکفیری دعوت حکیمانه با بحث و گفتگو و مسالمت آمیز است و اتمام حجت بر گناهکاران


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27460

برچسب ها:
,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.