تاریخ ارسال : ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رئیس پارلمان افغانستان مانع بررسی فسادش در این مجلس شده است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «همایون همایون» معاون اول پارلمان افغانستان اظهار داشت: «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان برای جلوگیری از تحقیقات در مورد فساد اداری در این مجلس بدون هماهنگی با هیئت اداری نامه‌ای به دادستانی کل شده‌است.

وی افزود: ابراهیمی رئیس پارلمان افغانستان و «خدای‌نظر نصرت» رئیس دبیرخانه این مجلس آغشته به فساد اداری هستند.

همایون تصریح کرد: رئیس دبیرخانه پارلمان صدها هزار دلار از بودجه پارلمان را با همکاری ابراهیمی هزینه کرده است.

معاون اول پارلمان افغانستان با ارسال نامه‌ای به دادستانی کل این کشور، ممانعت ابراهیمی از تحقیق درباره فساد اداری را غیرقانونی دانست.

وی گفت: از این موضوع به سادگی نمی‌گذرد و روند رسیدگی به فساد اداری در پارلمان را پیگیری خواهد کرد.

از سوی دیگر عبدالرئوف ابراهیمی تاکید کرده که رسیدگی به فساد اداری در پارلمان از صلاحیت‌های «اداره عالی بازرسی ریاست جمهوری افغانستان» است.

وی ادامه داد: به همین دلیل نامه‌ای به دادستانی کل فرستاده تا از ورود به این موضوع خودداری کند.

رئیس پارلمان افغانستان تصریح کرد که موضوع فساد اداری در پارلمان زمانی مورد بررسی قرار می‌گیرد که رئیس جمهور این کشور مجوز آن را صادر کند.

ابراهیمی به کمیسیون‌های «بودجه»، «قضایی و حقوقی»، «مصونیت پارلمانی»، «بازرسی مرکزی و رسیدگی به شکایات» دستور داد تا این موضوع را بررسی کرده و در سه روز آینده به نمایندگان افغان گزارش دهند.

این در حالی است که اخیرا شبکه «طلوع‌نیوز» گزارشی را منتشر کرد که بر اساس آن «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان به اختلاس و هزینه بودجه این مجلس برای مصارف شخصی متهم شد که موجب تنش بین نمایندگان افغان شده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=69359

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.