تاریخ ارسال : ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
نمایندگان مردم مازندران در مجلس پاسخ دهند:

رانت یا بده بستان سیاسی!

آیا یوسف نژاد از جایگاه هیئت رئیسه مجلس برای کسب اعتبار مالی ۹۰ میلیاردی برای شهرداری ساری استفاده کرده و یا اینکه به عنوان یک نماینده مجلس برای شهر خود چنین بودجه ای را تخصیص داده است؟

 

نامه رسیده به شلمچه نیوز– در پی اخذ بودجه های ملی علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در چندین مرحله برای شهرداری ساری، این سوأل از همه نمایندگان مردم شهرهای مازندران مطرح می شود با توجه به نصب بنرهای قدردانی از علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی بابت جذب اعتبارات مالی ۹۰ میلیارد تومانی برای شهرداری ساری، سایر نمایندگان استان هم برای شهرها و حوزه انتخابیه خودشان توفیق چنین کاری را پیدا کرده اند؟

 

قابل ذکر است مردم استان از استاندار مازندران، معاون عمرانی استانداری و مدیرکل دفتر امور شهری استانداری انتظار دارند در این بحث اطلاع رسانی کنند و این حق برای مردم ساری محفوظ است که بدانند آیا محمد دامادی دیگر نماینده ساری در مجلس هم در این فرآیند مالی نقش داشته یا خیر و اگر نداشته دلیل آن چه بوده است .

 

خاطر نشان می شود مردم مازندران و شهرداری دیگر استان می خواهند بدانند آیا یوسف نژاد از جایگاه هیئت رئیسه مجلس برای کسب اعتبار مالی ۹۰ میلیاردی برای شهرداری ساری استفاده کرده و یا اینکه به عنوان یک نماینده مجلس برای شهر خود چنین بودجه ای را تخصیص داده و اگر اینگونه بوده چرا سایر نمایندگان نتوانسته اند چنین کاری را انجام دهند؟

 

آیا سازمان بازرسی، استانداری مازندران و فرمانداری ساری از چگونگی هزینه این ۹۰ میلیارد تومان باخبر هستند و آیا نظارتی بر هزینه های آن بوده است؟ اهمیت موضوع از آن جهت به رشته تحریر درآمده که هر شهرداری اگر چنین مبلغی را در اختیار می گرفت عظیم ترین اقدامات عمرانی را در آن شهر شاهد بودیم حال با توجه به اینکه طی ۴ سال گذشته دریافتی های شهرداری ساری از شهروندان ساروی چندین برابر ادوار  گذشته بوده و حتی منابع ملی از طریق یوسف نژاد بارها به این نهاد تزریق شده، آیا این مهم برای شهرداری های دیگر استان هم رخ داده است؟

 

این سوأل از شهرداری های شهرهای بابل ، آمل ، قائمشهر و … می شود که توفیق جذب چنین اعتباراتی برای شهرهای خود را داشته اند یا خیر؛ آیا اعضای مجمع نمایندگان استان برای شهرهای خود هم چنین اعتباراتی را اخذ کرده اند؟ اگر پاسخ منفی است بدون شک دو سناریو مطرح می شود ابتداً این مسئله را باید به حساب ناکارآمدی آنها گذاشت و در سویی دیگر دولت در تقسیم اعتبارات دولتی به شهرداری های کشورمان به صورت جناحی و باندی عمل می کند .

 

این گزارش خاطر نشان می کند در بسیاری از محافل سیاسی و اجتماعی اینگونه تحلیل می شود یکی از عوامل عدم رأی آوری یوسف نژاد در انتخابات هیئت رئیسه مجلس را بی ارتباط با بحث اخذ اعتبارات ملی برای شهرداری ساری نمی دانند و برخی از سیاسیون معتقدند وی از رانت سیاسی خود اقدام به جذب این اعتبار کرده است البته شهرداری و اعضای شورای شهر ساری هم در انتخابات مجلس از همه ظرفیت های خود در حمایت از یوسف نژاد استفاده کرده اند و  می توان این فرآیند را یک بده بستان سیاسی دانست تا تصویری آشکار از امانت داری در تقسیم اعتبارات در دولت تدبیر و امید به روی پرده رود!!!


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=53216

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.