تاریخ ارسال : ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

راهپیمایی اربعین زمینه‌ساز اتحاد و آشنایی مسلمان جهان است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، جلال الدین رحمت در دومین روز از همایش بین المللی «اربعین»، با اشاره به اینکه نهضت عاشورا قیام مظلومین بر ظالمان به رهبری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله(ع) بود، اظهار کرد: من گرمترین درودهای خود را به نیابت از مسلمانان اندونزی به شما می فرستم.

وی با بیان اینکه محبت اهل بیت(ع) از طریق ساداتی که اولین بار در قرن دوم هجری به اندونزی وارد شدند، در دل مردم ایجاد شد، افزود: در طول زمان به دلیل مشکلات مجبور شدند که اعتقادات خود را نسبت به اهل بیت(ع) مخفی کنند.

به گفته عضو مجلس ملی اندونزی، دومین موج ترویج و تقویت مکتب اهل بیت، انقلاب اسلامی و ترجمه آثار شخصیت هایی مثل دکتر شریعتی بود. این موج سبب شد که اندونزیایی ها با فرهنگ اهل بیت و شیعه آشنا شوند.

وی در ادامه به استقبال مردم اندونزی از آثار شهید مطهری اشاره و تصریح کرد: به همراه برخی از دوستان اقدام به ترجمه آثار ایشان و تاسیس یک مدرسه برای نشر و گسترش افکار این متفکر ایرانی اسلامی در اندونزی کرده ایم.

عضو مجلس ملی اندونزی با اشاره به تاسیس جمعیت اهل بیت (ع) در این کشور برای تعمیق و گسترش فرهنگ تشیع، ادامه داد: موج سوم، دعوت مبلغان ایرانی و اندونزی است که سبب ترویج دیدگاه های اسلامی اهل بیت در اندونزی و تاسیس گروه محبین اهل بیت(ع) شد.

وی افزود: اتفاق جالبی که افتاد، راهپیمایی اربعین بود که نه فقط ما را متحد می‌کند، بلکه با سایر شیعیان جهان نیز آشنا و در راستای مودت امام حسین و اهل بیت(ع) متحد شدیم.

جلال الدین رحمت اظهار کرد: یکی از موفقیت‌های ما اعزام فرزندان به کشورهای شیعه مانند ایران و عراق بود که بازگشت‌ آنها به اندونزی سبب نشر، تعمیق و گسترش فرهنگ تشیع در کشورمان می‌شود.  


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73976

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.