تاریخ ارسال : ۰۶ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

راه اندازی “استارتاپی درمانگر” با آپشنهای خاص پزشکی

مهدی خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا در تعریف رسالت کاری استارتاپ "دکتر ساینا" با اظهار اینکه از سال ۸۸ این برند به ثبت دست یافته هست، اظهار کرد: دکتر ساینا پل رابطه ای بین مریض، دکتر و جایگاه ها معالجهی هست و می خواهد به تمامی مقولاتی که به تسهیل‌گری این فرآیند مساعدت می‌کند، ورود نماید.

وی "ساینا" را مترادف سیمرغ که نماد درمانگری هست، دانست و با اهتمام بر اینکه سال ۹۴ اقدامات تحقیقاتی‌مان را با پژوهش ها تطبیقی در شش کشور امریکا، انگلستان، مالزی، سنگاپور، هند و استرالیا شروع کردیم، دنبال کرد: بر این اساس پی بردیم که نظام تندرستی در تمام دنیا تماما حاکمیتی اداره می‌شود و پس از بررسیهای لازم به این نتیجه آمدیم که در راستای خدمات دکتری از راه دور، تندرستی الکترونیکی و تندرستی همراه که در دنیا با عناوینی مثل E-Health یا M-Health شناخته می‌شود، ورود نماییم که زیادتر تمرکزمان بر تندرستی همراه بود.

مدیر‌عامل این کمپانی دانش‌بنیان با اشاره به اینکه در گام نخست به سمت پیاده‌سازی بانک تندرستی که به مریض ها مساعدت می‌کند تا ادبیات سلامتشان را ارتقا دهند رفتیم، اظهار کرد: در این بانک تندرستی، معلوماتی در مورد بیماری ها، دوا ها، موضوعات خوددرمانی و گیاهان دارویی وجود دارد و حتی آدرس جایگاه ها معالجهی و داروخانه‌ها نیز با تأیید معلومات آنان قابل دسترسی هست.

خدادادی معتقد هست که قبل از فعالیت این استارتاپ جایی معلومات این حوزه را بصورت معطوف و یکپارچه عرضه نکرده و برای اولین بار هست که چنین معلوماتی ضمن تجمیع، صحه‌گذاری می‌شود و بصورت رایگان از مسیر وب‌سایت و موبایل در اختیار تقاضا کنندگان قرار می‌گیرد.

وی دنبال کرد: علاوه بر معلومات، نقاط جغرافیایی جایگاه ها معالجهی روی نقشه این موتور جستجوی تندرستی قرار گرفته که در هر مکانی می‌توان به نزدیکترین مرکز معالجهی یا داروخانه دسترسی پیدا کرد.

او با اهتمام بر اینکه در طی هفته حدود ۳۰۰ هزار بازدید از این بانک تندرستی از طریق اعضاءی هست که از موتورهای جستجو به سایت ما راهنمایی می‌شوند، اهتمام کرد: دو خدمت دیگر را هم در قالب دکتر ساینا عرضه می‌کنیم که به توصیف "نوبت‌دهی آنلاین" و "مشاوره از راه دور" هست.

خدادادی اضافه کرد: در نوبت‌دهی آنلاین، مریض می‌تواند وقت ملاقات دکتر در مطب بگیرد و علی‌الحساب دست اندکی را بابت ضمانت مراجعه به مطب دکتر مورد نظرش بپردازد و مابقی آن را پس از ویزیت از طریق دکتر در مطب پرداخت کند.

مدیر عامل این کمپانی دانش‌بنیان با اظهار اینکه در حال حاضر معلومات بالغ بر ۷۰۰ دکتر در سیستم نوبت‌دهی آنلاین وجود دارد، عنوان نمود: توجه داریم تا از فروردین ماه سال آینده این خدمت را در استان های اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، اهواز و یزد نیز راه‌اندازی کنیم.

این فعال فناور با اهتمام بر اینکه مشاوره از راه دور در دنیا زیاد معمول هست زیرا مانع از اتلاف هزینه‌های بابت مراجعه حضوری به مطب پزشکان می‌شود و عامل تاثیرگذاری در پیشگیری از بروز بیماری ها به حساب می‌آید، اهتمام کرد: این پزشکان به مریض مشاوره می‌دهند و می‌گویند که مشکل آنان متاثر از چیست به صورت مثال گاهی وقت ها بروز بعضی بیماری ها متاثر از حرکات مشیی ناصحیح در محیط کار یا منزل هست که مشاوران به مریض می‌گویند به صورت مثال به طب کار مراجعه کند و این مشاوره را با پرداخت رقم ۱۰ هزار تومان دریافت می‌کنند که در قیاس با مراجعه حضوری به مطب پزشکان زیاد ناچیز هست.

وی افزود: در حال حاضر نزدیک به ۸۰ هزار حساب فعال برای بخش مریض ها در سیستم ما ثبت شده و دکتر ساینا با درک اینکه نظام تندرستی یک نظام حاکمیتی و پراهمیت هست، به کسب‌وکار خود می‌پردازد.

خدادادی با اهتمام بر اینکه معلومات و رکوردهای حوزه تندرستی در کل دنیا جزو حساس ترین معلومات به حساب می‌آیند، اظهار کرد: پرونده مریض ها، تماما محرمانه و شخصی هست و در محافظت آنان لازم هست اهتمام بسیاری شود؛ برای اطمینان خاطر کاربرانمان لازم هست بگوییم که مرکز تحقیقات دکتری از راه دور کشور که جزو معتبرترین جایگاه ها در این بخش به حساب می‌آید، سرویس مشاوره ما را تأیید کرده هست.

وی در انتهاء اظهار کرد: ما طی فعالیتمان، یک ریال وام از جایی یا کسی نگرفتیم و سهام شرکتمان تنها در اختیار سه نفر هست که بنیان گذار این کمپانی دانش‌بنیان بودیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80697

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.