تاریخ ارسال : ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

راه اندازی سینماهای دیجیتال و اکران همزمان فیلم در شهرستان ها

محرمی معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی در اختتامیه جشنواره تصویر ساقه‌های طلایی گندم در هشترود در مورد وضعیت کنونی سینماهای تبریز و استان اظهار کرد: ١١ سینما در آذربایجان شرقی با چهار هزار و ۹۱۰ صندلی موجود هست که از این تعداد پنج سینما با ۶ سالن در تبریز هست.

وی اظهار کرد: شهرستان‌هایی که فضاهای فیزیکی کم برای ایجاد سینما را دارند با توافقی که با سازمان سینمایی داریم توان دارند تولیدات سینمایی خود را در مجتمع های فرهنگی هنری شهرستانها به نمایش بگذارند.

محرمی راه‌اندازی سینماهای دیجیتال و اکران همزمان فیلم در شهرستان‌ها را یک حرکت فرهنگی مناسب برشمرد و اظهار کرد: این حرکت باعث ایجاد داعیه در مخاطب های شده و زمینه تماشای فیلم برای همه‌ مردم را فراهم می‌کند.

محرمی معاون هنری اداره کل در مورد وضعیت کنونی سینماهای تبریز و استان اظهار کرد: ١١ سینما در آذربایجان شرقی با چهار هزار و ۹۱۰ صندلی موجود هست که از این تعداد پنج سینما با ۶ سالن در تبریز هست.

محرمی سیاست کلیدی دولت را طبق برنامه‌های فرهنگی و هنری دانست و اظهار کرد: واگذاری امور به متخصصان، انجمن‌های فرهنگی و هنری و ادبی، موسسات فرهنگی و هنری و اهالی فرهنگ و هنر و آماده سازی زیرساخت‌ها و فضاهای فیزیکی فرهنگی را جهت استفاده آحاد مردم استان از تولیدات فرهنگ و هنری من جمله اولویت‌های این اداره کل هست.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83746

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.