تاریخ ارسال : ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۲۱:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

راه یابی لهستان به مرحله یک چهارم یورو ۲۰۱۶

تیم ملی فوتبال لهستان بعد از ۱۲۰ دقیقه نبرد و با برتری در زدن ضربات پنالتی نخستین مسافر مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶ شد.

به گزارش شلمچه نیوز، در نخستین جدال مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های اروپا از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه تیم‌های ملی لهستان و سوئیس در شهر سن‌آتین به میدان رفتند. در این مصاف لهستانی‌ها با هدایت آدام ناوالکا در نیمه نخست بیشتر از حریف خود صاحب توپ شدند و مزد همین برتری را در دقیقه ۳۹ و شوت منجر به گل یاکوب بلاژکوفسکی گرفتند.

در نیمه دوم سوئیس برای جبران عقب‌ماندگی حملات گسترده‌ای را تدارک دید تا اینکه دقیقه ۸۲ شقیری روی یک ضربه قیچی برگردان، گل تساوی را زد و سوئیس را به بازی برگرداند.

با تساوی دو تیم در وقت معمول، سرنوشت بازی به وقت اضافه کشیده شد که در دو زمان ۱۵ دقیقه‌ای لهستان بیشتر مدافع و سوئیس تیم حمله ‌کننده بود.

در نتیجه ضربات پنالتی پایان مسابقه سرنوشت بازی را رقم زد که در این حال لهستان ۵ بر ۴ برنده شد و خود را تیم پیروز میدان دید.

در این مسابقه که چهارمین پیکار تیم لهستان در مسابقات فرانسه بود، روبرت لواندوفسکی همچنان در حسرت گلزنی در این تورنمنت معتبر باقی ماند.

*دقایق مهم بازی:

دقیقه یک:در نخستین دقیقه بازی یک فرصت طلایی برای لهستان فراهم آمد. جورو به زومر پاس رو به عقب داد که لواندوفسکی در یک لحظه سعی در توپ‌گیری و زدن گل به سوئیس را داشت که موفق نبود.

دقیقه ۶: لواندوفسکی در جناح چپ توپ را از لیخت‌اشتاینر عبور داد و سانتر کرد که لهستانی‌ها قصد گلزنی داشتند که فابیان شر، آن را به سختی ردکرد.

دقیقه ۳۹:گرویسکی از جنج چپ به داخل محوطه جریمه سوئیس سانتر کرد که یاکوب بلاژکوفسکی با شوتی محکم دروازه سوئیس را فروریخت.

دقیقه ۴۳: شقیری از جناح راست سانتر کرد که مه‌مدی دروازه بان لهستان را به واکنش جدی وادار کرد. در حالت ریباند، به‌رامی از فاصله ۲۰ متری شوت کرد که گل نشد.

دقیقه ۴۹: لواندوفسکی بیرون از محوطه جریمه سوئیس از بین ۴ مدافع شوت زد که دروازه‌بان سوئیسی‌ها به زحمت آن را مهار کرد.

دقیقه ۵۰: شقیری از جناح راست به درون محوطه جریمه لهستان نفوذ کرد و شوت محکمی زد که فابیانسکی آن را به سختی مهار کرد.

دقیقه ۵۳: بلاژکوفسکی یکبار دیگر در جناح راست صاحب توپ شد و بیرون از محوطه دروازه زومر را هدف قرارداد که شوت محکم او را گلر سوئیسی‌ها به بیرون فرستاد.

دقیقه ۷۲: رودریگوئز پشت یک ضربه ایستگاهی ایستاد که آن را قصد داشت به کنج دروازه لهستان بفرستد اما فابیانسکی با عکس‌العملی به موقع آن را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۷۸: در این هنگام شقیری در محوطه جریمه لهستان صاحب یک توپ برگشتی شد که آن را محکم به تیر دروازه حریف زد.

دقیقه ۸۲: شقیری روی یک ضربه قیچی برگردان بعد از حملات بسیار توانست قفل دروازه لهستان را باز کند.

دقیقه ۱۱۲: روی سانتر شقیری دردیوک با ضربه سر نزدیک بود دروازه فابیانسکی را بازکند.

از این مسابقه که مارک کلاتن‌بورگ از انگلیس داور آن بود،‌۴۰ هزار نفر در ورزشگاه ژفری گیشار دیدن کردند.

لهستان با این برد در مرحله یک چهارم نهایی با برنده کرواسی و پرتغال دیدار خواهد کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=19438

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.