تاریخ ارسال : ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ربیعی باز هم راهی مجلس شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی امروز سه شنبه به منظور پاسخگویی به سوالات پورابراهیمی نماینده کرمان،کامران نماینده اصفهان  و قاضی‌پور نماینده ارومیه باز هم راهی مجلس می شود.

سوالات نمایندگان در حوزه وضعیت رفاهی و خدمات مربوط به کارگران، بیمه کارگران، تامین اجتماعی و معیشت کارگران و صندوق  های بازنشستگی است.

 4مهر ماه سال جاری یعنی حدود یک هفته گذشته نیز زهرا ساعی از حضور ربیعی در مجلس برای پاسخ به سوال نمایندگان خبر داد و گفت:جلسه۴ مهر کمیسیون اجتماعی مجلس به‌منظور بررسی سوال ۴ نفر از نمایندگان از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه کارگری و بیمه‌های تامین اجتماعی، اعلام کرد: آقایان قاضی‌پور، محجوب، محمودزاده و مصری سوالاتی درباره مسائل مختلف از آقای ربیعی داشتند که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با حضور در جلسه کمیسیون به این سوالات پاسخ داد و درنهایت نمایندگان از توضیحات ربیعی قانع شدند.

وی گفت: سوالات نمایندگان در حوزه وضعیت رفاهی و خدمات مربوط به کارگران، بیمه کارگران، تامین اجتماعی و معیشت کارگران مطرح شد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز توضیحاتی ارائه کرد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز در مجلس یادآور شد: آقای ربیعی در این جلسه درباره وضعیت صندوق تامین اجتماعی نیز توضیحاتی ارائه کرد و گفت که این مشکلات مربوط به یک دهه قبل بوده و درصورتی که برای رفع آن اقدامی صورت نگیرد، کشور دچار بحران اساسی خواهد شد و همچنین از مجلس خواستند کمک کنند که بتوانیم مشکلات را حل کنند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین با اشاره طرح موضوع بیمه تامین اجتماعی در این جلسه یادآور شد: آقای ربیعی درباره بحث پرداختی بیمه‌ها مسائلی را مطرح کرده و گفتند که در تمام کشورهای دنیا، کسوراتی که در قبال هر ۵۰ نفر انجام می‌شود، یک نفر بازنشسته دارند اما در ایران این نسبت به ۵ به یک رسیده و از هر ۵ نفری که کسورات کم می‌شود، باید برای یک نفر بازنشستگی پرداخت شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس اعلام کرد: سوال آقای محمودزاده نیز درباره بحث بیمه دندان‌پزشکی و لزوم بالابردن سطح پوشش بیمه‌ها در حوزه دندان‌پزشکی بود که وزیر تعاون در این رابطه نیز توضیحاتی ارائه کرد. باید تعامل دولت و مجلس بیشتر باشد و با برنامه‌ریزی بیشتری کار را پیش ببریم تا بتوانیم نسبت به بهبود وضعیت معیشتی کارگران اقدام کنیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=68214

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.