تاریخ ارسال : ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رتبه نخست بابلی ها در کسب مدال

ورزشکاران بابل با کسب ۶۳ مدال رتبه نخست را درسطح استان بدست آوردند.
به گزارش خبرنگار شلمه نیوز(زهرا مرادی) از بابل، رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان بابل، در سال گذشته ورزشکاران شهرستان بابل توانستند ۶۳ مدال جهانی، آسیاسی و بین المللی را کسب کنند و رتبه نخست را در سطح استان مازندران بدست آوردند.
انصار آری رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان بابل در نشست باخبرنگاران اصحاب رسانه درشهرستان بابل که درمحل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزارگردید ابتدا ضمن گرامیداشت یاد وخاطره ۱۱۵ شهید ورزشکار این شهرستان، بیان داشت زمین ۱۰ هکتاری در منطقه حیدرکلای بابل مکان بسیار مناسبی برای احداث کمپ چند منظوره ورزشی می باشد که خوشبختانه با مشارکت بخش خصوصی می توانیم عملیات اجرایی آن را آغاز کنیم.

۲۰۱۶۰۴۱۳_۱۸۱۲۳۱_resized
وی افزود: در سال گذشته ورزشکاران شهرستان بابل توانستند ۶۳ مدال جهانی، آسیاسی و بین المللی را کسب کنند و رتبه نخست را در سطح استان مازندران بدست آوردند.
این مسئول ادامه داد: شهرستان ساری با ۵۱ و قائمشهر با ۳۳ مدال در رتبه های بعدی قرار دارند.
آری تصریح کرد: تکمیل شش طرح ورزشی چند منظوره دربخش های مختلف بابل نیازمند ۱۵ میلیارد ریال اعتبارکه این طرح ها شامل سالن های ورزشی چند منظوره در بخش های بندپی شرقی، لاله آباد و بندپی غربی می باشد.
رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان بابل همچنین پیشرفت فیزیکی این طرح ها را از ۳۰ الی ۹۵ درصد خواند و خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال ۹۵ باجذب اعتبارات این طرح ها تکمیل و برسرانه ورزشی شهرستان افزوده شود.
آری یادآورشد: شهرستان بابل دو کرسی هیات های ورزشی در استان را دارا می باشد که رییس هیات اسکیت و رییس هیات رزمی از ورزشکاران بابلی هستند.
این مسئول افزود: مقدمات ابتدایی این کار انجام شد و ظرف چند ماه آینده به نتایج مطلوبی دست خواهیم یافت.
رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان بابل: سرانه ورزشی اکنون در شهرستان بابل حدود یک متر مربع می باشد که با افتتاح این طرح ها، افزایش سرانه را شاهد خواهیم بود.
این مسئول درادامه بیان داشت : آنچیزی که در اولویت برنامه های اداره ورزش و جوانان بابل قرار دارد، علاوه بر تکرار کسب مدال ها در سالجاری ، توجه به زیرساختار ورزشی شهرستان در اولویت برنامه ها قرار دارد.
رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان بابل خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال صعود تیم خونه به خونه بابل به لیگ برتر، افزایش ظرفیت تماشاگران ورزشگاه شهدای هفت تیر بابل در دستور کار قرار دارد.
آری همچنین درامه بیان داشت: در سال ۹۴ طی مراسمی که در شهرستان ساری برگزار شد بیشترین تجلیل شدگان از ورزشکاران بابل بوده است.
این مسئول ،ازمیزبانی تنیس روی میزوهاکی با حضور ۹ استان و ۷۰ ورزشکار در شهرستان بابل خبر داد وخاطرنشان کرد: ۷۰درصد تنیس روی میز کشور در شهرستان بابل می باشد این نشانه ازآن است که ورزش بابل جایگاه بسیار خوبی در سطح کشور دارا می باشد.
آری درادامه، احداث استخر و سالن چندمنظوره ورزشی به کمک بخش خصوصی در کنار زمین ورزشی هفت تیر و همچنین افزایش سکوی تماشاچیان را از پروژه‌های عمرانی اداره کل ورزش و جوانان بابل برشمرد و تاکیدکرد: باید ورزش همگانی در سبد خانوار قرار گیرد.
آری درادامه از تشکیل شورای ورزشی در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: تجلیل از ورزشکاران و خیران حوزه ورزش از جمله برنامه امسال این اداره است.
این مسئول درپایان بیان داشت: برای دست‌یابی به برنامه چشم‌انداز توسعه نیازمند حمایت رسانه‌ها هستیم زیرا انعکاس ۹۰ درصد عملکرد دستگاه‌ها توسط رسانه‌ها در سطح کشوری و بین‌المللی انجام می‌شود.
درادامه محمدعلی شاه مردانی رئیس ورزش همگانی شهرستان بابل نیزدراین جلسه بیان داشت: ترویج ورزش همگانی از تاکیدات مقام معظم رهبری است.
این مسئول  با اشاره به اینکه تحرک ورزش همگانی نیاز اصلی جامعه می باشد. وباید شور ونشاط خاص در جامعه فراهم شود ورسانه جمعی هم باید ابعاد مختلف آن را برای مردم بیان کند.
وی همچنین به برخی از توصیه های مقام معظم رهبری در امر ورزش همگانی اینطور بیان کرد ورزش همگانی برای همه لازم است، ورزش قهرمانی موتور محرک ورزش همگانی است وفراگیر شدن ورزش همگانی نیاز اساسی کشور است.
شاهمردانی با اشاره به اینکه در سال ۹۴ بیش از ۲۵ همایش پیاده روی خانوادگی وجشنواره ورزشی با حمایت امام جمعه شهرستان بابل، اداره ورزش وجوانان بابل، فرماندار ، فرماندهی سپاه  وفر  ماندهی نیروی انتظامی شهرستان بابل برگزار شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14913

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.