تاریخ ارسال : ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رجایی: عطر عجیبی از مرقد ذی الکفل متصاعد است

از قبراین پیامبر بنی اسراییل بوی عطرعجیبی متصاعد می شود

به گزارش صلات (ستاد اقامه نماز رسانه ملی)، استاد غلامعلی رجایی نویسنده توانای مذهبی ،که توفیق تشرف به عتبات عالیات دراربعین حسینی امسال را داشته است در سفرنامه خود به نکته ای زیبا از مرقد مطهر یکی از انبیای بنی اسرائیل (علی نبینا و آله وعلیه السلام) اشاره کرده است که در پی می آید:

دربازگشت سری به شهرکفل در مسیر راه کربلا به نجف – کیلومتر ۲۷از نجف- زدم ومرقد حضرت نبی ذی الکفل رازیارت کردم .

شب درکفل خوابیدم کسی که متصدی حرم بود با نشان دادن دریچه کوچک نیمه بازی در پایین صندوق قبر مطهر می گفت از قبراین پیامبر بنی اسراییل بوی عطرعجیبی متصاعد می شود .

نشستیم وامتحان کردیم.عطری بسیار لطیف که حتی من سرماخورده هم آن را استشمام کردم از قبر متصاعد بود.

پرسیدم قبرمطهر پایین است یا درهمین صندوق است می گفت نه صندوق قبر همین است که می بینید .آقا ی نادر نوروز شاد که دراین سفرهمراه من بود می گفت عطرمتصاعدشده از قبرحتی اطراف این صندوق راگرفته است.

شایان ذکر است نام ذوالکفل در دو سوره از سوره های قرآن کریم ذکر شده است. یکی در سوره انبیاء و دیگری سوره ص. خداوند در سوره انبیاء می فرماید: «و إسمعیل و إدریس و ذا الکفل کل من الصبرین»:واسماعیل و ادریس و ذو الکفل را (یاد کن) که همه از صابران بودند.

”   آیات قرآن او را در ردیف پیامبران بزرگ می شمرد و بیشتر به نظر می رسد که او از پیامبران بنی اسرائیل بوده است.

در علت نامگذاری او به این نام با توجه به اینکه” کفل” (بر وزن فکر) هم به معنی نصیب و هم به معنی کفالت و عهده داری آمده است، احتمالات متعددی داده اند، بعضی گفته اند چون خداوند نصیب وافری از ثواب و رحمتش در برابر اعمال و عبادات فراوانی که انجام می داد به او مرحمت فرمود ذا الکفل نامیده شد (یعنی صاحب بهره وافی)و بعضی گفته اند چون تعهد کرده بود شبها را به عبادت برخیزد و روزها روزه بدارد، و هنگام قضاوت هرگز خشم نگیرد و تا آخر به وعده خود وفا کرد،” ذا الکفل” نامیده شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=6978

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.