تاریخ ارسال : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رحیمی جهان آبادی: آمریکایی ها در انتظار انعکاس هجوم موشکی بر علیه سوریه می باشند

جلیل رحیمی جهان آبادی در صحبت با ایسنا در مورد هجوم موشکی موخر آمریکا به سوریه تصریح نمود: آمریکا با چندین مشکل در منطقه رو به رو هست؛ یکی اینکه نفوذ روسیه و ایران در حال گسترش هست در ثانی با توجه به مشکلاتی که در داخل آمریکا رخ داده این خطر برای آنان وجود دارد که متحدین خود را در منطقه از دست بدهند و نتوانند به آنان اسلحه به فروش برسانند و ارتباطات خود را با آنان حفظ نمایند یعنی جایگاه جهانی و منطقه ای خود را از دست بدهند.

در مورد عملیاتی که بر علیه سوریه انجام گردید به عقیده من هنوز تکه های دیگر این پازل ادامه دارد.

این عضو کمیسیون حقوقی و مجلس قضایی در مورد اینکه چه کشورهایی در این عملیات دخیل بودند، گفته بود: آنچه در ظاهر مشخص هست این هست که سه عضو شورای امنیت یعنی بریتانیا، آمریکا و فرانسه نقش داشتند.

رحیمی جهان آبادی تصریح نمود: عملیات از پایگاه های متفاوت اتفاق افتاده، چه پایگاه هایی که در مرز اردن و عراق قرار داشته و ناوهایی که در منطقه مدیترانه و پایگاه هایی که در سایر منطقه های وجود دارد.

وی گفت: این عملیات اگر ادامه پیدا نماید نشان می دهد آمریکایی ها درصدد این می باشند که دمشق را به تصرف معارضین در بیاورند و زمینه را برای ورود آنان مهیا کنند اما اگر در همین حد بر جای بماند نشان می دهد آمریکایی ها منحصرا مبحث جنگ افزار های شیمیایی را دستاویز قرار دادند که ضرب شصت و چنگ و دندانی به روسیه نشان دهد چون که آنان از نفوذ روسیه در منطقه هراس دارند.

رییس کمیته بین الملل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: آنان در انتظار انعکاس های این عملیات می باشند تا نگاه کنند افکار عمومی جهان اسلام و کشورهای منطقه چه وضعیتی پیدا می نمایند تا بعد طبق آنان تصمیم دریافت کنند که عملیات را دنبال کردند یا خیر. اگر نگاه کنند که افکار منطقه به سود آنهاست و عمده کشورهای منطقه با آنان معیت می کنند بعید نیست این عملیات ها را ادامه بدهند ولی اگر با مخالفت رو به رو گردند و تنش هایی را در منطقه نگاه کنند این مبحث را در همین حد عملیات موشکی متوقف می کنند.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95976

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.