تاریخ ارسال : ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۳:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ردصلاحیت شده های شورای نگهبان می توانند اعتراض کنند

شورای نگهبان صلاحیت ۱۵۰۰ داوطلب انتخاباتی که در مراحل قبلی بررسی صلاحیت‌ها رد شده بودند را تأیید کرد.

به گزارش شلمچه نیوز، سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: با بررسی شکایات داوطلبان در شورای نگهبان قانون اساسی، تعداد ۱۵۰۰ داوطلب به آمار ۴۰ درصدی تائید صلاحیت شدگان انتخابات مجلس دهم اضافه شد.
 سیامک ره پیک روز شنبه در گفت و گویی افزود: اسامی تائید صلاحیت شدگان ساعت چهار بامداد امروز – شنبه- به وزارت کشور ارسال شده است.
وی ادامه داد: حدود ۵۵ درصد از ثبت نام کنندگان احراز صلاحیت شده اند که یک رکود در انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات خاطرنشان کرد: براین اساس برای هر کرسی مجلس حداقل ۲۱ نفر رقابت می کنند که در طول انتخابات مجلس شورای اسلامی سابقه نداشته است.
ثبت نام از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۲۸ آذرماه آغاز و تا چهارم دی ماه ادامه داشت که ۱۲هزار و ۱۲۳ نفر نام نویسی کردند.
هیات های اجرایی در نخستین گام بررسی صلاحیت ها با استناد به استعلام از مراجع چهارگانه و تحقیقات محلی نسبت به بررسی صلاحیت داوطلبان این دوره در تاریخ های پنجم تا چهاردهم دی ماه اقدام کردند و نتایج آن را در اختیار داوطلبان و هیات های نظارت استانی اعلام کردند.
آن دسته از داوطلبانی که در این مرحله صلاحیت آنها رد شده و یا احراز نشده بود می توانستند از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ دیماه اعتراض خود را تسلیم هیات نظارت کنند.
هیات‌های نظارت استانی نیز از ۲۰ تا ۲۶ دی ماه نسبت به بررسی صلاحیت داوطلبان اقدام و نتایج آن را به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات اعلام کردند.
شورای نگهبان نیز از ۲۷ دی ماه تا ۱۶ بهمن ماه صلاحیت داوطلبان را بررسی و در نهایت بامداد امروزـشنبه- اسامی آن را به وزارت کشور اعلام کرد.
۴۰ درصد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش از این در هیات های نظارت استان ها تائید صلاحیت شده بودند که با بررسی های شورای نگهبان ۱۵ درصد دیگر (۱۵۰۰ نفر) به احراز صلاحیت شدگان افزوده شد.
به این ترتیب ۶۲۰۰ نامزد در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی رقابت می کنند.
آن دسته از داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیات های اجرایی و نظارت تایید شده بود و در شورای نگهبان صلاحیت آن ها احراز نشد، از ۱۷ تا ۱۹ بهمن ماه فرصت دارند تا اعتراض خود را به شورای نگهبان تسلیم کنند.
داوطلبان قطعی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می توانند از ۲۹ بهمن ماه به مدت یک هفته تبلیغات خود را آغاز کنند.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفندماه در سراسر کشور برگزار می شود.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10839

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.