تاریخ ارسال : ۰۵ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۸:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رسانه ای شدن فایل صوتی محرمانه داخل کمیسیون برخلاف منافع ملی است

رسانه ای شدن فایل صوتی محرمانه داخل کمیسیون برخلاف منافع ملی استبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت،مصطفی کواکبیان در نشست علنی نوبت عصر امروز ضمن تشکر از هیات رئیسه و تبریک سالروز ولادت حضرت عیسی (ع) در تذکر شفاهی خود گفت:در یکی از کمیسیون های مجلس فایل صوتی به رسانه ها کشیده شده است و این موضوع برخلاف منافع ملی و برخلاف اخلاق بود که یک دروغی را به وزیر امور خارجه نسبت داده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دکتر ظریف گفته بود که در مورد ISA ،من اشتباه کردم که روی قول جان کری حساب کردم که اجازه نمی دهد به کنگره که تحریم ها را تمدید کند،اما موضوع را به نحوی جلوه دادند که ظریف می گوید در زمینه کل برجام اشتباه کردم، با توجه به اینکه بنده در جلسه حضور داشتم موضوع مذکور تحریف است.

وی تصریح کرد:در جلسه کمیسیون امنیت ملی ۳ بار تاکید شد که این مباحث مربوط به کمیسیون است و حتی بنده گفتم این موضوع تیتر روزنامه مردم سالاری نشود که حتی همه به بنده خندیدند، بنابراین قرار نبود که این مسائل علنی شود. این موضوع باعث می شود که دیگر هیچ وزیری در کمیسیون مسائل محرمانه ای با اعضای کمیسیون را مطرح نکند.

کواکبیان افزود: موضوع به رسانه ها منتقل شد، بنابراین حداقل این موضوع پیگیری شود که چه کسی فایل صوتی را به بیرون از کمیسیون رسانده است.

وی گفت: ضمن تشکر از رئیس جمهور برای تدوین منشور حقوق شهروندی، از دولت درخواست داریم منشور مذکور را به صورت لایحه به مجلس تقدیم کند و جنبه قانونمند پیدا کند تا الزام آور شود که در مباحث بتوان از این منشور استفاده کرد و نگویند فقط منشور جنبه تبلیغاتی داشته است.

کواکبیان ادامه داد: در مورد مباحثی که در برنامه ششم توسعه، مطرح است، درخواست دارم ترتیبی اتخاذ شود که مشخص شود هفته آینده مجلس جلسه علنی دارد یا خیر تا برنامه ریزی نمایندگان به صورت دقیقی انجام شود.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر کواکبیان گفت: اگر سرعت رسیدگی به برنامه ششم توسعه زیاد شود و رسیدگی به برنامه در این هفته تمام شود، هفته بعد جلسه نخواهیم داشت، اما با وضعیت فعلی که پیش می رویم، پیش بینی می شود هفته بعد نیز برای رسیدگی به برنامه ششم توسعه جلسه علنی داشته باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35306

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.