تاریخ ارسال : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۲۲:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رسانه های غربی برای جلب مخاطب، تهدید داعش را بزرگ جلوه می دهند

استاد دانشگاه استنفورد آمریکا دلیل بیش از حد بزرگ جلوه‌دادن خطر داعش توسط رسانه­ های آمریکایی را استقبال مخاطبین دانست و افزود: داستانی در رابطه با داعش به طور حتم مخاطبین و یا خواننده­ های زیادی را به خود جلب می­کند.

به گزارش شلمچه نیوز، پروفسور جان مولر در گفتگو با سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) به بیان نکاتی در رابطه با تهدیدات مبالغه آمیز ناشی از تروریسم در ایالات متحده پرداخت. پروفسور مولر استاد علوم سیاسی دانشگاه ایالتی اوهایو و رئیس بخش مطالعات امنیت ملی مرکز مطالعات بین الملل مرشون آمریکاست. از دیگر سوابق وی می­توان به عضویت در آکادمی علوم و هنرهای آمریکا، همکاری تحقیقاتی با موسسه بروکینگز، تدریس در دانشگاه استنفورد و همکاری با موسسه نوبل نروژ در اسلو اشاره نمود. وی نویسنده چندین کتاب و مقاله در زمنیه مطالعات تروریسم است و در حال حاضر به عنوان یکی از متخصصین برجسته این حوزه در دنیا شناخته می­گردد.

پروفسور مولر در رابطه با این موضوع که تضعیف و منزوی ساختن گروههای تروریستی مانند القاعده و داعش  از جمله اهداف اعلام شده جنگ به اصطلاح علیه تروریسم دولت بوش و پس از آن مبارزه با افراطی­گری مورد ادعای دولت اوباما، بوده است، گفت: اگر چه هر دو این گروه­ها تضعیف شده­ اند اما این تضعیف شدن بیش از هر چیز دیگری از اقدامات خود این گروه­ها نشأت گرفته است.

وی سپس در رابطه با اصطلاح “جنگ علیه ترور” و این واقعیت که این جنگ تا کنون برای دولت آمریکا میلیاردها دلار هزینه ایجاد نموده و جان هزاران انسان بی­گناه را در کشورهای مختلف گرفته است، ضمن اذعان به این موضوع که واکنش آمریکا به حملات یازده سپتامبر تناسبی با حجم حملات نداشته و بیش از اندازه بوده، با اشاره به یکی از کتاب­های خود در این رابطه گفت خطر ناشی از تروریسم برای مردم آمریکا به قدری کم است که هزینه­ های هنگفت انجام شده برای کاهش این خطر که تا پیش از آن نیز قابل توجه نبوده منطقی به نظر نمی­رسد.

مولر در بخش دیگری از این گفتگو ضمن تصریح به مبالغه آمیز بودن خطر ناشی از تروریسم در ایالات متحده افزود: از سال ۲۰۰۱ به بعد، احتمال اینکه یک شهروند آمریکایی توسط حملات تروریستی کشته شود تقریبا برابر ۱ به ۸۰ میلیون در سال است. زمانی­که ترس­های غیر موجه به وجود می­ آیند، افراد زیادی از آن سود می­برند، حتی اگر خود آنها ایجاد کننده این ترس نباشند.

وی در ادامه دلیل بیش از حد بزرگ جلوه دادن خطر داعش توسط رسانه­ های غربی را استقبال مخاطبین دانست و افزود: داستانی در رابطه با داعش به طور حتم مخاطبین و یا خواننده­ های زیادی را به خود جلب می­کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13204

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.