تاریخ ارسال : ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رستوران‌های شمال تهران چه به خورد مردم می‌دهند؟

رئیس گشت مشترک تعزیرات حکومتی تهران پس از حضور گشت مشترک در رستوران های کن از ادامه تخلفات بهداشتی در رستوران ها ادامه داد و گفت: مرگ خاموش در حومه تهران ادامه دارد.

به گزارش شلمچه نیوز، گشت تعزیرات حکومتی با همراهی کارشناسان بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی و بازرسان اتاق اصناف به محله کن رفت تا ضمن بررسی وضعیت رستوران های این منطقه به تخلفات آن رسیدگی کند.
با ورود گشت تعزیرات حکومتی تقریبا تمام رستوران های این منطقه بسته شد که این اقدام احتمال متخلف بودن این واحدها را بالا می برد.
بازرسان و کارشناسان به یک رستوران معروف رفتند تا وصعیت این رستوران را بررسی کنند که کارشناس بهداشت پس از بررسی این واحد گفت: وضعیت انجماد این واحد استاندارد نبود، روی کالا باید برچسبی باشد تا زمان و نحوه انجماد مشخص شود.
او گفت: غذاها نیز نباید پس از پخت به صورت فریز شده نگهداری شود و همچنین تمامی مواد استفاده شده باید دارای تاریخ تولید، انقضا و نشان کارخانه تولیدی داشته باشد و بهداشت محیط نیز در این واحد رعایت نشده است که تمامی کالاهای فاسد و غیربهداشتی در محل معدوم می شود.
کارشناس سازمان دامپزشکی نیز در مورد وضعیت این واحد گفت: برای باز کردن یخ مرغ و گوشت باید آن را در دمای محیط قرار داد تا به تدریج یخ باز شود بنابراین قراردادن در آب داغ اقدام صحیحی نیست چرا که در صورت وجود میکروب در بخشی از مواد یخ زده، میکروب ها در آب داغ رشد می کنند.
بازرس اتاق اصناف نیز پس از انجام بازرسی از گرانفروشی این واحد خبر داد و گفت: کالاها دارای نرخ مصوب از سوی اتحادیه هستند و نوشیدنی ها و کالاهایی که دارای قیمت مصرف کننده هستند نیز باید به قیمت مصوب به فروش برسد.
شهرآبادی رییس گشت مشترک تعزیرات حکومتی در مورد این واحد گفت: این واحد به ۱۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی می شود اما این جریمه چاره کار نیست و باید به فکر راه حل باشیم.
او با هشدار به متخلفان گفت:از متخلفان در رستوران ها می خواهیم که کمی فکر کنند، بالاترین قاضی وجدان ما است و بازی با جان مردم تنها یک تخلف نیست.
در ادامه گشت تعزیرات تهران به رستوران بزرگی رسید که اگرچه در آن قفل زده شده بود اما مشتری ها داخل نشسته بودند و کارگران واحد اعلام می کردند که صاحب رستوران در را قفل کرده و رفته و به مشتریان نیز اجازه خروج نمی دادند!
این اتفاق در حای رخ داد که هیچ رستورانی در حومه کن باز نبود و همه کرکره ها را پایین کشیده بودند.
شهرآبادی با مشاهده این وضعیت گفت: این واحدها اگر تخلف نداشتند قطعا در واجد را نمی بستند اما بالاخره متخلفان به دام قانون می افتند.
پس از مدتی صاحب این باغچه آمد اما کلید دست کارگرها بود که با آمدن صاحب رستوران قفل در باز شد و با ورود تعزیرات به این رستوران، مشتری ها تازه متوجه موضوع شدند و اظهار بی اطلاعی می کردند!
گفتگوی مسئولان گشت مشترک با مشتریان این رستوران نشان می داد که آنها آگاهی از فعالیت تعزیرات حکومتی و تخلفات بهداشتی رستوران ها ندارند.
این واحد دارای بیش از ۲۰۰ کیلو مواد غذایی و گوشت فاسد و غیربهداشتی بود که در محل معدوم شد و برای صاحب آنجا پرونده تخلف گرانفروشی،بهداشتی و تقلب تشکیل و این متخلف بیش از ۶۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.
شهرآبادی گفت: متاسفانه با وضع اسفباری مواجهیم و با اینکه در رسانه ها از جمله رسانه ملی بارها به این موضوع هشدار داده ایم همچنان این وضع ادامه دارد.
رئیس گشت های مشترک تعزیرات استان تهران با بیان اینکه در زمینه جرائم تخلفات بهداشتی که سلامت مردم را هدف قرار داده است، خلاء قانونی داریم، گفت : ‌تجربه بازرسی ها و جرائم رستوران های متخلف نشان داده است که این جرائم بازدارنده نیست و قانون باید در این باره تجدید نظر شود.
به گزارش خبرآنلاین، او گفت: به نظر می رسد ما در بهداشت رستورانهای حومه تهران شاهد مرگ خاموش هستیم چرا که این وضعیت به شدت سلامت مردم را تحت تاثیر قرار می دهد و جرائم فعلی که قانون برای متخلفان قرار داده است ، کافی نیست و رستوران داران متخلف با هدف سودهای سرشار سلامت مردم را نیز زیر پا می گذارند.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13986

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.