تاریخ ارسال : ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۱۲:۳۷ 4 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رسول خادم کشتی کشور را نابود کرد!

این کارنامه یعنی تعطیلی مطلق کشتی کشور! از کشتی کشتی همدان، لرستان، خراسان رضوی، گیلان، کردستان، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی و شرقی و … هیچ خبری نبود و این همه رکود و سقوط در استان های کشور ارمغان خوبی برای کشتی مازندران به شمار نمی رود!

شلمچه نیوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ شاید من همچون همه مازندرانی ها از اینکه تیم چهارم مازندران در ۸ وزن با ۵ مدال طلا و ۳ مدال نقره و ۵ مدال برنز با بیش از ۳۰ امتیاز اختلاف با تیم نایب قهرمان و ۳۶ امتیاز نسبت به تهران بزرگ با آن همه اعتبارات و امکاناتی که دارد، قهرمان شده خیلی باید خرسند و راضی باشم اما در کنار این مسئله این سوأل را هم از رسول خادم که خودش را عقل کل کشتی کشور می داند می پرسم که چرا تهران بزرگ با آن همه امکانات و اعتبارات و مربیانی که دارند تنها با دو مدال به کار خود خاتمه داد؟

یا چرا کرمانشاه قطب ممتاز کشتی کشور تنها ۳ مدال درجه ۲ و ۳ ، استان گلستان که یکی از قطب های کشتی خیر کشور است با ۱ مدال درجه ۲ به کارنامه خود خاتمه دادند؟

images

این کارنامه یعنی تعطیلی مطلق کشتی کشور! از کشتی کشتی همدان، لرستان، خراسان رضوی، گیلان، کردستان، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی و شرقی و … هیچ خبری نبود و این همه رکود و سقوط در استان های کشور ارمغان خوبی برای کشتی مازندران به شمار نمی رود! این ادعا از آن جهت قابل تصدیق است که اگر استان های ذکر شده در رشته کشتی احیا شوند این مسئله باعث تلاش بیشتر جامعه کشتی مازندران برای اثبات شایستگی هایش می شود.

دلاور مردان مازندرانی نباید درحاشیه امنیت باشند زیرا قصد ما صید مدال های رنگارنگ آسیا، جهان و المپیک است.

مازندرانی ها زمانیکه سایر استان ها را آماده و سرحال احساس کنند بر تحرک خود برای کسب موفقیت خواهند افزود مسابقات قهرمانی کشتی کشور باید در چارچوب نظم و انضباط قانونی و رده بندی فنی مناسب برگزار شود اما جا دارد که از درخشش یلان مازندران نیز به نیکی یاد کنیم که در اوزان ۵۷ سید مصطفی دامادی، در ۶۱ مهران نصیری، در ۷۰ سعید داداشپور، در ۸۶ محمد جواد ابراهیمی و در ۱۲۵ کیلوگرم سید رضا موسوی صاحب ۵ نشان طلا شدند.

فرزاد عموزاد خلیلی، کیانوش نادری، اباذر اسلامی ۳ دلار دیگر مازندرانی به ۳ نشان نقره دست یافتند و جابرصادق زاده، سید مهرشاد اکبری، مهران شیخی، رضا اطری نیز به نشان برنز این مسابقات رسیدند که این موفقیت را به آنها تبریک می گوییم.

البته از جابر صادق زاده قهرمان کشتی پهلوانی کشور و اباذر اسلامی قهرمان سابق کشور انتظاری بیشتری برای صید مدال طلا بود این نکته را نیز بارها یادآور شده بودم که مهدی تقوی، عزت الله اکبری و ایمان محمدیان بازهم در این مسابقات حضور نیافتند که این علامت سوأل بزرگی برای جامعه ورزشی و کشتی استان بوده است؟

قهرمانان باید میل خواستن را برای پوشیدن دوبند تیم ملی داشته باشند در این ارتباط تقوی میلی برای مسابقات جهت کسب دوبند تیم ملی ندارد و وضعیت عزت الله اکبری نیز به همین منوال است وی پس از کسب یک مدال نقره دیگر نتوانست توانمندی خود را به مرحله ظهور بگذارد ایمان محمدیان هم بعد از صید مدال جوانان دیگر توفیقی برای حضور در مسابقات جهانی نداشته است البته مهدی تقوی به دیوار سختی به نام حسن یزدانی برخورده است که عبور از سد وی کار بسیار سختی براتی تقوی خواهد بود.

در این ارتباط نباید احساساتی قلم زد و باید واقعیت کشتی را درک کنیم، به هیچ عنوان نباید به دنبال اصرار بی جهت برای حضور برخی از قهرمانانی که انگیزه لازم را برای پوشیدن دوبند تیم ملی ندارند، باشیم. البته مازندرانی ها باید در مسابقات جهانی امسال ناکامی مسابقات قهرمانی دوره گذشته جهان را جبران کنند و کسب مدال های جهانی حداقل خاستگاه جامعه کشتی از آنهاست.

مازندرانی ها در اوزان ۶۱ – ۶۵-۷۰-۷۴-۸۶ -۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم چشم به صید مدال طلا دارند، صید مدال طلا قهرمانی جهان یعنی جواز حضور در تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی المپیک خواهد بود البته مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی مسابقات جام جهان پهلوان تختی و جام جهانی نیز جاده صاف کن بسیاری از قهرمانان جهت حضور در مسابقات المپیک خواهد بود البته در کشتی فرنگی هم مازندرانی ها چشم انتظار درخشش قاسم رضایی و بشیر باباجانزاده هستند.

باید دید آیا بازهم فدراسیون کشتی به دیدگاه هیأت کشتی مازندران در انتخاب مربیان تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا و قهرمان المپیک احترام خواهد گذاشت یا بازهم باید شاهد گزینش نفرات به صورت سلیقه ای و نورچشمی همچون سنوات گذشته باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=5197

 • حسین‌مردی - مازندران ۱۳۹۴-۰۸-۱۷ - ۱۸:۱۴ - پاسخ دادن

  از ادبیاتت، سطح شعورت مشخص میشه، آقای وفایی‌نژاد؛ هرچند اهالی کشتی شما رو می‌شناسن! ” … در این ارتباط نباید احساساتی قلم زد … “؛ شما که اصلاً منطق و تشخص از قلمت می‌باره: از کوزه همان برون تراود که در اوست !

 • خبرنگار خبرگزاری کشتی ۱۳۹۴-۰۸-۱۸ - ۰۹:۳۴ - پاسخ دادن

  سلام- با آقا / خانم حسین مردی مؤافقم. معمولاً توی مطالبی که از شما (آقای وفایی نژاد) می خونم، مشخصه که تکلیفتون با خودتون روشن نیست و فقط غرض شخصی دارین با رسول خادم. توی تمام مطالبتون، توهین (نه انتقاد) به رسول خادم رو دارین؛ حتی اگه امروز توی تمرین، خون از بینی امید نوروزی بیاد، شما قلم فرسایی می کنین علیه رسول خادم. احتمالاً اگر پرسپولیسم توی بازیش شکت بخوره، شما یه مطلب می نویسی علیه رسول خادم. کارتون زشت و غیر حرفه ایه که حرمت قلم رو نگه نمی دارین و سوء استفاده می کنین از قلمی که دستتونه. اینکه چرا کشتی تهران، یا لرستان یا … افت کرده رو، باید اول از همه از رؤسای هیئتهاشون بپرسین. نه همون اول، تفنگ رو بذارین رو شقیقه رئیس فدراسیون. هرچند طبق اصول مدیریت، نهایتاً مسئولیتش با ایشونه. ولی اول برین با رئیس هیئتها صحبت کنین. اگر مثلاً گفتن فدراسیون حمایتشون نمی کنه، برید سراغ رئیس فدراسیون. در حد صورت بازم میگم: متأسفم که حرمت قلم رو نگه نمی دارین؛ شما کارشناسان کشتی نیستین آقای وفایی نژاد؛ فقط یه مغرضین. بنابراین حق میدم به فدراسیون اگر به نظرت شما و مثل شما، توجهی نکنه! پس هرچی میواید فحاشی و عربده کشی کنین، امیدوارم بالاخره یکی ببینه شما رو و معروف بشین و احتمالاً! به آرامش برسین !

 • صاحب قلم ۱۳۹۴-۰۸-۱۹ - ۰۷:۴۹ - پاسخ دادن

  جناب آقای حسین مردی که امیدوارم با نام واقعی دیدگاه خود را نوشته باشید خوب است هم جضرتعالی و هم خبرنگار خبرگزاری کشتی مفهوم توهین را درک کرده باشید آیا شما پاسخ فنی به نقد مسابقات انتخابی داشته اید ؛ فدراسیون کشتی متولی کل کشتی کشور است نه تنها تیم ملی ! اگر استان هایی که بنده با ذکر کامل اسامی و نتایج ضعیف آنها اعلام داشته ام چه کسانی باید به روسای هیأت ها پاسخ دهند ؟ فدراسیون کشتی وظیفه دارد نظارت عالیه بر عملکرد هیأت ها داشته باشد آقایی که مدعی خبرنگاری خبرگزاری کشتی هستید شما اعلام بفرمائید اگر کشتی بسیاری از استان ها ضعیف تر شده و هیأت های مربوط نیز ناتوان هستند آیا مگر فدراسیون کشتی نقش نظارتی ندارد پس چرا پاسخ نقد فنی را فنی نمی دهد اولاً استفاده از الفاظی همچون عربده کشی و فحاشی و اهانت را شما در قلم به نمایش گذاشته اید و شاید هم دیدگاه بنده را دقیق مطالعه نکرده اید شاید اگر دست مسئولین فدراسیون بود خبرنگارانی همچون بنده و یا دلسوزانی که تنها برای تأمین منافع کشتی کشور نقد و انتقادات سازنده دارند را همچون مربیان و قهرمانان تیم ملی که با خط و خطوط آنها همخوانی ندارند ، با جریمه سنگین روبرو می کردند که رکن چهارم دموکراسی اجازه چنین دیکتاتوری را به فدراسیون کشتی برای اصحاب رسانه نمی دهد .
  به هر حال از اینکه شما به وظیفه خود در حد خبرنگار خبرگزاری فدراسیون کشتی عمل کرده اید ، جای بحثی نیست شما مأمور به وظیفه هستید و بنده هم در رابطه با وضعیت کل کشتی کشور احساس مسئولیت کرده ام و بگذاریم مردم و جامعه ی کشتی در این مورد قضاوت نمایند

 • اقایی ۱۳۹۴-۰۸-۱۹ - ۱۶:۳۵ - پاسخ دادن

  من چند سال مشهد زندگی کردم و حتی مدت کوتاهی به باشگاه کشتی می رفتم اصلا مشهدی ها اعتقاد عجیبی به کشتی مازندرانی ها دارند مازندرانی ببینند می گویند کشتی گیر است اگر دست خادم باشد تمام هشت وزن کشتی را مازندرانی انتخاب می کند

 • دیدگاه شما

  معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.