تاریخ ارسال : ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رسیدگی ۱۵ نهاد دولتی به مبحث کشتن های سریالی قاتل نامرئی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امروز جلسه مشترک نمایندگان اکثر از ۱۵ وزارت خانه و ارگان برای پیشگیری از اتفاقات گازگرفتگی (مسمومیت و مرگ خاموش) که بعنوان قاتل نامرئی هر چند زمان یکبار جان تعداد ای از هموطنانمان را می گیرد، برگزار می شود.

در هشت ماهه نخست سال جاری در سراسر کشور در مجموع ۸۳۹ نفر مرگی متاثر از مرگ خاموش داشتیم که از این تعداد ۲۵۶ نفر متاثر از انتشار یافتن گاز سمی مونوکسیدکربن از وسایل گازسوزی بود که به شبکه گاز طبیعی وصل می باشند و دیگران متاثر از نشت مونوکسید کربن از دیگر وسایل حرارتی بوده هست.

گستردگی اتفاقات متاثر از انتشار یافتن گاز مونوکسیدکربن از وسایل گازسوز خانگی وضع اخطار برانگیزی داشته که همین امر به گردهمایی مشترک اکثر از ۱۵ وزارت خانه و ارگان با هدف نیل به چاره های کاربردی کاهش این اتفاقات منتج شده هست.

طبق اظهار شرکت ملی گاز ایران، هدف این جلسه که با حضور نمایندگان دادستانی کل کشور و معاونت پیشگیری از واقع شدن گناه قوه قضائیه برگزار می شود، همکاری بین بخشی تمام وزارت خانه ها و سازمانها برای همکاری جدی، وسیع و موثر در برنامه های پیشگیری از اتفاقات گازگرفتگی هست.

در همین راستا دو هدف گذاری کوتاه مدت و بلندمدت تشریح شده که بدین توصیف هست:

هدف ۱- هدف کوتاه مدت (زمستان ۹۶)- اولویت جلسه ۸ آذر ماه ۹۶

* .. برای افزایش آگاهی و بالابردن حساسیت همه خانواده ها و گروه های مربوطه به رعایت نکات ایمنی

هدف ۲- اغراض میان مدت و بلندمدت:

* .. برای ارتقای مطمئنی ساختمان ها و شهروندان در ساختمان های موجود و جدیدالاحداث


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76817

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.