تاریخ ارسال : ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رشت| رایزنی های مجمع نمایندگان گیلان قسمت استان را در تخصیص مراجع زیاد کرد

محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت گفت: رایزنی‌ها و ارتباطات بسیار گسترده‌ای که نمایندگان گیلان در دوره سوم مجمع نمایندگان استان با مجموعه دولت و مجلس ایجاد کردند نقش بسیار مهمی در افزایش قسمت گیلان در تخصیص مراجع و ابزارها ایفا کرد. 

 نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ارتباطات و رایزنی‌های بسیار خوبی که اعضای مجمع نمایندگان گیلان در سطح کلان داشتند تاثیر مثبتی در روند توسعه استان داشته تا جایی که حتی نمایندگان سایر استان‌ها به دولت به‌خاطر سوق دادن مراجع به‌سمت گیلان انتقادات شدیدی داشتند.

وی دوره سوم مجمع نمایندگان گیلان را بسیار خطیر قرائت کرد و گفت: این دوره که ریاست آن با بنده بود در واقع حساس‌ترین دوره مجمع نمایندگان استان در دوره دهم مجلس شورای اسلامی بود زیرا رخدادهای و مسائل کلان بسیار مهمی چه در سطح ملی و چه در مجلس در این زمان به‌وقوع ملحق شد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس عنوان نمود: انتخاب اعضای هیئت دولت، رای اعتماد به وزرای پیشنهای و نقشی که نمایندگان مجمع استان گیلان در دادن رای اعتماد به اعضای ایده ای کابینه دولت در مجلس شورای اسلامی ایفا کردند بسیار جدی، با اهمیت و پر رنگ بوده هست.

قربانی کارکرد مجمع نمایندگان گیلان در توسعه استان را برشمرد و ابراز داشت: نشست ها کارشناسی و تخصصی که اعضای مجمع در این مدت با وزرای جهاد کشاورری، نفت، صنعت، معدن و تجارت و آموزش و پرورش برای پیگیری مطالبات و برطرف مشکلات مردم گیلان برگزار شد بسیار با اهمیت و مؤثر بود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در دوره سوم مجمع نمایندگان گیلان رخ داد عزیمت ریاست مجلس و نواب وی به گیلان، علاوه بر این عزیمت معاون اول و معاون پارلمانی ریاست جمهور، پیگیری مطالبات متفاوت استان و نقش اعضاء مجمع در انتخاب استاندار گیلان هست.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس تصریح نمود: نقش نمایندگان استان گیلان و ارزیابی لایحه بودجه ۹۷  در مجلس و سایر کمیسیون‌های تخصصی ذیربط، بسیار مؤثر بود و همگان شاهد نقش آفرینی، کوشش و رایزنی‌های مکرر انجام شده توسط اعضای مجمع نمایندگان گیلان بودند.

قربانی استفاده از تمام ظرفیت‌های استان را با اهمیت قرائت کرد و ابراز داشت: مجمع نمایندگان استان گیلان به‌خوبی توانست در این مدت،  فضای همدلی، مشارکت و اتحاد را در بین اعضاء و کل استان ایجاد کند و در بهره‌بردن از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود گیلان گام‌های بسیار مثبتی بردارد.

وی با اشاره به بهره‌گرفتن از فرهیختگان گیلانی گفت: استفاده از پتانسیل‌های خواص و فرهیختگان گیلانی، احزاب، گروه‌ها و جریان های سیاسی در جهت رشد و توسعه استان و بهره‌گیری از ظرفیت‌های آیت الله قربانی به‌عنوان یک شخصیت ملی از دیگر رئوس و برنامه‌های مجمع نمایندگان گیلان در دوره سوم بود.

قربانی با اشاره به برپایی انتخابات مجمع نمایندگان گیلان تصریح نمود: بر طبق توافق انجام شده بین اعضاء مجمع نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی استان گیلان مقرر شد ریاست دوره‌ای مجمع به‌صورت برپایی انتخابات درون گروهی برای یک مدت شش ماهه انتخاب و برگزیده گردد.

نایب ریاست کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس افزود: مسیولیت سومین دوره ریاست مجمع نمایندگان استان گیلان با بنده بود که بعد از گذشت نزدیک به ۸ ماه تمام شد و با برپایی جلسه ویژه‌ای با حضور نمایندگان استان در مجلس، ریاست دوره‌ای آن به آقای کوچکی‌نژاد رسید.

ریاست پیشین مجمع نمایندگان استان گیلان اضافه کرد: امید داریم این رویه مثبت، در ادوار آینده مجمع نمایندگان گیلان همچنان تداوم داشته باشد تا با تجمیع تمام ظرفیت‌ها، توانمندی‌های نمایندگان استان در مجلس و با جابه جایی تجربیات، زمینه‌های لازم جهت حرکت گیلان به سمت رشد و توسعه زیادتر فراهم گردد.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ریاست دوره سوم مجمع نمایندگان استان گیلان بود که از تیرماه سال کنونی با انتخاب اعضاء این مسیولیت را به عهده داشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=88723

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.