تاریخ ارسال : ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رشت| لایحه صندوق مکانیزه فروش در سال ۹۷ اجرایی می گردد

محمود شکری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت گفت: لایحه صندوق مکانیزه فروش از مواردی هست که کمیسیون اقتصادی مجلس کار ارزیابی آن را به انتهاء رسانده و طرح ذکر شده را برای ارزیابی در صحن علنی به هیئت رئیسه مجلس تحویل داده هست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان نمود: با اجرای این طرح در سال ۹۷، نه فقط سامانه اخذ مالیات و اعتبار افزوده به عدالت مالیاتی نزدیک می‌شود لکن از فرارهای مالیاتی اشخاص خاص نیز جلوگیری به‌عمل می‌آید.

شکری در مورد نحوه اجرای طرح جامع مالیاتی کشور نیز بیان داشت: شرکتی که مامور اجرای این طرح در کشور بود باید در انتهاء سال ۹۲ آن را به انتهاء رسانده و تحویل می‌داد اما بعد از گذشت چندین سال هنوز به هیچ نتیجه مشخصی نرسیده هست.

وی در مورد اجرای سامانه مالیات بر اعتبار افزوده در کشور عنوان نمود: این قانون نیز تاحالا به علل مختلف به‌طور کامل اجرایی نشده و دلیل آن نیز عدم وجود زیرساخت‌های لازم طرح یعنی لایحه صندوق مکانیزه فروش در کشور هست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مراجع مالیاتی را ضامن رشد و توسعه کشور قرائت کرد و گفت: برای اجرای درست و دقیق فرآیند اکتساب درآمدهای پایدار مالیاتی، باید هرچه زودتر زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن در کشور فراهم گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=88694

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.