تاریخ ارسال : ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رشد و توسعه کشور در گرو وفاق ملی

رشد و توسعه کشور در گرو وفاق ملیبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛  ؛  حجت السلام و المسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در یادواره شهدای گردان ۱۵۵ حضرت علی اصغر لشکر۳۲ انصار الحسین بر علیه السلام همدان و شهدای مدافع حرم اظهار کرد: نقش حضرت زهرا سلام الله علیها پس از رحلت رسول الله نقش با اهمیت، بی مثل و تاثیر گذار هست.

  وی با شرح خصوصیات حضرت زهرا سلام الله علیها و امامن اطهار بیان کردند: حضرات زهرا در زندگی خود نقش با اهمیت و بدون بدیل در جهت محافظت اسلام داشتند.

    تولیت آستان قدس رضوی  با اشاره به وصیت پیامبر اکرم صلی الله بر علیه و اله وسلم گفته بود:  بعد از پیامبر دسترسی به حضرت علی ساده نبود وحضرت زهرا سلام الله علیها هدایت کنندگی ونجات قسمتی امت را برعهده داشتند.

حجت السلام و المسلمین رئیسی با اشاره به نقش با اهمیت حضرت زهرا در محافظت دین اسلام و ولایت تاکید کرد: دشمن در پی حذف جریان امامت در درون خلافت  بود و اگر نبود هدایت امت از سوی  حضرت زهرا دین اسلام امروز به  ما نمی رسید.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به نقش حضر ت امام رضا بر علیه السلام در تبلیغ و نشر معارف دینی اظهار کرد:  ایجاد شبکه شگرف از نمایندگان امام در سراسر بلاد اسلامی من جمله کارهای امام رضا بر علیه اسلام بود که تمام امامن پس از وی  در جهت تقویت آن کوشش کردند.

  حجت السلام و المسلمین رئیسی در ادامه اضافه کرد: این شبکه مستقل از حکومت بود و برخلاف حکام جابر با ایجاد یک شبکه قوی دینی و سیاسی در جهت نشر معارف اسلامی اقدام کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری  با بیان اینکه  تمامی امامن در طول تاریخ با نا عدالتی کنار نیامدند و با نا عدالتی جنگیدند، تاکید کرد: ضدیت با نا عدالتی و استکبار اساس دین اسلام را تشکیل می دهد.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه امام دلسوز ترین اشخاص و ولی بر آدم هست، گفته بود: بالاتر موهبت خدا نعمتی هدایت الهی هست که انسانیت، آدم در گرو زندگی در پرتو هدایت الهی پژوهشگر می گردد.

    حجت السلام و المسلمین رئیسی  با بیان اینکه خدا با  نعمت امامت بر آدم منت گذاشت، اضافه کرد: بالاترین و کاملترین موهبت ها در قامت امامت و هدایت الهی تجلی پیدا می نماید.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه همه مسئولین باید برای برطرف مشکلات مردم کوشش کنند، گفته بود: نباید مسائلی را مطرح نمود که کشورراه به حاشیه ببرد چراکه ما همگی باید در محضر خدا و مرمدم پاسخگو باشیم.

حجت السلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه هر مشکلی در کشور به وجود آمده متاثر اززاویه گرفتن از گفتمان امانت هست، اظهار کرد:

هرجا پیرو اظهارات و کلام رهبری و تکیه به داخل داشته ایم سعادت و پیشرفت را دیده ایم  اما  هر جای که مشکل خوردیم  نگاه به خارج  و بیگانگان را موردنظر بوده هست.

وی با تاکید بر اینکه باید به سرمایه داخلی و جوانان  توجه مخصوص داشت، گفته بود: این جوانان و تکیه برتوان داخلی هست که پیشرفت و آبادانی را برای کشور به ارمغان می آورد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ۹۸ درصد اقتصاد دست دولت هست، تصریح نمود: اقتصادی مقاوم بر پایه دانش  داخلی ، نیرو و مراجع انسانی و منابع  قوی  که همگی در کشور وجود دارد تنها راه پیشرفت و توسعه کشور هست.

حجت السلام و المسلمین رئیسی با تاکید برایجاد یک وفاق ملی در کشور تاکید کرد: همه فارق ازهر جریانات سیاسی در کشور در جهت رشد و توسعه اقتصاد کشور به هم کمک کرده و کوشش وافری  در این جهت به وجود آید.

وی با بیان اینکه چند قطبی کردن فضای سیاسی به آسیب کشور هست، اظهار کرد: همگی باید در جهت ایجاد وفاق ملی در جهت توسعه کشور حرکت کنیم.

وی در انتهاء بر نفش و جایگاه خون شهدا انقلاب اسلامی اشاره کرده و اظهار کرد: پیام شهدا ما موجب روشنگری در عالم گردید و این بیداری در امت اسلامی متاثر ازخون شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هست.

ا

لزوم ایجاد وفاق ملی برای رشد و توسعه کشور

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=88469

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.