تاریخ ارسال : ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۰۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رضایی: نمی بیان کردم «بباز»، محروم مان می کردند

اتفاقی که در پیکارهای جهانی کشتی آزاد زیر ٢٣ سال جهان رخ داد، موجب گردید تا چنین هشتگی در محیط مجازی دست به دست گردد. این جمله از دهان علیرضا رضایی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد امید بیرون شده بود که در شرایطی سخت و به اضطرار مجبور گردید از شاگردش بخواهد تا کشتی را مقابل رقیب روسی ببازد. در شرایطی که بعضی انتقادات متوجه سرمربی تیم ملی کشتی آزاد شده، او خودش را در این مسأله بی تقصیر دانسته هست. در ادامه عنوان کرد وگوی «شهروند» با علیرضا رضایی را پس از برگشت به ایران مطالعه می کنید:
  در ادامه عنوان کرد وگوی «شهروند» با علیرضا رضایی را پس از برگشت به ایران مطالعه می کنید:  دستاورد هایی که در پیکارهای کشتی آزاد زیر ٢٣ سال جهان گرفتید، تحت مؤثری اتفاقی که برای علیرضا کریمی رخ داد، جای گرفت.
پس از شکست خوردن علیرضا کریمی برابر رقیب روس، همه کشتی گیران مات و مبهوت بودند که چه اتفاقی برای او رخ داده هست. علاوه بر این بعضی از نفرات ما قصد داشتند به او روحیه بدهند و به همین سبب در مجموع این شکست روی روحیه سایر کشتی گیران هم مؤثری منفی گذاشت.
  اکنون علی رغم حوادثی که افتاد، از دستاوردی که گرفتید، متقاهد هستید؟
من می گویم، ٧وزن زیرا در یکی از اوزان علیرضا کریمی اگر قصد داشت کشتی بگیرد، حتما شانس نخست نیل به مدال طلا بود. او از رقیب روس جلو بود، درحالی که کشتی گیر مقابلش اصلا نای ایستادن هم نداشت و می توانست امتیازهای زیادتری هم بگیرد.
به واقعهی کشتی علیرضا کریمی با رقیب روس برسیم. به نوعی دقیق توضیح می دهید چه اتفاقی رخ داد؟
به نوعی دقیق توضیح می دهید چه اتفاقی رخ داد؟وقتی شب پیش از مسابقه متوجه شدیم که برنده کشتی کریمی با رقیب روس به برنده نمایندگان ایالات متحده و اسراییل برخورد می کند، اصلا فکرش را هم نمی کردیم که کشتی گیر آمریکایی در این مصاف شکست بخورد. ٢ تقریبا ۵دقیقه از وقت کشتی سابق بود که به من خبر دادتد، کشتی گیر اسراییلی برنده شده هست.
  شما به کشتی گیر خودتان بیان کردید که ضروری هست ببازی و این جمله که در فیلم منتشر شده هم به گوش می رسید، به هشتگی برای پشتیبانی از کریمی مبدل شده است؟
بهترین تصمیم محتمل در آن شرایط شکست علیرضا مقابل نماینده روس بود. اگر کشتی گیر ما در این مسابقه برنده می گردید و در دور بعدی برپایه مقررات جمهوری اسلامی ایران مقابل نماینده اسرائیل به روی تشک نمی رفت، حوادث خیلی بدی برای کشتی ما رخ می داد. در آن صورت کشتی گیر روس حذف می گردید و آنان به دنبال این می افتادند تا با بکارگیری از قدرت خود کشتی ایران و علیرضا کریمی را با محرومیت سنگین روبه رو کنند.
  ولی در روزهای موخر بعضی از کادرفنی تیم ملی بویژه شما خورده گیری کردند که به چه سبب کشتی گیر خودی را مجبور به شکست کردید؟
به طور مثال اگر کریمی آن مسابقه را می برد و بعدا محروم می گردید، همه چیز مطلوب بود؟ برای کشتی گیر ما فرقی نمی کرد، زیرا در هرصورت یا ضروری هست در دور اول حذف می گردید یا در دور دوم.
    علیرضا کریمی یک بار هم با این بدشانسی روبه رو شده بود. شما چه خواسته شده از مدیران برای پشتیبانی از او دارید؟
شما چه خواسته شده از مدیران برای پشتیبانی از او دارید؟تنها کاری که ما می توانستیم برای این کشتی گیر کنیم، این بود که نگذاریم محروم گردد. به زحمت و پس از چند ساعت کلنجاررفتن توانستیم گواهی دکتری برای او دریافت کنیم تا با بکارگیری از آن مجوز کشتی نگرفتن مقابل کشتی گیر اسراییلی را دارا باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76769

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.