تاریخ ارسال : ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رفع تنگی شریان آئورت به روش آنژیوگراف در یک شیرخوار گرگانی

رفع تنگی شریان آئورت به روش آنژیوگرافیک در یک شیرخوار ۵۰ روزه گرگانی در بیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل

به گزارش روابط عمومی بیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل، دکتر کاظم بابازاده فوق تخصص قلب اطفال این مرکز گفت: رفع تنگی شریان آئورت به روش آنژیوگرافیک در یک شیرخوار ۵۰ روزه در این بیمارستان با موفقیت انجام شد.

IMG_1979

دکتر بابازاده افزود: بیماری قلبی مادرزادی حدود ۸ در هزار تولد زنده رخ میدهد و تنگی آئورت نزولی یکی از این بیماریهاست که در درصد بسیار کمی از این کودکان رخ میدهد.

وی بیان داشت : یک شیرخوار ۵۰ روزه اهل گرگان با تشخیص تنگی بسیار شدید آئورت نزولی و نارسایی شدید قلبی و عفونت ریوی در بخش قلب کودکان بیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل بستری شد و تحت درمان طبی قرار گرفت.

دکتر بابازاده گفت : در گذشته تمامی این بیماران باید تحت عمل جراحی برای رفع تنگی شریان قرار می گرفتند و تعدادی از آنها دچار عوارض پس از عمل مثل عفونت خونریزی پارگی شریان عوارض عصبی تشنج و در موارد کمی مرگ میشدند.

فوق تخصص قلب اطفال بیمارستان روحانی ادامه داد: پس از معرفی بالون (یک کاتتر که به انتهای آن یک بادکنک متصل است و ماده حاجب متسع میشود) این بیماران دیگر نیاز به عمل جراحی پیدا نمیکنند.

 

ایشان گفت: بیمار به علت تنگی آئورت به بخش آنژیوگرافی منتقل شد و پس از آماده سازی اولیه و آنژیوگرافی ابتدایی محل تنگی مشخص شد که بسیار شدید بود به شکلی که فشار خون شیرخوار را شدیدا افزایش داده بود و در معرض خطر سکته مغزی قرار داده بود

وی تصریح کرد: خوشبختانه پس از اثبات تشخیص بیماری تنگی آئورت با بالون مناسب باز شد و فشار خون بیمار در حدی که دیگر خطر جدی نداشته باشد کاهش پیدا کرد. سپس کودک با حال عمومی بهتر از قبل به بخش قلب اطفال منتقل شد و در حال حاضر وضعیت مناسبی دارد و درمان طبی ادامه دارد. پس از تکمیل درمان طبی شیرخوار مرخص خواهد شد تا بعدا بطور سرپایی تحت پیگیری قرار گیرد.

photo_2016-02-10_11-34-24

دکتر بابازاده در پایان گفت : لازم به ذکر است که اینگونه بیماران نهایتا در سنین نوجوانی تحت جایگذاری استنت (فنر) از طریق آنژیوگرافی قرار خواهند گرفت تا بطور کامل و برای همیشه بیماریشان درمان گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=11303

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.