تاریخ ارسال : ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«رقص خراباتی نجفی» یا خرابه قالیباف؛ مساله اینست…/ مشاور روحانی می گوید آیت الله آملی لاریجانی هم در پی برطرف «حصر» هست!

سرویس سیاست مشرق –  «وبلاگ مشرق»

*** 

««رقص خراباتی نجفی» یا خرابه قالیباف؛ مسئله اینست…

«سیدمحمود میرلوحی» عضو شورای شهر تهران و عضو شورای سیاستگذاری جریان اصلاحات در قسمتی از گفت و گو خود با شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان امروز در اشاره به استعفای شهردارنجفی گفته هست:

«بنده باید این نکته را در این زمینه عنوان کنم که مشابه آقای احمدی نژاد که بعد از انتهاء دولت خود برای دولت بعدی خرابه و ویرانه به جا گذاشته بودند این وضع برای آقای قالیباف نیز وجود داشت و بعد از دوران مدیریت وی ما با خرابه ها و ویرانی های بسیاری در مدیریت شهری تهران رو به رو شدیم»!

او علاوه بر این با ادعای اینکه قالیباف ۱۰۰ استخدام غیر مجاز هم داشته هست تبیین می کند: با این حال بنده باید عنوان کنم که در دوران مدیریت آقای نجفی کارهای مهمی در مدیریت شهر تهران انجام گرفته هست.

میرلوحی در بخش دیگری از گفت وگو های خود نیز گفته هست:

بی شک بنده و دیگر اعضای شورای شهر این مسأله را قبول می کنیم که سبب استعفای آقای نجفی فقط مریضی وی بوده هست. با این حال آقای نجفی در واقع دچار مریضی حادی شده اند و در این مسأله نیزهیچ شک و تردیدی وجود ندارد.

با این حال آقای نجفی در واقع دچار مریضی حادی شده اند و در این مسأله نیزهیچ شک و تردیدی وجود ندارد. به همین سبب نیز این نهادها و مسئولین با آقای نجفی در طول دوران مسیولیت خود مشارکت لازم را انجام نداده اند.[۱]

*او علاوه بر این اظهار کرد: بعضی از نهادها و مسئولین صریحا این مسأله را عنوان نموده اند که از انتخاب آقای نجفی به عنوان شهردار تهران رضایت ندارند.

در مورد سخنان میرلوحی چند نکته گفتنی وجود دارد:

یکم: به همین سبب نیز این نهادها و مسئولین با آقای نجفی در طول دوران مسیولیت خود مشارکت لازم را انجام نداده اند.

کدامیک از این رفتارها در انتهاء دوره مدیریت محمدباقر قالیباف در تهران وجود داشت و به چه سبب تمام این رخدادها در دوران مدیریت نجفی دیده گردید و یا مورد اشاره قرار گرفت؟

*این از عبرت های روزگار هست که آقای میرلوحی به جای معذرت خواهی از مردم ایران و تهران و به جای عرضه حتی یک سند از یک پروژه عمرانی که آقای نجفی انجام داده باشند! به بیان گفت وگو هایی نظیر گفت وگو های بالا می پردازد. به چه سبب آقای نجفی به جای کار و عمران و آبادی در این خرابه، ترجیح داد در مجلس رقص حاضر شود!؟

دوم: گفته شده که نجفی کارهای مهمی در شهرداری تهران انجام داده هست!

خرابه یعنی مدیریت ضعیف، عدم انجام پروژه، پروژه های نیمه کاره، عدم قدرت مدیریت بحران های طبیعی و غیره.

از سویی در فرض محال اینکه قالیباف خرابه تحویل داده باشد.

سوم: به چه سبب آقای نجفی به جای کار و عمران و آبادی در این خرابه، ترجیح داد در مجلس رقص حاضر شود!؟ ما از آقای میرلوحی می خواهیم که غیر از شاهکار بلااثبات گزارش ۱۰۰ روزه بر علیه قالیباف و بازنمایی پروژه های اجرا شده در زمان قالیباف [۲]، یک مورد و فقط یک مورد از پروژه های اجرا شده توسط آقای نجفی در مدیریت شهر تهران را مورد اشاره قرار دهند…

به سخن دیگر اینکه اگر این کناره گیری دلیلی غیر از مریضی دارد قطعا باید بیان بشود و اگر شهردار نجفی از این مسئله استقبال می کند؛ ما هم حاضر هستیم در کنار رسانه های اصلاح طلب به فرضیات موجود در این زمینه پرداخت کنیم!

پر بدیهی آنکه تهران بزرگ برای نخستین بار در عمر خود و طی ماه های گذشته شهرداری را تجربه کرد؛ که غیر از خراب کردن سیاسی و حضور در مجلس رقص، هیچ هنر دیگری نداشت. ما به آقای میرلوحی و ایضا به آقای نجفی سفارش می کنیم بابت سبب و علل استعفای شهردار تهران، از نجابت اصولگرایان و نهادهای کشور سوء استفاده نکنند.

و چهارم: آقای نجفی صغیر نیست که اصلاح طلبان از قول وی گفت وگو می کنند.

از سویی رسانه های کشور نیز این آزادی را دارند که استعفای شهردار اصلاح طلب تهران هر دلیلی دارد، به روشنی بیان شود.

اینکه آقای میرلوحی بیان می کند بعضی نهادها و مسئولین کشور، به لحاظ دیدگاهی مخالف آقای نجفی و شهردار شدن وی بوده اند سخن درستی هست.

*

اما این مخالفت دیدگاهی به علت مردم تهران بود و هست نه بخاطر مسئله های سیاسی…

مردم باید در این زمینه قضاوت کنند که اظهار بالااثبات اینکه در سازمان عریض و طویل شهرداری تهران با چند صد هزار نیرو، ۱۱۰ استخدام غیر مجاز صورت گرفته و یا سخنان دیگر میرلوحی مبنی بر اینکه ۲۰۵ میلیون تومان در شهرداری تهران مفقود شده و همین گونه گفت وگو های الویری مبنی بر خراب کردن ۴ فقره باغ در تهران بزرگ که سندی هم برای آن عرضه نشد! [۳] آیا حاکی وجود فساد سازمان یافته و کج دستی شهردار جهادی تهران بوده هست یا خیر!؟

مخالفت دیدگاهی صحیحی که ۶ ماه کم توانی آقای نجفی در بلدیه تهران و ایضاً حضور وی در مجلس رقص و غیره به روشنی نمایش داد مخالفت بیجایی نبوده هست…

***

پاداش مخصوص برای اغتشاشگران سال ۸۸!

«محمدتقی فاضل میبدی»، از فعالین چپ و عضو مجمع اصلاح طلب محققین حوزه علمیه در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا در مورد شرایط رجل سیاسی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، گفته هست:

جدای از این مسائل باید اشاره نمود که دست اصلاح طلبان شورای شهر از اثبات تخلف برای محمدباقر قالیباف نیز خالی بوده هست. این برخلاف قانون بنیادی هست و با آن مغایرت دارد و با فرمایشات رهبری که جدیدا فرمودند منافات دارد.

او علاوه بر این می گوید: سال ۸۸ تعدادی معترض بودند، طبق قانون بنیادی اگر فردی هیچ گونه سلاحی در دست ندارد و نسبت به وضع موجود اعتراضات مدنی داشته باشد توان دارد اعتراض نماید.

این عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه شهر قم با اشاره به این که محروم و محکوم نمودن فرد باید باتوجه به قانون و طبق حکم دادگاه باشد، اظهار کرد:

اینکه کسی را که در سال ۸۸ اعتراض کرده هست از یک حق قانونی محروم کنیم سبب محکمی قصد دارد و نمی شود تنها به علت اعتراض آن شخص را منع و محروم نمود. گفتنیست، بعضی اصلاح طلبان جدیدا خواستار تجلیلی از شهردار نجفی شده اند. در یکی از بندها آمده اگر فرد در جریان اعتراضات سال ۸۸ حضور داشته، توان ندارد نامزد انتخابات شود. [۴]

*..

پیش از او، ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران نیز خواستار اعطای پست مدیریتی در وزارتخانه ها به اغتشاشگران فتنه اقتصادی دیماه ۹۶ شده بود! [۵]

[۶]

***

مشاور روحانی می گوید آیت الله آملی لاریجانی هم در پی برطرف «حصر» هست!

«محمد قوچانی»، فعال اصلاح طلب و مشاور رسانه ای ریاست جمهور روحانی در قسمتی از گفت و گو خود با سالنامه نوروزی آرمان امروز در مورد حصر دو رأس فتنه سال ۸۸ گفته هست:

« [۶]«پس از انتخابات سال ۹۶ نشست ها مفیدی در شورای عالی امنیت ملی برگزار شده که مسئله برطرف حصر در دستور کار قرار گرفته هست… نه فقط اصلاح طلبان و لکن بخش هایی از جریان اصولگرایی نیز در این زمینه به آقای روحانی کمک کرده اند. آقای روحانی به علل منطقی از بازتاب خبرهای مربوط به برطرف حصر اجتناب می کنند تا مسئله حل شود»!

*ما پیش از این و در وبلاگ مشرق نیز توضیح دادیم که طبق دریافتی تحلیلی که از روش و منش نظام اسلامی و حرکت عقلایی قوای کشور وجود دارد؛ حصر تمام نمی شود الا اینکه دو چهره اصلاح طلبی که محصور می باشند و علمدار فتنه سال ۸۸ نیز بوده اند؛ توبه رسمی و علنی بنده از آقای رضا خاتمی نقل قول می کنم که آقای علی لاریجانی در مسئله برطرف حصر در حال کمک کردن به آقای روحانی هست و اتفاقا این کمک خیلی جدی هست.

آقای روحانی به علل منطقی از بازتاب خبرهای مربوط به برطرف حصر اجتناب می کنند تا مسئله حل شود»! دارا باشند و صراحتا بگویند که به چه سبب در سال ۸۸ اشتباه کردند.

این آنالیز حتی در وقتی که آقایان اصلاح طلب با اعتماد به نفس اظهار می کردند «مسئله حصر تا عید سال ۹۷ حل می شود»! نیز عرضه و اهتمام گردید که این سخن ها صحیح نیستند.

حالا نیز در سال ۹۷ هستیم و هیچ رخدادی در مسئله حصر رخ نداده و نخواهد داد…

علاوه بر این از باب طعنه بایستی به آقای قوچانی اظهار کرد که وقتی معاون اول دولت که سمت پل رابطه ای اصلاح طلبان با دفتر مقام معظم رهبری را هم داشت؛ به سبب تندروی های سیاسی و انتخاباتی، دیگر موفق به تکرار نشست ها پیشین در دفتر رهبری نظام نشده هست؛ بیان گفت وگو هایی نظیر گفت وگو های بالا، خردمندانه نیست.

***  

۱_ http://www.armandaily.ir/fa/print/main/۲۱۷۲۰۷

۲_ http://fna.ir/blgq۵i

۳_ mshrgh.ir/۷۷۶۵۵۸

۴_ http://khabarfarsi.com/u/۵۳۰۳۸۰۶۴

۵_ mshrgh.ir/۸۱۸۱۰۰

۶_ mshrgh.ir/۸۱۶۲۴۹

۷_ mshrgh.ir/۸۰۸۴۹۴


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95039

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.