تاریخ ارسال : ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رمز و رازهایی بی پاسخ سریال «بازی تاج و تخت»

وب سایت گیمان: وب سایت گیمان: هفتمین فصل از سریال Game of Thrones و پنجمین کتاب از «نغمه ی آتش و یخ» معلومات زیاد بسیاری از وستروس و کاراکترهای متفاوت دنیای GoT در اختیار بیننده قرار می دهد. از آنجایی که فصل هشتم بر برپایه مدعای سازندگان قرار هست اختتامیه ای بر این سریال هیجان انگیز باشد، پرسش ها زیاد بسیاری در ارتباط با داستان این سریال طرح شده که تاکنون جواب محکم ای برای آن پیدا نشده هست. در ادامه بصورت طولانی به این پرسش ها می پردازیم:

(اگر فصل هفتم را کامل تماشا نکرده اید این مقاله در بر دارنده معلوماتی هست که توان دارد موجب افشای داستان سریال شود)

آیا وایت واکرها توان دارند شخصیتهای مرده را زنده کنند؟
  رمز و رازهایی از Game of Thrones که لازم هست پاسخی برای آن پیدا کرد
در ادامه بصورت طولانی به این پرسش ها می پردازیم:  وایت واکرها، این موجودات وحشی که به نحوی زامبی های یخی می باشند توان دارند بصورت فله ای برای آدم های دنیای وستروس خطر آفرین باشند. در صحنه های اکشنِ متفاوتی از سریال دیده ایم که آنان چگونه توان دارند آدم ها را کشتن عام کنند. در اپیزود ششم از فصل هفتم رویت کردیم که بعضی از وایت واکرها توان دارند سایر اجساد را کنترل کنند. به همین دلیل راه رهایی از اجساد در سوزاندن آنان هست تا هرگز بار دیگر به وایت واکرها ملحق گردند. از آنجایی که دیوار بزرگ خراب کردن شده، آیا نایت کینگ با گذر از قبرستان های آن سوی دیوار توان دارد لشکر خودش را بزرگ و بزرگ تر کند؟ پرسش مهمتر در این مساله هست اگر نایت کینگ توان دارد وسیرون، اژدهایی به آن عظمت را از آنِ خود کند آیا توان دارد کاراکترهای کلیدی را نیز بار دیگر به چرخه ی حیات برگرداند؟ اگر نایت کینگ به وینترفل برسد، اجداد استارک ها در سردابه ی قصر مدفون می باشند. آیا وینترفل مبدل به یک ویرانه خواهد شد؟
 
آیا جنگ آدم ها مبدل به جنگ خدایانِ وستروس خواهد شد؟
  رمز و رازهایی از Game of Thrones که لازم هست پاسخی برای آن پیدا کرد
آیا وینترفل مبدل به یک ویرانه خواهد شد؟   مذهبیونِ «هفت»، گرایشی در وستروس هست که به طور قطع میتوان استنباط کرد با جادو و سحر در ارتباط می باشند. از سویی خدای روشنایی با جادوی سیاه توانسته جان اسنو را به زندگانی بازگرداند. هر چند که خدای روشنایی طرفدارهای بسیاری ندارد ولی به نظر می آید در روایت داستانیِ فصلِ آینده قرار هست نقش بنیادی ایفا کند.

در فصلهای گذشته به پای قصه ی آریا با خدای بی چهره نشستیم. قدرت برن در سبزبینی و صد البته قدرت بچه های جنگل به این نکته اشاره دارند که خدایان باستانی نیز توان دارند پرخطر باشند. در نتیجه اگر بپذیریم قدرت جادویی ملیساندرا به سبب خدای روشنایی هست پس میتوان به این نکته هم تفکر کرد خدایان باستانی در بازگرداندن وایت واکرها مداخله داشته اند. پس اصلا بعید نیست مهارت های نایت کینگ، جادویی و در گروِ خدایان باستانی هست. بعضی از اشخاصی که رمان را مطالعه کرده اند از خدای زمستان گفت وگو کرده اند که قدرت وایت واکرها از او منشا می گیرد. بهر صورت لازم هست در انتظار فصل هشتم بمانیم تا متوجه شویم خدای روشنایی برنده خواهد گردید یا خدای زمستان!
 
زمستان چه مدت طول خواهد کشید؟
  رمز و رازهایی از Game of Thrones که لازم هست پاسخی برای آن پیدا کرد
بهر صورت لازم هست در انتظار فصل هشتم بمانیم تا متوجه شویم خدای روشنایی برنده خواهد گردید یا خدای زمستان!   بالاخره بعد از چندین فصل زمستان از راه رسید ولی هیچ کس نمی داند این زمستان تا چه مدت طول خواهد کشید. حتی شخصیتهای داستانی اظهار بی اطلاعی می کنند! طبق دنیای تخیلی وستروس، این زمستان توان دارد چند ماه تا چند سال طول بکشد بدون آنکه سبب مشخص و دقیقی پشتِ این قضیه باشد! جورج مارتین در کتابش در این ارتباط توضیحاتی می دهد و قرار هست بعنوان یک افشاگری برای بیننده باشد! بهر صورت لازم هست در انتظار سبب های جادویی و تخیلی مارتین در ارتباط با زمستان باشیم. پرسش مهمتر در این مساله هست که آیا وایت واکرها مسبب آغاز شدن زمستان می باشند یا زمستان دلیل پیدایش بار دیگر ی وایت واکرها؟  اگر مسبب زمستان وایت واکرها باشند پس اگر نایت کینگ به روی تخت پادشاهی بنشیند تا ابد این زمستان طول خواهد کشید! از سویی دیگر جورج مارتین کتاب آخرِ این سری را تحت عنوان «رویای یک بهار» (A Dream of Spring) نامید که به نظر می آید انتهاءی تلخ در انتظار شخصیتهای این رمان می باشد. خیانت بالقوه ی سرسی به اتحاد جان و دنریس توان دارد نتیجه ی جنگ را به سود وایت واکرها رقم بزند. اگر خیانت صورت پذیرد قطع به یقین نایت کینگ توان دارد شمال را تسخیر کرده و بالاخره تا جنوب لشکری زیاد وسیع برای خودش مهیا کند. البته اگر تا آن هنگام نایت کینگ و ارتشش عازم برای گذر از دریا پیدا نکرده باشند!
 
شورش رابرت به نحوی دقیق بر سر چه دلیلی شکل گرفت؟
  رمز و رازهایی از Game of Thrones که لازم هست پاسخی برای آن پیدا کرد
البته اگر تا آن هنگام نایت کینگ و ارتشش عازم برای گذر از دریا پیدا نکرده باشند!   با آنکه می دانیم بین ریگار و لیانا استارک چه گذشته ولی تاکنون بعضی از مسائل در هاله ای از ابهام قرار گرفته هست. بعنوان نمونه چرا ریگار ازدواجش را با الیا منسوخ کرد؟ بعضی از طرفداران عقیده دارند لیانا حکم شخصیت هلن در داستان تروی را دارد که مسبب آغاز یک جنگ گردید ولی سبب کلیدی در شورش رابرت تاکنون مشخص نشده هست. برندون، برادر لیانا معتقد هست که دخترک دزدیده شده و به همین دلیل به کینگز لندینگ برای به چالش کشیدن ریگار رفت. پادشاه اریس وی را زندانی کرده و بالاخره برندون و پدرش لرد ریکارد را به کشتن می رساند. این مساله ی کشتن و خون خواهی اریس از رابرت براتیون و ند استارک، موجب گردید تا جان ارین به تفکر آغاز یک شورش باشد.

ولی چرا این قضایا رخ داد؟ چرا ریگار و لیانا رسما به خانواده ش واقعیت را در ارتباط با ازدواج نگفتند؟ چرا اریس (که احتمالا از واقعیت خبر داشته) نگهبان شمال را به کشتن می رساند. آ آیا خوب تر نبود که به او اطلاع می داد دخترش در آینده قرار هست ملکه شود؟ آیا بنجن از نیت لیانا خبر داشته و این رمز را پیش خود محافظت کرد؟ آیا به همین دلیل بود که بنجن بالاخره به نایت واچ ملحق می شود؟ با این رویکرد، خون و خون ریزی های کمتری انجام می گردید. مسلما یکی از پرسش ها ارزشمند در همین مساله هست که توقع داریم در شش اپیزود آینده پاسخی قانع کننده برای آن پیدا شود! هر چند جورج مارتین قرار هست تا در اسپین آف تازهی از شبکه HBO به گذشته ی این اتفاقات عزیمت کند تا از نگفته های ریگار و لیانا زیادتر اطلاع پیدا کنیم. یا شاید هم در کتاب آخر پاسخی برای این مساله وجود دارا باشد.

چه رخدادی برای هالند رید افتاد؟
  رمز و رازهایی از Game of Thrones که لازم هست پاسخی برای آن پیدا کرد
  بعد از برج شادی چه رخدادی برای هالند رید رخ داد؟ در کتاب، رید به قلمرو خودش برمی گردد. او فرزندانش را برای مساعدت به استارک ها ارسال خواهد کرد. درست وقتی که راب قرار بود پرچم گشایی کند و احتیاج به سرباز برای جنگ داشت ولی از هالند اصلا خبری نشد. آ آخرین باری که به او اشاره شد تقریبا پیش از ازدواج سرخ بود. وقتی که راب، مگی مورمونت و گالبرت گلور را به ماموریتی برای پیدا کردن رید ارسال خواهد کرد.

حال که جان بعنوان پادشاه شمال ارائه می گردد اندکی تعجب آور هست که چرا هالند رید (که یکی از وفاداران استارک هست) خودش را به پادشاه جدیدش ارائه نمی کند؟! حتی تنها فرزند جدیدش (میرا) وینترفل را به قصد برگشت به خانه ترک می کند. البته برن و سم از اتفاقات برجِ شادی خبر دارند. بعید نیست که هالند رید در اپیزودهای آینده خودی نشان بدهد!
 
ولنکر (Valonqar) کیست؟
  رمز و رازهایی از Game of Thrones که لازم هست پاسخی برای آن پیدا کرد
بعید نیست که هالند رید در اپیزودهای آینده خودی نشان بدهد!   در یکی از فلش بک های سرسی شاهد هستیم که او و رفیقش در جنگلی نزدیک به کستلی راک می باشند. جادوگری به سرسی از یک پیشگویی تعجب آور می گوید که یک روز وی ملکه خواهد گردید. در سریال به همین معلومات جزئی قناعت می گردد ولی در کتاب این پیشگویی جامع تر هست. جادوگر خطاب به سرسی می گوید هنگامی اشک هایت جاری گردید، ولنکر با دستانش خرخره ی تو را می گیرد و قصد دارد جانت را بگیرد. به همین دلیل این پیشگویی توان دارد به این قضیه تلقی گردد سرسی از طریق برادرش کشته خواهد گردید. در کتاب سرسی بعد از به کشتن نیل تیوین، به این پیشگویی وسواس ذهنی پیدا می کند. به نظر می آید قرار هست یک روزی تیریون کلک خواهر ستمگرش را بکند. هر چند جورج مارتین با عناصر «قابل پیش بینی» مثل این مورد ها توان ندارد ارتباط برقرار کند!

هر چند جورج مارتین با عناصر «قابل پیش بینی» مثل این مورد ها توان ندارد ارتباط برقرار کند!در طول این چند سال طرفداران دنیای GoT، ولنکر را به «خواهر کوچکتر» نیز تلقی کرده اند. به همین دلیل محتمل هست ملکه کسی دیگری باشد و قاتل نیز شخص دیگری! البته این نکته را هم لازم هست اشاره کنیم که سرسی چند دقیقه پیش از برادر دوقلویش، جیمی متولد شد و میتوان به این مساله نیز تفکر کرد که جیمی قاتل سرسی باشد. بهر صورت سرسی در فصل آتی به احتمال بسیارزیاد از خط داستانی حذف خواهد گردید. ولی چه طور و به دست چه کسی این اتفاق میفتد؟
 
آیا دنریس توان دارد باردار شود؟

ولی چه طور و به دست چه کسی این اتفاق میفتد؟ در فصل اول دنریس از طریق «شفاگر» و «مگی میری ماز دور» نفرین می گردد چون خال دراگو به سادگی روستای لازارین را غارت کرد. « «دور» با مهارتش توانست دراگو را شفا دهد که در ادامه متوجه می گردیم او عفونتی را در بدنش نگه می دارد که دراگو را از پای در آورد. علاوه بر این «دور» از جادوی خونش استفاده می نماید تا بچه ی درون شکم دنریس را نیز بکشد. دراگو التیام پیدا کرد ولی زندگانی نباتی داشت. دنریس از «دور» می پرسد که دراگو چه هنگام توان دارد مثل قدیم زندگانی کند و جادوگر در جواب جواب می دهد:

    دنریس از «دور» می پرسد که دراگو چه هنگام توان دارد مثل قدیم زندگانی کند و جادوگر در جواب جواب می دهد:    هنگامی خورشید از غرب طلوع کند و در شرق غروب کند. هنگامی دریاها خشک گردند و کوه ها ریزش کنند.

در رمان شفاگر ادامه ی سخن هایش را این نوع به انتهاء می رساند: «وقتی رحم تو بار دیگر تقویت گردد و بتوانی فرزندی زنده به دنیا بیاوری!.»

»در فصل هفتم در چند صحنه دنریس به جان می گوید که توان ندارد بچه دار گردد. هر چند سخن های جادوگر توان دارد کذب باشد و مدرک و ادله ی تماما دقیقی نیست. اگر در فصل هشتم دنریس بتواند از جان حامله گردد و اگر جان واقعا آزور آهای باشد خبر مطلوبی برای دنریس نخواهد بود! طبق افسانه ها، آزور آهای لازم هست همسرش «نیسا نیسا» را قربانی کند تا شمشیر lightbringer را اکتساب کند. بر این اساس محتمل هست دنریس بعد از زایمان جان خودش را از دست بدهد.

برای رفتن به غرب، لازم هست به شرق بروی!

آبرای رفتن به غرب، لازم هست به شرق بروی!آیا از وجود خصوصی به نام کوییت (Quaithe) در دنیای سریال باخبر هستید؟ در رمان، کویت کاهنه ی قرمزپوشی هست که در ظاهرهای متفاوت با دنریس روبه رو می گردد و پیشگویی ها و اخطارهایی به ملکه ی اژدها می کند. کویت، دنریس را ترغیب می کند تا به سرزمینی به نام Asshai برود. او توضیحات تعجب آوری به دنریس می دهد:

    او توضیحات تعجب آوری به دنریس می دهد:    برای رفتن به شمال، لازم هست ابتدا به جنوب بری. برای رفتن به جلو لازم هست به عقب برگردی! و برای دست زدن به نور، لازم هست اول از زیر سایه گذر کنی!
  رمز و رازهایی از Game of Thrones که لازم هست پاسخی برای آن پیدا کرد
برای رفتن به جلو لازم هست به عقب برگردی! و برای دست زدن به نور، لازم هست اول از زیر سایه گذر کنی!  این پیشگویی هیچ وقت در سریال گفته نشد. هر چند دنریس تقریبا همان کاری را می کند که کویت در رمان به او گفته هست. او پیش دوتوراکی ها بر میگردد تا بتواند به وستروس پیشروی دارا باشد. علاوه بر این دنریس نمی توانست ارتشش را به سمت شمال تکان بدهد تا هنگامی که در جنوب مستقر گردید و جان اسنو به جنوب آمد که بالاخره با اتحاد روبه رو گردید. با صحنه ی مقابله سرسی و برادرش با دنریس، جیمی نسبت به خواهرش دلسرد می گردد و بالاخره وی را ترک می کند تا به اتحاد ملحق گردد. شاید از سر جیمی متنفر باشیم ولی در جنگ بزرگ بر علیه وایت واکرها نقش زیاد ارزشمندی قرار هست ایفا کند!
 
پادشاه شب (Night King) در پی چیست (یا کیست)؟

شاید از سر جیمی متنفر باشیم ولی در جنگ بزرگ بر علیه وایت واکرها نقش زیاد ارزشمندی قرار هست ایفا کند! یکی از با اهمیت ترین پرسش ها در همین مساله هست که نایت کینگ در پی چه چیزی هست و چرا وایت واکرها بار دیگر به تکاپو افتادند؟ در کتاب وایت واکرها حکم زامبی ها را داشته و هدف خاصی به جز فوت و خرابی ندارند. البته در سریال، تیم سازندگان تصمیم گرفتند تا داستانی از ریشه های وستروس در آینده تشریح کنند. داستانی که تاکنون در رمان به آن پرداخته نشده هست.
  رمز و رازهایی از Game of Thrones که لازم هست پاسخی برای آن پیدا کرد
  البته در سریال توصیف داده می گردد که نخستین وایت واکر چه طور از طریق فرزندان جنگل خلق گردید ولی آیا نگهبان های جنگل مرتکب اشتباه گردیدند و فکرش را نمی کردند که کنترل وایت واکرها را از دست بدهند؟ همان طور که می دانید نایت کینگ با نیزه و زنجیر یخی در انتظار دنریس و اژدهایش بود. این آمادگی در دوئل توان دارد این مساله را نمایش دهد که نایت کینگ هم مثل برن استارک استعداد هایی مثل سبزبینی و پیشگویی آینده را دارد. هدف نایت کینگ مسلما لازم هست در شش اپیزود آینده توصیف داده گردد.
 
آزور آهای (Azor Ahai) کیست؟

 هم در رمان و هم در سریال به افسانه ی آزور آهای پرداخته می گردد. آ آزور آهای قهرمان و یک منجی هست که وعده اش در گذشته داده شده و ریگار نیز از بابت آزور آهای دچار وسواس ذهنی شده بود و رفتارش برای داشتن فرزند سوم (جان اسنو) برای تحقق این پیشگویی بود. آ آزور آهای نمادی در مذهب خدای روشنایی هست و ملیساندرا یک زمانی تفکر می کرد استنیس، آزور آهای حقیقی هست. بعضی از طرفداران معتقد هستند که آزور آهای توان دارد دنریس باشد ولی بیشتر طرفداران به اتفاق اظهار می کنند جان تنها کسی هست که توان دارد این شخص باشد. در دوئل مستقیم با نایت کینگ در فصل آتی، یک بار تا ابد تکلیف آزور آهای مشخص خواهد شد!
  رمز و رازهایی از Game of Thrones که لازم هست پاسخی برای آن پیدا کرد
سه خیانت

دنریس در  فصل دوم خانه ی نامردگان را می بیند و هنگامی وارد خانه می گردد الهاماتی به او می گردد ولی در کتاب این الهامات مبدل به پیشگویی می گردد:

    در دوئل مستقیم با نایت کینگ در فصل آتی، یک بار تا ابد تکلیف آزور آهای مشخص خواهد شد!  دنریس در  فصل دوم خانه ی نامردگان را می بیند و هنگامی وارد خانه می گردد الهاماتی به او می گردد ولی در کتاب این الهامات مبدل به پیشگویی می گردد:    سه آتش لازم هست روشن کنی. یکی برای زندگان، یکی برای مردگان و یکی برای عشق. بر روی سه چیز لازم هست سوار شوی: یکی بر تخت، یکی بر وحشت و یکی بر عشق. سه خیانت در انتظار توست. یکی برای خون، یکی برای طلا و یکی برای عشق.
  رمز و رازهایی از Game of Thrones که لازم هست پاسخی برای آن پیدا کرد
  با اینکه اشاره ای به این پیشگویی در سریال نشد، عملکردهای دنریس تا این لحظه بر همین اساس پیش رفته هست. او آتشی برای خال دراگو روشن کرد (زندگی برای اژدهایانش) و پس از ان هنگامی در معبدِ سایرِ خال ها در وس دوتراک زندانی گردید آتش دیگری روشن کرد (برای مرگ). دنریس بر سه چیز سوار گردید: معشوقش داریو (در رخت خواب)، اژدهایش دروگون (وحشت) و سومی توان دارد به خال دراگو اشاره دارا باشد یا جان اسنو که بیشترین فرضیه به جان اسنو مربوط می گردد.    از سویی تاکنون سه خیانت تماما مشخص نشده هست. تا فصل هفتم او از طریق میری ماز دور (خون) و جوراه (برای طلا) مورد خیانت قرار گرفته هست. چه کسی برای عشق به او خیانت خواهد کرد؟ آیا خائن سوم جان اسنو هست یا جیمی لنیستر یا حتی تیریون؟ خائن سوم توان دارد احتمالا زیاد تیریون باشد. از آنجایی که مشی او بعد از اطلاع یافتن از بارداری سرسی دگرگونی کرد. آیا تیریون در فصل هشتم به جبهه ی مخالف فرار می کند؟
 
دقیقا چه چیزی در سردابه ی وینترفل نهفته است؟
  رمز و رازهایی از Game of Thrones که لازم هست پاسخی برای آن پیدا کرد
آیا تیریون در فصل هشتم به جبهه ی مخالف فرار می کند؟   ماهیت سردابه ی وینترفل در سریال تماما افشا نگردیده ولی در کتاب به این آرامگاه اشارات بسیاری شده هست. تنها در سریال متوجه می گردیم که سردابه از قلعه بزرگتر هست و در گذشته ی دور، جاکاریس والرین در طول دوئل تارگرین به نام رقص اژدهایان از وینترفل دیدن کرده هست. این اعتقاد وجود دارد که اژدهای شاهزاده یعنی ورماکس در سردابه ی وینترفل در فصل گرما تخم گذاشته هست. ملیساندرا به استنیس می گوید که آزور آهای بار دیگر از میان دود و نمک متولد می گردد تا اژدهایان را از سنگ بیدار کند. میتوان از گفت وگو وی این استنباط را داشت که جان قرار هست اژدهای ورماکس را بیدار کند. البته منظور این گفت وگو توان دارد دنریس باشد که تا کنون سه اژدها دارد! فرضیه ی دیگری وجود دارد که شمشیری در سردابه ی استارک ها نهفته هست. علاوه بر این باور دیگری نیز وجود دارد که درون سردابه، یک زندان مخوفی ساخته شده هست. اگر ارتش نایت کینگ به وینترفل برسد محتمل هست به این رمز جواب داده گردد. آیا موجود خاصی در زیرزمین قلعه ی وینترفل پنهان شده است؟
 
آیا وجود دایرولف ها در خط داستانی ارزشمند هست؟
  رمز و رازهایی از Game of Thrones که لازم هست پاسخی برای آن پیدا کرد
آیا موجود خاصی در زیرزمین قلعه ی وینترفل پنهان شده است؟   در سریال منحصرا نایمریا و گوست حاضر هستند. جان در اپیزودهای اوائلی به دایرولف ها بشدت منسوب شده بود. کماکان که ند این دایرولف ها را به بچه هایش می دهد تا بزرگ گردند. بعد از این قسمت، دیگر خبری از دایرولف ها نشد. نایمریا برای مدت زیاد کوتاهی در فصل هفتم در کنار آریا نشان داده گردید ولی این دیدار زیاد کوتاه، نتیجه ی خاصی در بر نداشت. بعد از زنده شدنِ مجددِ جان از طریق ملیساندرا، دیگر خبری از گوست نشد.

البته عدم حضور دایرولف ها توان دارد به دلیل ناتوانی در خلقِ جلوه های بصریِ زیادتر دانست. در وهله ی بعدی میتوان این برداشت را نسبت به دایرولف ها داشت که در خط داستانی چندان ارزشمند نیستند. آیا گوست و نایمریا در فصل آینده در جنگ بزرگ ارزش خاصی پیدا خواهند کرد؟

و بالاخره چه کسی روی تخت آهنین قرار هست بنشیند؟

آیا گوست و نایمریا در فصل آینده در جنگ بزرگ ارزش خاصی پیدا خواهند کرد؟این پرسش از فصل اول تا به امروز مورد بحث و جدل قرار گرفته هست که با حذف بسیاری از کاراکترها از خط داستانی این بحث ها کمتر شده و محدود به چند شخصیت می گردد. سرسی لنیستر در حال حاضر وضعیت جنوب را در دست دارد در حالی که به نظر می آید او بالاخره با خیانتش کشته می گردد. در حال حاضر دنریس از امتیاز زیادتری برای نشستن روی تخت پادشاهی بهره می برد. هر چند اگر جان اسنو آزور آهای باشد، موضع دنریس دگرگونی بنیادی پیدا می کند. چه بسا که دنریس حذف می گردد. بعد از اتفاقات پایانی فصل هفتم، در حال حاضر تنها وارث حقیقی تاج و تخت کسی نیست جز ایگان تایگرین یا همان جان اسنو، فرزند حقیقی و حقیقی ریگار و لیانا. آ آیا بعد از باخبر شدن جان از هویت حقیقی اش اتحاد میان جان اسنو و عمه اش دنریس باقی می ماند؟آیا جان توان دارد دو اژدهای دنریس را کنترل کند؟ طبق ارتباط ی مسالمت آمیز میان ویسرون و جان، میتوان استنباط کرد جان یا همان ایگان استعداد کنترل اژدهاها را دارا باشد.

اگر به حسابِ فرایندی که گفته گردید داستان پیش برود، انتهاءی مطلوب و خوش رقم خواهد خورد! اصولا در رمان Game of Thrones این رویه خلاف عادت هست و مارتین عادت ندارد قابل حدس باشد! در خوب ترین حالت دنریس از جان باردار خواهد گردید و فرزند این دو وارث هفت اقلیم خواهد گردید. البته لازم هست به این نکته هم اشاره نمود در میان تارگرین ها ازدواج فامیلی رسم هست و ازدواج برادرزاده با عمه اش یک تابو نیست! در بدترین حالت (که احتمالش زیاد زیادتر هست!)، به دلیل خیانتِ لنیسترها شمال وارد جنگی با سرسی و ارتشش می گردد و به دلیل هرج و مرج داخلی، نایت کینگ و وایت واکرها به سادگی تمام اقلیم را تصرف می کنند و دنیا وارد زمستانی می گردد که انتهاءی ندارد.

در فصل هفتم، غافل گیری چندان ارزشمند و حائز ارزشی برای طرفداران دو آتشه ی این سریال و دنیایش وجود نداشت. به همین دلیل چشم و امید همه به فصل اختتامیه ی سریال بسته شده هست. آآآر مارتین توان دارد انتهاءی مطلوب و عالی برای این سریال در نظر بگیرد یا به این همه پرسش ها در اسپین آف های تازه قرار هست جواب داده شود؟ نظر شما چیست؟ با ما به اشتراک بگذارید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79625

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.